Dámy a pánové, pokud existuje nějaká hra kvůli které má smysl si reálně koupit PS5 ano Returnal a Horizonty myslím i na Vás! tak je to Gran Turismo 7! V pátek ráno skočím do JRC nebo Xzone pro placku, samozřejmě té kompletní edice.

@samorost (28.02.2022 15:49): volant je fajn, nicméně také to budu primárně jezdit na DualSence controlleru.
Už kvůli split-screen s kamarády. Tyhle hry, včetně obtížnější xboxové Forza Motorsport se dají ovládat na ovladači stejně dobře jako na volantech, a to i na max. realismus. Zajedeš +/- stejné časy.
@Bursoft (28.02.2022 14:31): Tak na PS4/PS5 je fajn závodů celkem dost, pravda ale je, že pravděpodobně pouze Driveclub a Gran Turismo Sport byly exkluzivity. GT7 předobjednané nemám, těším se ale rovněž obrovsky. ;c)
Tak mám předobjednáno, dokonce už běží preload. Snad to nezklame, PS5 potřebuje nějaké závody jak sůl, zatím jsem furt dokola jezdil Wreckfest, který má super podporu DualSense
@davidjaho (04.02.2022 00:45): aha já napsal 34 tratí, ale myslel jsem lokací, platí i pro FM6/7. Nevím jak to je přesně v GT sérii, ale v FM7 je těch cca 28 lokací, s tím, že se dají zajet různé verze stejného okruhu, takže tratí je pochopitelně více.
Díky @Charllize: jenž mě upozornil na GT7 State of Play https://www.youtube.com/watch?v=JlbMzBnfnzM

Musím konstatovat, že tohle bude závodní bomba a já nepochybně zcela jistě udělám podruhé v životě poprvé to byl Battlefield 3 předobjednávku, samozřejmě krabicové verze.
Jsem opravdu ze srdce rád, že na novou PS5 vyjde relativně krátce po vydání tahle legendární závodní série a nebude se opakovat scénář: GT6 na PS3 a GT Sport o mnoho let později na PS4 v době kdy každý čekal na pořádnou závodní hru x let.

Předváděčka na mě udělala dojem. Samozřejmě jde vidět pokrok v grafice mezi GT Sport vs Forza Motorsport 7, ačkoliv GT Sport v některých ohledech vypadá lépe, než FM6/7, především dění okolo tratě jako 3d modely diváků, mechaniků, apod. + o něco reálnější nasvícení scén a největší rozdíl asi při ježdění v noci. Jízdní model GT Sport na max. realismus se mi zdá horší než u FM7, ale může to být také tím, že v FM7 jezdím primárně s Lamborghini Miura 67, zatímco v GT Sport nejde vybrat/koupit, respektive jde ale nemám na to in-game prašulky, takže závody jezdím s nějakou normální japan károu jakou bych si mohl koupit snad i v reálu aniž by mě to zruinovalo. :)

Roky 22 a 23 vypadají pro závodníky na konzolích, ale i PC skvěle. GT7 a příští rok snad Forza Motorsport 8. Konkurence GT sérii očividně prospívá a vypadá to, že si na GT7 dali skutečně záležet.
Pro mě to bude první domácí seznámení s GT sérii, jezdit budu určitě na ovladači, už kvůli FF a haptice. Trochu škoda, že split screen nemá kokpity, ale to nemá ani FM6/7 konkurence a nejspíš nebude mít ani FM8.

Bravo! Začínám být skutečně nadšen. Hra ve 4K vypadá možná trochu v pozadí jako GT Sport, ale ten pokrok neboli next gen tam cítit rozhodně je! Čert vem jak vypadá Forza Horizon 5 aspol. protože mě osobně open world v simulaci moc nezajímá, tohle je přesně můj šálek kávy.

A navíc aby toho nebylo málo, jde vidět, že ten japončík má maniakální smysl pro detaily, toho si cením + 34 tratí je teda extra třída i na poměry výborné FM6/7 kde jich je myslím okolo 25. Wow, už vím co budu následující měsíce a roky hrát na PS. Nebudou to rozhodně PS exkluzivní příběhové tituly, ačkoliv i na ty jednou dojde, ale tuhle parádu si nemohu nechat ujít.

