Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Keen Games

Německo
Založeno 2005
Keen Games vznikli na troskách původních NEON Software, kteří se dostali do problémů a v roce 2005 ukončili svoji činnost. Z původních zakládajících členů NEON se dva z nich, Jan Jöckel a Antony Christoulakis, ve Frankfurtu rozhodli pokračovat ve vlastní nezávislé společnosti pod názvem Keen Games. Dnes tvoří společnost přes 60 lidí a vyvíjejí hry pro různé platformy.

Keen Games vytvořili společně s Related Designs Software hry Anno 1701 a Anno 1701: The Sunken Dragon, kde měli na starosti grafiku. Vytvořili porty úspěšných adventur Secret Files: Tunguska a Secret Files 2: Puritas Cordis z PC na Wii a Nintendo DS. K jejich nejúspěšnějším hrám patří konzolové a What’s Cooking with Jamie Oliver, Anno: Create a New World nebo akční G-Force, případně mobilní TNT Racers.

V roce 2012 vznikla v rámci Keen Games a vydavatele mobilních her Flaregames dceřiná společnost Keen Flare tvořící hry především na mobilní platformy. Druhou dceřinou společností náležející do skupiny Keen je Keen Core.

Nejlépe hodnocené hry