Garden Story

11.08.2021
12.07.2022

Concord, nejmladší bobule hroznového vína v Hájku, sotva vylezla ze školky jen aby se od svého odstupujícího předchůdce dozvěděla, že se stala novým Strážcem Hájku, profesí zajišťující bezpečí všech obyvatel ostrova. Nebude to mít však jednoduché, jelikož se Hájkem šíří Hniloba, tajemná nákaza ohrožující mírumilovné společenství. Concord, s vítanou pomocí svých kamarádů, má za úkol obnovit komunikaci mezi hlavními městečky, pomoci místní komunitě a zahnat Hnilobu jednou provždy.

Garden Story je akční adventura inspirována tituly jako Stardew Valley, My Time at Portia a staršími díly série Legend of Zelda. Odehrává se ve světě obývaném roztomilým antropomorfním ovocem, žabáky a houbami, který je rozdělen na čtyři městečka pojmenovaných podle ročních období. Ty jedno po druhém navštěvujete a snažíte se pomoci místním obyvatelům skrze celou řadu vedlejších aktivit, mezi nimiž nechybí tradiční stavění, pěstování, opravování rozbitých mostů, kultivace zahrádek či shánění potřebných surovin. A jelikož hned do začátku dostanete meč, mimo zvelebování vašeho domova také bojujete s pohůnky Hniloby, prozkoumáváte dungeony plné hádanek, pastí, bossů a pokladů, přičemž postupně nacházíte nové předměty i vybavení a vylepšujete vlastní postavu.