Grey Skies: A War of the Worlds Story

05.11.2020
04.02.2021

Wellsův román Válka světů je pravděpodobně znám většině sci-fi fanoušků, což jistě pojistil i Spielbergův snímek z roku 2005, který původní zasazení do konce 19. století přenesl do nám bližšího prostředí moderního světa 21. století. Právě sem míří i tvůrci ze Steel Arts Software, kteří se inspirovali předlohou a ve svém titulu Grey Skies nám v hlavní roli představují mladou dívku Harper a její osudy během mimozemské invaze.

Hratelností jde o third-person akci, kde je nejčastějším způsobem postupu stealth. Harper nejen že bude čelit známým tripodům z předlohy, ale také třeba lidem proměněným v zombie. Jelikož hrdinka není ozbrojeným Rambem, je přítomen i crafting a hráč si tak musí najít vlastní způsoby jak se vypořádat s nepřáteli díky sebraným předmětům. Nezapomnělo se ani na lehké RPG prvky a Harper tak díky získaným zkušenostem může vylepšovat svoje dovednosti.