Já si snad budu muset urychleně koupit 4k TV, jinak to musím jezdit jedině na QHD nebo 4K monitoru bez HDR.
@Bursoft (11.10.2021 11:06): máš pravdu odkaz

Haptika je něco co mě opravdu láká, poprvé jsem si to vyzkoušel na srazu. Hmm, to abych si koupil brzy druhý ovladač do rodiny. Cena 1,9k není nízká.
Koment k Wreckfest jsem četl, dal jsem plus pokud si vzpomínám. :)
@Rapier (11.10.2021 09:27): ACC nemá XSX patch, pokud ho nemá ani PS5, mají vyjít zaráz.

Jinak jo, ten Wreckfest si taky můžeš zahrát na Xboxu nebo PC, ale pokud chceš testnout i haptiku a adaptivní triggery, tak jedině na PS. Mám k té hře dlouhý koment včetně PS5 dovětku. Akorát já to mám zdarma z PS+, už se k tomu takto nedostaneš, tak záleží, jak chceš utrácet :) Ale za tisícovku super hra.
@Bursoft (09.10.2021 10:12): ACC je nepochybně velmi dobrý simulátor, nicméně ten si mohu zahrát na PC i na Xbox (nevím teď zdali tam je Xbox Series rozšíření, ale tipuji ano).
Abych to upřesnil ACC není úplně můj šálek kávy. Jezdil jsme to na pořádném volantu a pedálech u kolegy z práce. Vypadá to moc hezky (Unreal engine pokud se nepletu), ale jsou tam jen auta GT třídy.
Osobně preferuji závody kde si mohu vybrat auto dle chuti, jako je např. možné v sérii: Forza Motorsport nebo Project Cars 2, apod., tedy závodní hry kde se dá jezdit i v něčem jiném než ve vysloveně Super-GT autech.
Z těchto důvodů mě láká GT7, DriveClub, apod.

S tím odebíráním FM a FH starších dílů máš pravdu. Dělá to i Microsoft, bohužel. Zbývá jedině koupě placky, i proto jsem chtěl PS5 s mechanikou.

@samorost (09.10.2021 13:47): to je zajímavé, oba mě s @Bursoft: doporučujete sérii FlatOut. Nejspíš bych tomu měl dát šanci, nejspíš to bude dobrá závodní hra.

Jinak s tím DriveClub mě to neskonale mrzí, ale koupím krabicovku. Byť bez DLCs, i ty motorky bych tam rád zkusil. Tak třeba SONY změní názor a jednou budou DLCs dostupné. A nebo také ne. :(
@Cobot (09.10.2021 14:53): Je to možné, úplně přesný přehled nemám. Co jsem se díval na trofeje, tak nejspíš nemám DLC „Photo-Finish”, všude jinde alespoň nějakou trofej mám. V Driveclub Bikes mám pouze DLC „EBR”. Ono je právě hodně těžké, se v dnešní době v té záplavě DLC vůbec zorientovat a udržet si přehled. Obzvláště, pokud má člověk her hodně.
@Rapier (09.10.2021 08:15): Jak už píše výše Charllize, žádná kompletní edice Driveclub nevyšla. Svého času jsem zde na to obrovsky nadával, jelikož o vyřazení z prodeje jsem se dozvěděl pozdě, neb jsem v té době právě hrál jiné hry a o Driveclub jsem se nezajímal. Tím pádem jsem prošvihl DLC k Driveclub Bikes a dnes už není cesta, jak si je obstarat. K samotnému Driveclub naštěstí Season Pass mám a než došlo k vypnutí serverů a tedy konci online závodů, jsem stihl splnit veškeré online trofeje a ve finále pak získat platinu jak v Driveclub, tak v Driveclub Bikes. Dnes už to není možné, online trofeje jsou v těchto dnech nesplnitelné! Přidávám se ke kritikům digitální distribuce, tedy alespoň v podobě, jak je momentálně nastavena. Pokud si to dobře pamatuji, k ukončení prodeje a vypnutí serverů totiž nevedl nezájem o tuto výbornou a stále žádanou hru, nýbrž konec nějakých časově omezených licencí na auta. Jak je probůh možné, že si firma nezajistí pro hru neomezené licence a je pak nucena po čase titul stáhnout z trhu? To je čirá demence. Jsem jednoznačným zastáncem, aby hry byly v nezměněné podobě hratelné i po mnoha letech. Jistě, online servery mohou časem, v případě nezájmu hráčů, klidně vypnout, ovšem offline obsah by měl být i nadále dostupný. Zlaté krabičky s kompletní hrou! Tento systém DLC a dalšího dokoupitelného smetí je odporný nešvar dnešní doby. Málokdo má možnost, čas a chuť hrát vše v den vydání, či neustále sledovat všechny hry, o které má do budoucna zájem. Pak se snadno stane, že prostě člověk něco prošvihne a už to nejde vrátit zpět. Zde navíc nepomůže ani bazar, neboť digitální hry nelze přeprodávat z účtu na účet. Takže, kdo zaspal, nebo neměl v pravý čas danou konzoli, má dnes smolíka. Opravdu výborné! :c(

