GRID Legends

25.02.2022

Pátý díl série závodních simulátorů GRID s podtitulem Legends pokračuje v tom, co načrtly předchozí díly. Hratelnost opět balancuje mezi arkádou a simulací se značnou rozmanitostí typů závodu a vozového parku.

K dispozici je přes 120 vozidel rozřazených do devíti kategorií. Můžete se tak těšit například na cestovní auta, GT anebo elektrická. V rámci kategorie jsou vozy rozlišeny do menších podkategorií dle jejich obtížnosti, které se odemykají s postupem v kariéře. Počet tras nabobtnal na číslo 137. Tratě zahrnují slunnou Barcelonu, japonský okruh Suzuka či městský okruh v Paříži. Změn doznal i systém rivalství. Protivníci už nezapomenou na své křivdy ihned po dojetí pod šachovnicovou vlajkou. Svou nevraživost si uchovají i pro následující závody.

Hlavní novinkou je příběhový mód Driven to Glory stylizovaný jako dokument. Příběh sleduje osud outsiderského týmu Seneca Racing, který se snaží sesadit ze závodního trůnu Ravenwest Motorsport v čele s dominantním Nathanem McKanem. Jako v mnoha závodních dokumentech se i zde setkáme s mluvícími hlavami, záběry z paddocku a garáže týmů. Pokud ovšem neholdujete pevně předepsanému příběhu, stále je možné se zaměřit na kariérní mód, který funguje podobným stylem jako v předcházejícím díle.

V online multiplayeru si zazávodíte proti 21 dalším soupeřům. Pokud neseženete dostatečný počet lidských protivníků, hra vaši skupinu automaticky doplní počitačem ovládanými závodníky od maximálně možného limitu.

@Fritol (08.02.2024 12:59): je to tak na Xboxu jsem dostal Forza Horizon 2 + Forza Motorsport 6 v rámci GOLD a stále jej mám dostupné v knihovně, ale protože si neplatím ani Gold nebo Ultimate, tak hry pochopitelně musím hrát z placky (jen ověření licence pro spuštění).