Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Castle Strike

12.10.2004
67
59 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Dalo by se předpokládat, že Castle Strike bude o dobývání a bránění hradů, ale těmto činnostem se hra věnuje pouze okrajově. Především stojí za zmínku příběh, který spojuje 3 kampaně po osmi misích a nabízí desítky postav a zvratů. Mise obsahují různorodé úkoly a jsou velmi dynamické, někdy až ve stylu RPG. Budování je v kampani velmi málo, což je škoda, protože např. systém rozdělování práce dělníkům je velmi zajímavý.

Modely jednotek, budov a prostředí jsou zpracovány velmi detailně. Hra je ve 3D, pohledem kamery jde libovolně otáčet a také přibližovat a oddalovat.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 80
Další z řady výborných leč neprávem zapomenutých her. Tentokrát se jedná o realtime strategii která zapadla do nevědomí kvůli tomu, že se vizuálně podobá Strongholdu, Age of Empires či sérii Total war.

Přitom jde o skvělou strategii z období vrcholného středověku, kdy ovládáte armádu pěchoty, jízdy a časem i artilerie, stavíte hrady a hlavně žijete příběh který je jako vystřižený z dobrodružného románu. Kam se hrabe Ivanhoe.

Boje jsou tu tuhé a musíte přemýšlet co kde nasadit, vše je navíc okořeněno možností používání panáků na různé úkoly. Takže třeba když vám umře jednotka pavézníků, můžete použít nepotřebné šermíře aby se chopili popadaných štítů. Pokud vám umře jezdec, stačí dát rozkaz a jiný panák místo něj vyleze do sedla. A zase naopak, pokud pod vámi někdo postřílí koně, nemá zdaleka vyhráno, protože se na něj sesype parta nasraných ex-jezdců. To vše platí samozřejmě i obráceně.

Prostě si Castle strike zahrajte, ta hra si to zaslouží...tak mě napadá, proč já jsem to vlastně nedohrál? Kdeže mám to DVDčko...?:)

Pro: Atmosféra středověku, příběh...

+13