Ad série FlatOut, zde děláš, alespoň dle mého názoru, velkou chybu. Minimálně první dva díly jsou obrovská pecka, něco podobného moc k vidění není (snad jen ten, rovněž slušný, Wreckfest, či dva díly stařičkého Demolition Derby). Je to v podstatě normální závodění, dokonce ani tak ne moc arkádové, se zvýrazněnou destrukcí vozidel. Já se u toho bavil královsky, projel jsem první dva díly jedním dechem a dodnes na FlatOut vzpomínám, jako na jednu z nej závodních sérií, kterou jsem kdy hrál. Na PS4 mám připraven čtvrtý díl, jakmile bude čas, vrhám se na to. ;c)

@Rapier (09.10.2021 10:49): Změna počasí, která při vydání hry nebyla ještě dostupná, byla posléze do hry dodána a je plně funkční i při zakoupení základní blu-ray verze. Bohužel se připrav na to, že už do hry nedostaneš cca dvě třetiny aut, která byla dostupná jen, v dnes již neprodávaném, digitálním season passu. Samotný krabicový Driveclub je bohužel, alespoň co do počtu aut, naprosté „holátko”. Takže si sice zazávodíš, ovšem jen ve velmi osekané podobě. Na rovněž výborný Driveclub Bikes zapomeň úplně. :c(

Jinak se rovněž přidávám s nabídkou, pokud bys chtěl někdy pomoci třeba s trofejemi, klidně napiš a pokud budu hru vlastnit, můžeme si navzájem pomoci. Toto konečně platí pro všechny zdejší majitele PS4/PS5. Především u starších dílů závodních sérií je docela fuška někoho na online závodění sehnat. Osobně nejsem vůbec online jezdec, vyhledávám jen SP obsah, ovšem kvůli platinám to holt musím občas přetrpět. :c))
@Charllize (09.10.2021 10:14): ano to máš pravdu. Digitální distribuci také zbožnuji. :)
V tom případě SONY trochu neprávem křivdím, nicméně u Microsoftu pokud máš HW s mechanikou Ti nic nebrání koupit prakticky plnou hru v bazaru na placce, jistě bez DLCs, což je třeba u FH1 (Rally pack), FH2 (Storm Island) nebo FM6 (rozšíření Porsche nebo Nascar) děsná škoda. Je mi jasné, že to +/- platí i u SONY placek z PS4. Alespoň doufám. Nicméně např. když jsem koupil placu s Dirt 3 v bazaru tak zbytek DLCs, tratě a auta šla koupit na MS store digitálně. Nebo Mafii 2 jsem koupil placku s DLCs z Xbox 360. Vše funguje.

Já bych klidně placku s DriveClub koupil. Jen doufám, že tam nebude chybět nic podstatného jako počasí, tratě, apod.

Zlatý krabičky. Pravda zabíralo to místo, musel jsi mít placu ale bylo tam vše.

@Bursoft (09.10.2021 10:12): dík. 7 měsíců čekání, to není tak špatné. :) Někteří čekali déle, zdá se že Lisa nekecala když zmiňovala zlepšující se dostupnost konzolí.
@Rapier (09.10.2021 08:15): Rozumím. Ještě mě napadá Asetto Corsa Competezione, ta ale dostane PS5 patch až v únoru, takže zatím jen v režimu kompatibility. Nicméně je to HC závodní hra na okruzích, toto by ti mohlo vyplnit místo do GTčka, než vyjde.

