Gore Special Edition stále funguje ok. Link na FilePlanet. Při prvním spuštění následuje update, který je asi z roku 2011. Ostatní odkazy jsou již mimo. Když zadáte původní název hry, na Facebooku jsou linky na tu 2002 verzi. Při instalaci mrtě CD klíčů, pak jdete do menu, zadáte a valíte. Ale rozlišení jen 1024x768. Odinstalováno a dána ta novější verze. Plynulost a rozlišení ok.
@PavelU (16.08.2012 14:23): Takže problém vyřešen - a příčina ? Antivirus Avast. Když jsem vypnul rezidentní štít, tak vše funguje pod Windows XP i 7. A i po jeho zapnutí zpět již vše šlape jak má. Zajímavé :-)
@leebigh (16.08.2012 09:44): Nevím, jak na notebooku, ale na mém kompu s Win7 32bit to šlo v poho. Tu součást GameSpy, zřejmě pro mulťák, jsem taky neinstaloval. Jinak na spuštění hry jsem musel pár vteřin, minut počkat, než naběhla.
@PavelU (16.08.2012 02:53): Tak pod Windows 7 jsem neuspěl. Instalátor fungoval dobře i bez patchování, patche se stáhly samy a rychle. Ale ani po nastavení kompatibility, ani v safe modu hra nejede. Hra se spustí, slyším zvuk, ale vidím jenom moje ikony na ploše. Takže asi budu muset zkusit pod XP. Podle mě to bude nejspíš grafikou, patrně hra nezná mobilní Radeony.
A nebo mě ještě napadá - neinstaloval jsem nějaký Game Spy Comrade, který vyžadoval starou verzi MS Framework (nevím jestli to píšu dobře).
Stáhl jsem to z tvého odkazu a bez problému. Ta free verze vypadá víceméně stejně, textury moc detailní nejsou, ale graficky se mi to vcelku líbí. Akorát mi nešel nastavit antialiasing v menu hry, vždy to při ukládání změn hodilo chybu. Naštěstí šel AA aktivovat přes ovládače, screen. Ale teplotu grafiky to v tu chvíli zvedlo o zhruba 20 stupňů, v mém případě ze 30 na 50. Rozlišení 1920x1080, anisotropní filtrování 8 a zbytek položek v nabídce Video na max. Jo, a před prvním spuštěním se hra automaticky updatne několika patchy na aktuální verzi. Našel jsem pár map, ale jestli jsou i pro SP, nevím.

Aby ten link na ty mapy byl funkční, dej za tohle nl/ v odkazu vlnovku. Admini zatím nezavedli její podporu v odkazech na DH.
Tak jsem se dobrouzdal přes jinou diskusi až sem a zkusil si stáhnout free verzi Gore, abych porovnal s mou originálkou, kterou jsem před lety zkoušel, ale nechytla mě.
Tak jenom praktické rady ohledně stahování, které není úplně jednoduché. Nezkoušejte download z ofic. stránek (Gore), protože místní odkaz vyžaduje proklikání přes reklamní stránky, u nás jde o soutěž o Apple produkty, který chce telefonní číslo a u kterých mi antivirus hlásí, že jsou podvodné.
Našel jsem solidní odkaz zde, bez nutnosti instalace doplňkových downloaderů a podobných sraček, dokonce s patchem a novými mapami.
Goreland
Stahoval jsem z odkazu Freeware Files.

Ještě dotaz před instalací - je free verze náročnější než ta původní ? Jestli má smysl to instalovat na notebook.
Nevím, mě se prostě ve srovnání s jinými tehdejšími hrami ta grafika fakt nelíbila...a i to stříelení bylo takové nudné...
Ošklivá grafika? Neřekl bych, ale to je asi tím že v téhle hře mě zajímalo jen střílení a motorovka. A to svůj účel splnilo takže sem nebyl zklamán. Mimochodem hru jsem si koupil v květnu a až poté zjistil že je freeware.