Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Related Designs Software

Německo
Založeno 1995, zrušeno 2014
Related Designs Software je německou softwarovou společností zabývající se tvorbou strategických her, založenou v lednu 1995 čtveřicí tvořenou Thomasem Pottkämperem (ředitel), Burkhardem Ratheiserem (programátor enginu), Thomasem Steinem (programátor) a Jensem Vielhabenem (grafik). Hlavním sloganem firmy se stalo moto ”STEP BY STEP INTO THE FUTURE…” (krok za krokem do budoucnosti) a cílem vytvoření nejprodávanější strategické hry na celosvětovém trhu.

Prvotinou této společnosti se stala hra America s více jak 300 000 prodanými kusy, následovaná strategiemi No Man's Land a Castle Strike. V roku 2006 potom vychází ANNO 1701, které tak dává vzniknout veleúspěšné herní sérii ANNO (podílí se na ní také studio Max Design), jejíž obrovskou devizou je věrné grafické a informační zachycení dané doby. V roce 2009 a 2010 vychází zatím poslední díly ANNO 1404 a ANNO 1404: Venice, které již byly ověnčeny několika oceněními.

K začátku roku 2010 má studio na 50 zaměstnanců, převážně z německy mluvících zemí. Společnost se nachází v samotném středu města Mainz a díky velké zkušenosti a skvělé koordinaci svého vývojářského týmu má své platné zastoupení na herním trhu.

Duben 2013 znamená převzetí společností Ubisoft. V roce 2014 se pak z bývalých Related Designs Software stává Blue Byte - Studio Mainz.

Nejlépe hodnocené hry