Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

G-Force

Disney G-Force

21.07.2009
70
15 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

G-Force je hra podle stejnojmenného animovaného filmu. Jméno G-Force je označení pro jednotku tajných, speciálně vycvičených agentů. Na tom by nebylo nic divného, jenže všichni čtyři agenti jsou morčata - Darwin, Blaster, Hurley a agentka Juarezová. Jejich úkolem je zachránit svět před šíleným milionářem, který si pro tento účel najal armádu robotů. Nejsou to ale nijak obyčejní roboti. Saberling, jak se jmenuje projekt, s kterým chce hlavní záporák ovládnout svět, oživí všechny domácí spotřebiče po celém světě, takže nebude žádné překvapení, když se proti vám postaví žehlička metající ohnivé koule nebo zákeřný osvěžovač vzduchu používající jako zbraň jedovatý plyn.

K záchraně světa budete moci používat spoustu různých prostředků a zbraní, nechybí ani stealth prvky. Stylem si hra bere největší inspiraci v konzolové herní sérii Ratchet and Clank, základem je mix klasické akce z pohledu třetí osoby s plošinovkou, kde si užijete spoustu střílení, sbírání bonusů, vylepšování zbraní i nespočet akrobatických šíleností při zdolávání různých překážek.


Poslední diskuzní příspěvek

Raptr ukazuje po dohrání téměř 21 hodin, asi jedna z nejdelších a nejlepších dětských her a rozhodně není tak lehká, jak by se mohlo zdát. Film byl fajn a i hra se drží obsahu filmu, jen konec je jiný a to se počítá.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 80
G-Force bylo pro mě docela příjemným překvapením. Čekal jsem spíše rychle uplácanou hru podle filmu, která by jenom "otrocky" a bez nápadu kopírovala celý děj od začátku do konce. Naštěstí hra příběhově vypichuje jen zajímavější závěrečnou část filmu, kterou ve hře více rozvíjí (a možná tak vylepšuje i samotný film). Jako plošinovka a její herní mechanika fungovala celkem slušně, v průběhu se postupně objevovali noví nepřátelé a přidávala se do arzenálu nová výbava, včetně možnosti jejich vylepšení. Herní doba je také poměrně slušná, ale i když mě hra bavila, ke konci jsem přeci jenom již pociťoval mírný stereotyp. Ovládání by občas možná také zasloužilo lepší péči, Darwin se sice neovládal špatně, ale při letu mouchy Mooche jsme si musel zvykat na jeho krkolomnější ovládání.

Bokem bych pochválil český dabing. I když se oproti filmu na postavách podíleli jiní dabéři, dabing byl celkem příjemný a hlavně si hru užijí i daleko mladší hráči, kteří by se jinak trápili s angličtinou. Navíc mě překvapilo při porovnání z gameplay videí anglické verze, jak byli čeští dabéři vybráni co možná s nejvíce podobným hlasem. Rozhodně pro tuzemského vydavatele Comgad palec nahoru.

Pro: Povedené zpracovaní hry podle filmu, český dabing, slušné grafické zpracování

Proti: Topornější ovládání letu mouchy Mooche, pocit stereotypu ke konci hry

+14
  • PC 80
Klenot a jedna z nejlepších dětských plošinovek tohoto tisíciletí. Milá parodie na špionské PC hry s humorem, který není prvoplánově dětský, vkusnou grafikou a ovládáním, převyšujícím veškeré hry tohoto druhu. Těmto myším to sluší více na počítačích, než na filmovém plátně.
+13