Granblue Fantasy: Relink

01.02.2024

Granblue Fantasy: Relink je prvním konzolovým RPG ze světa slavné značky Granblue, která na domácím trhu disponuje hrami na mobilních telefonech, ale také anime seriálem nebo doprovodnou mangou. Západní hráči měli první oficiální možnost zkusit si hru z tohoto světa až v roce 2020, kdy vyšla bojová hra Granblue Fantasy: Versus od Arc System Works.

Příběh nás zavede do světa, kde obyvatelé žijí na lítajících ostrovech vysoko v oblacích. Tyhle ostrovy se snažili v minulosti několikrát ovládnout tzv. Astrals, nicméně místním se útoky podařily odrazit a teď žijí v zaslouženém míru i přes fakt, že na ostrovech musejí vedle sebe fungovat hned čtyři různé rasy. Mimo lidi je to rasa Erune, kterou nelze přehlédnout díky svým výrazným uším, dále pak nejsilnější rasa Draph, která naopak vyčnívá rohama a čtveřici uzavírají chytří, ale trpasličí Harvins. Naše hrdinka (případně hrdina) patří k lidské rase a jednoho dne objeví záhadný dopis od svého otce, který píše o legendárním ostrově. Ještě než se ho však vydáte hledat, tak potkáte dívku jménem Lyria, která vám doslova změní život.

Hratelností jde o party-based RPG s akčním soubojovým systémem, přičemž svou partu si můžete během hry skládat z dostupných postav. Těch je poměrně velké množství a zastoupení v nich mají všechny zmíněné rasy, tudíž každá postava disponuje jinými schopnostmi a silou. Na rozdíl od podobných her však Relink není open-world hrou a jde tak spíše o lineární záležitost, kdy si před každou misí můžete volit složení vaší party. Hra vás také neomezuje na ovládání pouhé jedné hlavní postavy, neb ovladatelní jsou všichni vaši parťáci.

Hra také podporuje kooperaci až pro 4 hráče.

PC krabice ty vole, ale PS4 krabici nevydají, ach jo, proč je Plaion takový shit vydavatel? Stejnou blbost udělali se Scars Above, které mělo v Evropě XOne krabici, ale PS4 ne. Kolik toho asi prodali...