Btw. congrats k PS5, kdybys potom potřeboval parťáka na závodění, popř. cokoliv jiného, kde se potkáme s hrami, dej vědět ;)

@Rapier (09.10.2021 10:11): Tak MS v tom taky není nevinně. Sice přidává 20 lwt starý vykopávky do kompatibility, ale zrušili třeba všechny Forzy krom posledních dílů..
@Charllize (09.10.2021 09:37): nechápu. SONY je banda neschopných kravaťáků. Nejlepší závodní hra generace PS4 není dostupná online ke koupi včetně všech DLCs! Báječná situace, mám k vyzvednutí novou PS5 s mechanikou, ale nemám na ní pořádnou závodní hru. :)
Vypadá to, že se budu muset poohlédnout po Gran Turismo Sport. Jediné co v mých očích zachraňuje neschopnost SONY je fakt, že plnohodnotný GT7 vyjde na současnou generaci PS HW. Skoro bych se vsadil, že řada lidí by si ráda kompletní DriveClub koupila digitálně. Tedy min. Ti co nikdy žádný PS neměli. Takový Microsoft se nechal slyšet pár dnů zpět, že pokračuje v přidávání her z prvního Xbox, Xbox360 do zpětné kompatibility. Konkurence by se mohla učit.
@samorost (08.10.2021 18:36): tak s tím DriveClub DLCs mě to vážné mrzí. Opravdu nejde koupit full edition game? :( Zrovna na tuhle hru jsem se opravdu těšil.

@Charllize: nedokázal by to Váš shop sehnat?

