Gas Guzzlers Extreme

08.10.2013 PC
04.11.2016 XOne
26.11.2019 PS4
Gamepires
Pokračování Gas Guzzlers: Combat Carnage přináší adrenalinovou hratelnost, nový obsah i jednodušší začátek. Na 40 různých tratích a 8 arénách sedmi různých prostředí se začátečníci s pomalejšími auty musejí vypracovat ve zkušené závodníky s výkonnými stroji. K tomu pomohou peníze vydělané v sérii závodů a soubojích v arénách, postupně se odemykající módy, tratě a auta. Za peníze lze nakoupit i součástky upravující sílu, obranu, vzhled a zbraně vozidel. Těch je ve hře 12 rozdílných typů a lze je měnit také během samotného závodu. Najdou se mezi nimi takové kousky, které svým vzhledem a účinností připomínají brokovnici, rotační kulomet či raketomet s naváděnými střelami. S útokem a obranou proti věčně dotírajícím soupeřům na jednotlivých tratích pomůžou i posbíratelné bonusy, jako je obnova životů, štít, doplnění munice či bonus k způsobovanému poškození.

Multiplayer má sedm různých módů, jde hrát až v osmi různých hráčích, které lze rozdělit až do 4 týmů. Pokud se nedostaví dostatečný počet skutečných účastníků, můžete do hry přidat i volitelný počet botů.

Tak to musím povedať, že takúto závodnú hru sa nepodarí vytvoriť len tak! Gas Guzzlers Extreme má všetko - poriadne zbrane, žhavé závodenie a obrovské množstvo adrenalínu.
A to som pred hraním a súdiac len podľa názvu, hru zaškatuľkoval ako nejaký lacný ruský bugetový titul. Napokon sa to ku mne dostalo a spravil som veľmi dobre. Hra ma fakticky ohromila. Naozaj som čakal len nejaké lacné závodenie, no v poslednej dobe bolo na hry tohto štýlu, naozaj sucho, preto som ju vychválil až ponad Flatout. Ale ono svojím spôsobom, nemusím byť až tak šialený. Gus Guzzlers je veľmi dobre vychytaná hra, s ktorou sa vývojári hrali a vypilovali každý detail. Hrateľnosť je tu skutočne prvoradá. Naviac je to všetko okorenené s riadnou dávkou nadhľadu, a to ja veru môžem, preto mi neostáva nič iné, ako tieto testosterónové závody ohodnotiť viac než len dobre.

Pro: - hudba, hrateľnosť, veľká dávka nadhľadu

Proti: - neviem