Game of Thrones: Beyond the Wall

07.11.2012
08.11.2012
28.11.2012

rozšíření

Mors Westford se vydává na sever v příběhu, který o deset roků předchází událostem Game of Thrones, a to až do neznáma za hraniční Zdí, na které coby ranger řádu Noční hlídky slouží. K nebezpečné výpravě jej přiměje zprvu běžně působící nájezd divokých obyvatel z kmenových území, rozkládajících se za celkem 300 mil dlouhou Zdí, která už staletí chrání sedmero království před jejich invazí. Tentokrát se však nájezdníkům podařilo unést jednoho ze stavařů, který zná na Morsově úseku každičkou slabinu i obranný prvek. Krátký výpad ve čtyřech se záhy zvrtne v boj o přežití a není třeba dodávat, že nic není tak jednoduché, jak se zprvu zdá.

První příběhové DLC pro základní hru zasazené do roku 288 dává možnost poznat kus minulosti z Westfordova života i chladného prostředí za Zdí a k dispozici je na službě Steam.

Oproti základní hře skutečně jen jednohubka ani ne na dvě hoďky. Hlavní klad základní hry, tedy úžasný komplikovaný a promyšlený příběh, zde pochopitelně absentuje. Zde jde především o boj, který není až tak moc zábavný. Na druhou stranu úvodní desetiminutovka dobře navnadí a konečně se můžem podívat na Zeď. Navíc jsem měl pocit, že je grafika nějaká hezčí, ale asi je to zdání.

Gró rozšíření tkví nejprve v opakující se aréně a posléze ve schematické velké lokaci, kdy se střídá kruhová plocha pro boj a následně úzká cestička vedoucí do další kruhové plochy pro boj. A pak je hned šlus.

Základní hra se mi celkem dost líbila a tohle je sympatické rozšíření pro fandy Morse. Nic víc se asi nedalo čekat. Škoda, že se víc nekecá, jako v základní hře a jde hlavně o bitkaření, které nikoho nebavilo. A leveluje se tu jak o život.