@Bursoft (08.10.2021 18:42): díky za tip, nejspíš to není úplně hra pro mě. Přiznám se, že jsem z obdobných důvodů žádný FlatOut nikdy nehrál. Mám raději závodní hry alá FM, GT, Project Cars 2, WRC, apod.
@Rapier (08.10.2021 14:55): Gratuluji a vítej do PS rodiny! :c) Jasně, že potřebuješ k online hraní PS+ (mimo pár her, které mají online zdarma). Máš pak i nějaké slevy na digi verze her a cca 3 hry měsíčně „zdarma” (dvě na PS4 a jednu v PS5 verzi, tedy pokud si je hodíš včas do své knihovny - máš na to vždy měsíc). GT6 je samozřejmě jen na PS3, to už jsme zde řešili, takže si buď pořiď GT Sport, nebo si počkej na GT7. Driveclub si klidně koupíš i dnes (na blu-ray), neseženeš už k němu ale žádné DLC, ani vedlejší projekt Driveclub Bikes (+ DLC k tomuto). A bez těch DLC je to upřímně dost o ničem, toho obsahu je v základu žalostně málo. Na druhé straně si můžeš pořídit k PS5 soupravu PSVR a hrát pak Driveclub VR, či VR obsah z GT Sport (mé děti to milují). A manželku zauč, přikup další ovladače a hrajte spolu s dětmi celá rodina (třeba Sackboy: A Big Adventure, je to krásné, je to prča a má to navíc i české titulky...). :c)
@samorost (30.09.2021 16:11): zase ta Alza! Oni mě zase dodají novou konzoli dříve než čekám (objednáno 8. 3. 2021), nejprve Xbox Series X za pouhé dva dny od objednání a právě teď mi přišlo oznámení přijďte si pro svou PS5. Ach jo. Manželka mě zabije. :)
Jak já to doma vysvětlím, že potřebuji další krám kvůli nějakému Gran Turismu co ještě ani nevyšlo ?..... vůbec nevím co PS obnáší, se vsadím, že beztak potřebuji nějaké to online členství abych mohl hrát online, že ano? Respektive kupovat hry digitálně, ve slevě, apod. Nemohli počkat na vánoce.
@Charllize (01.10.2021 14:50): Naopak, přinášíš velmi cenné informce. ;c) Sice je to zde diskuze primárně o GT7, ale logicky se k tomu pojí i zmínka o celé sérii a tedy i mašinách, na kterých předchozí díly svištěly. :c)
@samorost (01.10.2021 02:23): PS3 se občas dá koupit náhodne někde i nová, ale bývá to drahé. Třeba nedavno jsem někde viděl 12GB model za 7500 Kč. Ona se dá občas sehnat nová i ps2 :)
U bazarovek se taky muže stat ze zdání klame, kolikrát konzole vypadá na pohled zachovale ale uvnitř to je horší. Chce si to vyzkoušet. Ideálně pokud mechanika nacte ps1 i ps3 disk do 3-5 vteřin od roztočení tak by měla být ještě v dobrém stavu. Hlučnost a jestli to je ještě ok je horší jelikoz je potřeba vědět jak je konzole slyšet když je nová. Ale vzasade vsechno kdy vám přijde ze to není rušivé je ok. Taky je dobre lehce zakvrdlat hdmi kabelem přímo u konektoru jestli nanastanou nějaké výpadky obrazu.
Obecne se ps3 v dobrém stavu sehnat dá. Nejvíc bych doporučil ty prostřední Slim modely. Fat verze už je fakt riziko ( tedy pokud někdo vyloženě nejde po modelu co umí i ps2 hry) a super Slim je zase krapet krap sam od sebe. Slim verze jsou dost držáky ještě kvalitně vyrobené. A pak ovladač, to je pruser největší, tam sehnat nějaký dobrý je už skoro magie :)
Sorry za ot ale nedalo mi to :)
@Rapier (01.10.2021 09:41): Tak pokud bude GT7 jen GT6 v novějším kabátu, potom to asi smysl nemá. Nicméně, já jsem vcelku zvyklý, že pokračování populárních sérií jsou zpravidla spíše evolucí, než revolucí. Hraji už několik let MotoGP a tam je z tohoto pohledu situace takřka neměnná, co taky moc vymýšlet na silničním motocyklovém seriálu, kde nová trať se objeví jednou za čas a maximálně se sem tam mění jména závodníků. A přitom mě to pořád baví a pořizuji si neustále nové díly, fanda série ty rozdíly (někdy k lepšímu, jindy k horšímu) vidí a vnímá vcelku zřetelně. Krom toho řádím i v Ride, MXGP a Monster Energy Supercross, kde v podstatě platí totéž (jen v Ride je těch změn zpravdila více). Takže bych si klidně zpětně zahrál i GT6, myslím, že těch rozdílů v GT7 bude dostatek.
@samorost (01.10.2021 02:23): stejně si myslím, že dnes už to nemám smysl. Jakmile vyjde GT7 a bude min. stejně dobré jako GT6 není moc důvodů se vracet. Leda, že by tam byly jiné tratě, auta, apod., ale něco mi říká, že GT7 bude jen evoluce GT6. :)
@samorost (30.09.2021 16:11):  Red Dead Redemption mám ve zpětné kompatibilitě na Xbox One + :) PS3 bych bral jedině kvůli GT6 a mám takový pocit, že tam vyšel jeden díl Metal Gear Solid ( který jinde není) co bych si rád zahrál. PS3 se dá v bazarech sehnat za hubičku, podobně jako Xbox 360. Blbé ale je, že vše už je hodně použité zboží.
@Rapier (30.09.2021 14:45): Ano, mám PS5 z Polska, zakoupil jsem už v polovině května a bral jsem k tomu i ta bezdrátová Pulse 3D sluchátka (u nás v té době ještě nebyla k mání). Záruka je pravda jediný problém, Poláci ji mají jen roční. Nicméně, pokud konzole neblbne od počátku, většinou už pak funguje mnoho let. Já zatím nezaznamenal žádný problém, tak snad to nezakřiknu. Ovšem, pokud nespěcháš, klidně si počkej na PS5 z tuzemské distribuce. Do vánoc by snad měly být nějaké skladem a záruku budeš mít dva roky. :c)

Já GT6 ještě nezatracuji, neboť o PS3 stále uvažuji. Pokud bych nějakou hezkou za přiměřené peníze sehnal, určitě bych si ji koupil i dnes. Je tam i více her, které nikde remasterované nevyšly, kupříkladu třeba první Red Dead Redemption a další fajn kousky. Na grafiku já až tak moc nehledím, takže mi starší hry nedělají problém. Jen mít čas je hrát, to už by ovšem bylo na jinou debatu. :c)
@samorost (29.09.2021 00:40): o možnosti koupě PS5 v Polsku vím (nevím jak je to se zárukou), respektive četl jsem o tom v diskuzních forech. Máš zakoupeno z Polska? Ovladač navíc bych bral určitě min. jeden. Z her co jsi vyjmenoval mě zaujal jen Returnal, hlavní důvod pro koupí PS5 by mě bylo Gran Turismo, TLOU a Uncharted series. Možná i pár dalších her alá hopsačky s haptikou, apod.

