Hra se prodává za 300 kč nyní. Má to cenu kupovat? Ty tornáda se mi hodně líbili na videu. Ale zase recenze mluví za vše.
jop, zkusil bych různý nastavení povypínat, třeba se to umoudří. Jinak bez znalosti angličtiny už si surfování na vlnách internetu skoro nedokážu představit. Aspoň nějaký základní slova znáš ne?

Já se třeba kvůli mojí oblíbený sérii Gothic už za ty léta trošičku naučil německy :D .
@Greg (06.04.2015 11:37): GFWL už mam v PC už dlouho kvuli jinejm hrám. Všimnul jsem si, jak se plno hráčů kvuli GFWL čertí a vytáčí je to, ale mně to nevadí. Třeba takovej muj oblíbenej DIRT3 si taky nechávam v PC ve verzi s GFWL (save game), i když teď už může bejt bez.
A k tomu FUELu? Je plno závodních her, který mi na W7 makaj (ovšem i plno, který ne). Fuel má u mě nějakej "grafickej" problém - hra naběhne, menu maká, nastavim si co chci (ovládání, grafiku, zvuky...), vyberu si trať a mašinu, ale při načtení tratě je na monitoru jakýsi "kompas", mapa a pod tim jen jakási flekatá, tmavá "mlha", takže nevidim svuj závodní stroj... ale ovládání jízdy jde, zvuky taky. Jestli budu mít někdy náladu, zkusim zaserfovat a najít řešení problému na netu... ovšem do takovejhle akcí se mi nikdy moc nechtělo, když neumim anglicky, je to komplikovanější. To se často radši nějaký hry rovnou vzdam, než bych hledal řešení problému :-(
@speedevil (05.04.2015 18:54): Já když tak musel doinstalovat Games for Windows - Live, nebo jak se ten klient od MS jmenuje. Jinak Fuel potichu crashnul a ani se mi neobtěžoval nic říct...

Jinak hra mě moc nebaví. Krajina je sice super, ale ten jízdní model je šílenej. Třeba jízda s motorkou po vrstevnici, kde je sráz aspoň 60°, je fakt vtipná. A čtyřkolky zas kloužou pořád stejně nehledě na terén...
Sakra, na WinXP jsem to vyzkoušet nestihl a na Win7 to nemaká... takže smůla, ale věšet se kvuli tomu nebudu. Škoda, na videích to vypadalo efektně a byla tu šance, že by to pro mě mohlo být zábavné.
Tak to mě demo zabavilo na o dost víc než 10 minut. Celkově se na to jednou chystám.
Jo, s tím ovládáním jsem to měla podobně - když jsem si to koupila, nejdřív jsem to zkusila na klávesnici, což fakt nešlo, pak na volantu, což bylo ještě horší, no a tak jsem si řekla, že si stejně už delší dobu chci koupit gamepad :) No a teď když ho už mám, tak jsem se k Fuel vrátila a musím říct že na něm se hraje fakt parádně.
Mě pořád odrazuje přílišná ne-přilnavost vozidel (moc plavou), alespoň ze začátku. Na klávesnici je to tedy nehratelné, na volantu taky. Gamepad jsem zkoušel jen chvíli a zvykal jsem si dost pomalu.

Ale strašně mě to láká. Mít tak čas :-(
Nechápu tu kritiku. Teď jsem asi ve čtvrtině a zatím mi to přijde jako docela slušná hra. Přijde později něco, co by mělo změnit můj názor?
Kurva, to mi to dalo zabrat. Mám v hlavě tolik nepříjemných myšlenek, že je tu radši ani nebudu rozepisovat. Hlavně, že už je to za mnou :-)
Nechápu některé principy hry. Hra zvýhoďnuje jezdce ve vedení a "zrychluje" ho. Anebo se mi stává, že půl hodiny jedu závod a snažím se dostat do vedení a když se tam dostanu, tak během deseti vteřin vedu o půl kilometru. Skvělé :-D
Kurva to je dlouhá hra. Nejlepší jsou ty závody, kde jedu 30 km a pak nějakým debilním lesem, kde je to o náhodě, jestli nabourám nebo ne. To si člověk aspoň pořádně sprostě zařve ze všech sil.

