God of War Ragnarök: Valhalla

12.12.2023

freeware
rozšíření

Valhalla je zdarma vydané DLC ke hře God of War Ragnarök. Pro hraní je nutné vlastnit původní hru.

Děj se odehrává po událostech hlavní hry a slouží jako epilog. Kratos se společně s Mimirem dostává ke břehům Valhally, kde musí překonat její nástrahy, které ho donutí vypořádat se sám se sebou a svou minulostí.

Původní hratelnost je nově okořeněná s elementy známými z roguelike žánru. Při úmrtí hra nekončí, pouze se hráči vyresetují jeho vylepšené statistiky, runová očarování a perky, které během svého hraní získal. Začíná tak odznovu a postupně se posouvá dál a dál, dokud Valhallu zcela nepokoří.

Hotovo.

Překvapení roku? Žádnej sranda mód, jak by se mohlo zprvu zdát, ale regulérní příběhový DLCéčko, který není radno minout, bavil-li vás Ragnarök. Bere si to hodně z krále žánru, jehož pokračování se snad dočkáme napřesrok, ale má to i svý nápady. Už tak výbornej souboják ještě víc vynikne. Perfektně integrovaný do logiky zdejšího světa. A něco mi říká, ehm, že obzvlášť nadchne fandy původní trilogie. :)

Finále o zlomek sekundy.

Přiznám se, že po oznamujícím traileru jsem v hypu na tohle DLCčko nebyl. Roguelite systém do God of War mi nezněl jako moc dobrý nápad. O to více jsem byl překvapen, jak moc dobře je to na tuhle sérii naroubované. Jednotlivé levely jsou velice dobře vymyšlené a to hlavní tu pořád je. A to příběh, který je vypraven klasicky pomocí cutscen. Pamětníky starších dílů série jistě potěší vzpomínaní na Kratosovu řeckou éru a objeví se tu z ní i nějací nepřátelé. I když z principu roguelitu musíte po smrti začínat průběh pořád znova (samozřejmě s vylepšováním atributů, zbraní nebo útoků), tak hra je pořád zábavná díky perfektnímu a různorodému soubojovému systému ze základní hry. Nesmírně jsem si to užil a ještě je DLC zadarmo. Jděte do toho.

Pro: Roguelite funguje skvěle, level design, příběh, vzpomínaní na řeckou éru, soubojový systém je pořád zábavný, je to zdarma

Proti: Finální level je trochu horší na orientaci; škoda, že do DLC není zapojen i Atreus