GT6 podle mě dojela hrozně na to, že vyšla na v té době už zastaralou PS3. Tak moc jsem GT6 chtěl (věř mi), ale prostě nebyl jsem ochoten do ní vrazit peníze když na trhu byla sice dražší ale podstatně novější PS4.
Grafiku čert vem, doufám že kampaň bude stát za to. Kdysi jsem hrával u známeho na PS1 myslím první GT. Výborná hra, v porovnání s tehdejšími NFS III a IV na PC to bylo jak nebe a dudy. Možná to už bylo GT2, už je to moc dlouho. Takže těšíme se dva, já tedy navíc na dodávku PS5 v ČR. :)
@Rapier (28.09.2021 14:44): Ano, mám jak PS4 Pro, tak PS5. Pokud bys chtěl PS5 opravdu (!) koupit, není zde už v dnešních dnech žádný problém a netřeba na nic čekat. Z Polska jej můžeš mít z naprosto seriózního velkého obchodu do cca tří dnů za velmi slušnou cenu. Tedy kupříkladu ve verzi s mechanikou za cca 18 tisíc, i s ovladačem navíc a dvěma, či třemi opravdu solidními hrami (Spider-Man: Miles Morales UE, Returnal, Sackboy: A Big Adventure...). Balík dovezou až před dům, krabice je normálně vícejazyčná včetně češtiny, tedy v naprosto stejné podobě, jako z tuzemských obchodů. Tudíž, chceš-li opravdu hrát PS4 a PS5 hry na momentálně nejvyšší myslitelné úrovni, tu možnost máš prakticky ihned. ;c)

K GT za mě: v této slavné závodní sérii jsem doposud v podstatě začátečník. Před mnoha lety jsem si vyzkoušel u kamaráda na PS1 první díl a byl jsem z něj nadšen. Horší to bylo ovšem s mou zručností a mé první pokusy byly vysloveně tristní. Jakožto v té době „pouze klávesnicový” PC hráč jsem si s ovladačem příliš nerozuměl a měl jsem obrovský problém udržet vozy vůbec na silnici, natož abych pak myslel na souboje o přední umístění. Po několika marných pokusech, u kterých se kamarád mou nešikovností náramně bavil, jsem rezignoval a vrátil se potupně zpět ke své „kancelářské technice” (jak by řekl Charllize). :c)) Léta jsem se o další díly série vůbec nezajímal, zaujal mě v podstatě až šestý díl, který jsem ale nakonec stejně nehrál, jelikož dodnes nevlastním PS3. Takže první opravdu pořádné ochutnání série nastalo až s dílem GT Sport, kterýžto jsem obdržel jako bonus k zakoupenému ovladači. Jelikož nejsem online hráč, případně jen z donucení, kvůli dokončení platin, neměl jsem původně tento díl ani v plánu pořizovat. Nakonec jsem jej tedy přeci jen vyzkoušel a díky postupně doplněnému single player obsahu v něm i utopil pár desítek hodin. A rozhodně to není vůbec špatná záležitost, byť to prostě není plnohodnotný díl s kariérou atd.. Takže musím říct, že na nový díl se poměrně dost těším, konečně mi snad bude dopřáno zahrát si plnohodnotný kousek z této série se vším všudy. Grafika vypadá slušně, možná to mohlo být ještě trochu jinde, pokud by hra vyšla pouze na PS5, ale tyto prkotiny já nijak zvlášť nehrotím. Hlavně ať se povede obsah hry, především pak SP kampaň, o to mi zde jde především. :c)