Raz mě to baví, ale někdy je to dost na pytel a zdlouhavé. Mohli ubrat na velikosti mapy a přidat více objektů, nějaké město jako v GTA a vymodelovat trať jako ve Flatoutu. Sice by to dalo dost práce, ale byla by to skvělá hra.
Nevíte někdo, proč je prostředí v takovém post apo? To to zničilo tornádo nebo jde se něco dočíst o hře, kromě toho neustálého závodění?
Kura, to budu hrát půl roku a kdo ví, jestli to vůbec dojedu. Mapa jak sviňa, závodů jak sviňa a ještě je dojet na nejtěžší obtížnost pro otevření další lokace, přičemž nevím, jestli se obtížnost v druhé půlce nezvrhne na "kurva hardcore" :-)

Špatné to není, ale mohli toho teda trochu více ubrat. Ze začátku nadšení, ale uvidím jak to bude ke konci.
Prý že v simulaci nemůžou být nelicencované okruhy. To je vtip, že? :-D
A to, že město bylo ohrané, to nevadí. Stejně existují jen 3 prostředí - venkov, město a okruhy. Pokud vynechám futuristické závody apod. :-)

O Shift jsem se zajímal, takže vím, jaké jsou tam okruhy i mimo demo. Ale všechny určitě ne, akorát pochybuju, že tam budou nějaké ohromující, lepší než ta zbylá polovina.

Mohli to třeba udělat na způsob Hot pursuit 2, který byl designem celkem fajn a drtil i celý Undercover. A klidně by to mohla být simulace, akorát si nemyslím, že Shift je simulátor. Ta arkádová fyzika mi tam bila do očí.
Nelicencované asi nebylo to správné slovo. Nemůžou tam být čistě fiktivní orkuhy jako třeba v NFS 4.
I nelicencované okruhy jsou fajn. Nebo spíš tedy městské okruhy, kterými se pyšní i leckterá opravdová simulace (GT je jich také plné). Ty jsou možná zpracované dle skutečných měst na centimetry, nicméně závody jako takové se tam nikdy nejezdí.
Ježiš, nech toho radši... Protože je to simulace, asi ne? Tam prostě nemůžou být nelicencované okruhy. Město bylo už trochu ohrané... A navíc jsi hrál jen demo, tak jak můžeš vědět, jaký okruhy tam jsou?
Pooky: Jo, Grand turisma jsem nějaké zkoušel, ale to už ani trochu není pro mě.

Cobra: I ten kousek by šel vymodelovat lépe, přestože jsou okruhy vesměs chudé. Jen mi jde o to, že kdo se je prosil, aby dali hru na blbé okruhy? :-)
Simulátor? Klidně, ale proč ne ve městě nebo na venkově apod. Je tolik zajímavých lokací a oni tam dají okruhy. A když už, tak mohli vymyslet nějaké lepší nelicencované. Vždyť i stařičký motoracer měl snad originálnější okruhy :-D
Pivo: Pokud považuješ okolí tratě/okruhu v Shiftu jako chudé, tak raději nikdy nehraj Gran Turismo, jinak by tě všichni ulinčovali :-)
Pivo: Však se stačí jednou jedinkrát podívat na nějaký závod F1 (nejlíp evropský), abys neplácal takový kraviny :-) Cos tam čekal? Lesy, domy, kytičky?
Ale pořád to nevypadá jako Fuel, který dokázal nádherně vykreslit i blbou pustinu. Chápu, že je to jiné okolí, ale stejně si myslím, že "fuelská" pustina má blíz k reálné pustině, než "shiftovský" okrhu k reálnému - třeba hlavně okolí tratě působí strašně chudě, alespoň na mě.
Možná proto, že Shift má být simulace... Tak tam asi těžko bude lesklej asfalt a vyumělkované okolí. Ostatně to už nebylo ani v ProStreet a někteří jsou za to rádi :-)
Na shiftu se mi líbí pouze modely aut, které jsou opravdu vyvedené, ale celkově grafika působí nějak chudě. Má sice ještě celkem ostré textury, ale to už je asi vše a ještě k tomu je hra docela náročná na hardware, když jiné hry jsou daleko pestřejší a nežerou tolik výkonu.

