Granblue Fantasy: Versus

03.03.2020
13.03.2020

Značka Granblue Fantasy není západní společnosti příliš známá, nicméně v Japonsku se jedná o poměrně populární značku, která se může pochlubit mobilní hrou pro iOS a Android, anime seriálovou adaptací a také doprovodnou mangou. S titulem Versus však vydavatel Cygames debutuje také na západním trhu a jde tak o vůbec první přiležitost, jak se mohou hráči ke Granblue Fantasy dostat oficiální cestou v angličtině.

V základu jde o poměrně obyčejnou 2D bojovou hru, v níž se hráč setká s postavami ze série. Hratelnost se pak dělí do dvou kategorií. Tou první je klasický versus mód, kde je cílem snížit protivníkovi životy na nulu a vyhrát tak dvě kola ze tří v časovém limitu 99 sekund. Každá z postav má své specifické vlastnosti, pohyby a speciální dovednosti, což souboje ozvláštňuje. Do těchhle soubojů se lze pustit jak solo, tak i v local či online multiplayeru, volném tréninku nebo Arcade módu, kde se postupně utkáte se všemi postavami.

Nechybí však příběh v podobě RPG módu, kde lze svou postavu různě vylepšovat a upravovat či přijímat questy. Ty lze opět projít i ve dvou v lokálním či online multiplayeru a nebo si na pomoc přivolat parťáka ovládaného umělou inteligencí. Příběh pak doprovází i animované cutscény a anglický i japonský dabing. Postupem hrou lze navíc odemykat různé bonusy v podobě hudebních skladeb, ilustrací či doprovodných informací o světě Granblue Fantasy doplňující herní lore.

@Solidor (22.01.2023 00:00): Tak hlavně aby to letos už konečně vyšlo. Vypadá to fakt moc dobře. Jsem docela zvědavý, jak to poběží na PS4.

@Charllize (22.01.2023 08:21): Na tom soubojáku dělalo Platinum, pokud je za ty roky vývoje nevyškrtli, tak v to vkládám docela naděje. Mně by se tam docela líbil nějaký stopovací souboják po vzoru The Last Story, když už je tam tolik členů party. :D