K přidávání her jsem se již vyjádřil v naší předchozí diskuzi, jen bych se opakoval...
@montana (28.09.2021 14:56): +1 :) Vidím to podobně. Tak ostatně stačí se podívat na trailery, aby člověk pochopil, že těch chlubících se 80+ mil prodaných konzolí PS4 je ve finále zlo.
Místo aby hru udělali jen na PS5 (ano tu kterou nikdo nemá a každý na ní čeká), tak ne. Oni zase vydají polo-verzi kompatibilní s výrazně slabší PS4/Pro. Jak jsem psal ve fóru simulátory. Trailery z GT7 vypadají jako z Forza Motorsport 7, nikoliv jako z next gen titulu. Škoda no. Snad bude zbytek dobrý.
SONY to nemá vůbec pod kontrolou, poslední díl co stál za to vydali už tenkrát na zastaralou PS3, nyní po dlouhých létech vydají plnohodnotné pokračování, a opět úlitba majitelům staré PS4. Snad to dopadne lépe než u Cyberpunk 2077, respektive vzhledem k grafice a zaměření zcela určitě ano.
Tak já diskutuju, že se docela těším!
I když to takřka jistě bude GT6,5 a natvrdlí (teda pardon staromilští) autoři hru opět nijak nepřenesou do 21. století. Takže na nějaký uživatelsky přívětivý zážitek, jako je třeba nastavení hry během závodu nebo normální otáčení kamerou, asi můžem zapomenout.
Očekávám tedy tradiční UI peklo, ale opět skvělý pocit z řízení, kdy to není ani příliš sim, ani příliš arkáda, ale prostě akorát :)
@samorost (28.09.2021 01:38): nesmíš chtít hned moc. Zdejší komunitu je třeba budovat, začni s tím hned po koupí GT7, máš Playstation, já bohužel nikoliv. Ale jsem si jist, že jakmile budu mít (ehm až SONY pro mě vyrobí PS5), tuhle hru samozřejmě kupuji.

Spíš se zeptej majitelů PS3 kde je diskuze k GT 6, nebo majitelů PS4 (nepatříš náhodou mezi ně? :) ) kde je diskuze k GT Sport. Tyhle hry nejezdí "praví" PC master race závodníci, Ti kteří se s opovržením dívají na sérii Gran Turismo nebo Forza Motorsport, a mluví o nich jako o simkádách, neboť ty pravé automobilové simulátory jsou (až na výjimky), jak jinak, jen a pouze na PC! :)

Trochu mě to připomíná povzdech o chybějících motorkách (hrách) na DH. Už jsi je přidal? Čekají na schválení? Rád si počtu dojmy a postřehy z nich. Jen do TOHO!
@Fritol (27.09.2021 11:13): Ta studia schopnosti mají, s financemi a dostatkem času (což je pod EA problém v obou případech) by zvládli i ty nejambicióznější projekty.. Ale pod EA je jasné, že to nebudou mít lehké, degradace toho co už dělají a postupné potupné ukončení činnosti je tu daleko reálnější než že přijdou s něčím novým a skvělým..

U NFS jen dodám, že je to chyba že EA hru sebralo Ghost Games, zrovna když to vypadalo že se to naučili. Tím spíš když to dali Criterion Games, Burnout sice měli dobrý, ale NFS od tohoto týmu byla těžká nuda..
@RNDr. Gunár Pavel (27.09.2021 11:08): Vydává to Nacon, takže jestli se to bude tlouct s Horizon jim je asi jedno. Odkazuju sice na Xbox youtube, ale bude to multiplat.

Zda na to Codies dojedou je mi asi jedno tbh. Jasně, F1 a Dirt Rally jsou asi kvalitní hry, nicméně zbytek jejich tvorby měl stejně dost pochybné kvality a komerčně taky nejspíš sestupné tendence. Hlavně mě mrzí Onrush, které zabili konceptem. Mohl to být jinak super duchovní nástupce Motorstorm. Třeba by teď mohli bývalé Evolution nechat dělat NFS.
@RNDr. Gunár Pavel (27.09.2021 10:50): Třeba se povede Solar Crown a další Horizon klony už nebudou potřeba. :) Ač osobně tomu teda moc nevěřím. A nedivil bych se, kdyby EA teď s Codemasters chtěli taky svůj Horizon. Dirt ve své aktuální podobě je stejně beznadějná značka už, ideální na předělání.