Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Cíl této hry je poměrně jasný. Na třiceti tratích, rozdělených do tří obtížností, se snažíte v co nejkratším čase dojet na motorce do cíle. Trasy jsou typu motorcycle trials, důraz je tedy kladen spíše na precizní řízení a držení rovnováhy. S rostoucí obtížností tratí se také odemykají nové motorky s vyšší kubaturou.

Gravity Defied byla původně vyvíjena pro Excitera Mobile Awards konaný ve Stockholmu, kde vyhrála první místo. Autoři projektu se proto rozhodli pokračovat ve vývoji a v srpnu 2004 vydali hratelné demo. Finální verze pak byla vydaná o necelý rok později.

Hra se vyznačuje poměrně pokročilým fyzikálním enginem, který ovšem funguje na širokém spektru mobilních telefonů s podporou J2ME. V roce 2012 vyšla verze pro Android, která je ale spíše kompletní předělávkou než pouhou konverzí původní hry. Vyšla proto i neoficiální verze Classic, která se mnohem více podobá originální hře.