A když jsem soudil grafiku Undercoveru, tak upřímně to bylo tím, že jsem to viděl v době, kdy jsem měl počítač starou herku, takže mé pocity byly zkreslené a screeny, které jsem viděl byly ty nejlépe típnuté, které ukazovaly ty nejlepší grafické orgie, které se ve hře objevily, takže to zkreslovalo. V porovnávání grafiky Fuelu a Shiftu už je to jiná. Obě hry jsem zkoušel a viděl delší dobu, takže můžu soudit.

Ale tak mi to je fuk, když se vám Shift líbí více, tak mi to nevadí. Já jen, že grafika Shiftu nemá nic společného s "reálnou" grafikou a ani už to není o naleštěných asfaltech a vyumělkovaným okolím, prostě chudší no.

Ale jo, pojmy jsem si ujasnil. I hra z roku 98 může být hezká, tak proč by nemohl být shift, že? :-)
Taky odpověď.

Ale pojem, že "Shift není hezký" a "Shift se mi nelíbí" by sis měl vyjasnit.
Pooky: Žádný nemám, doktoři mi to řekli :-)
Kromě toho si za tím, že Shift není hezký stojím a kdybych měl šedý zákal, tak je hnusnější vše a shift už by byl tuplem :-)
Montana: To nevadí, že má dobré nasvícení, když to dělá hodně, tak má prostě grafiku lepší :-)

cobra: Undercover se mi ani též moc nelíbí, to se Shiftem vyjde nastejno. Undercover má v grafice akorát dobré efekty a na některých screenech vypadá luxusně, celkově ve hře při hraní ani moc ne.
Po delší době strávené u Undercover měním názor. Akorát fuel prostě hezčí je a to o hodně. Shift je škaredý ;-)
Když se mu víc líbí i Undercover, je lepší jeho komentáře grafiky Shiftu úplně ignorovat :D
Nezaslouzi a ani lip nevypada. Jen ma paradni nasviceni a filtry podobne jako treba Flashpoint 2 :)
Proč takhle nevypadá nový Shift? A na to jak je Fuel graficky dobrý jede i na starých šunkách. Cože jste to tak uzemnili? Tahle hra si zaslouží lepší hodnocení!
Já moc ty fps nesleduju upřímně, jenom vím, že u UC těch 30 je málo. Mě stačí, že hra jede plynule a je mi jedno, jestli to má 0,000 000 001 fps nebo 1 000 000 000 fps :-D
Tak já měl fraps a dělal video, tak mi Flatout UC spadl na 30 a jelo to tak plynuleji pomaleji. No prostě na 50 - totál plynulá jízda, žádný sebemenší pocit cuku ANI NÁZNAKEM mi vyhovuje ideálně. Full detaily v rozlišení 1280*1024. Na nejvyšším se vším a vámi zbožńovaným AA mi to trošku padalo a už se mi to nelíbilo. U jednoho okruhu i pod 30 řekl bych, ale jinak to jelo vesměs ve většině hry na těch 40-50 i na tomto rozlišení.
I na závody 30 stačí, ale musí být stabilní, tedy neklesat a hlavně chvilkově "nezamrzat"
30 fps je plynulé pro akční hry a vpodst vše kromě závodů a možná to co uvedla pokyna. Na závody je dobré mít těch 40 aspoň.

Pooky: Řešíš s tatínkem ve vaně, co to je antialiasing? Anebo vyhledáváš na něm nerovné hrany? :-D
Pivo: Koupeš se s maminkou? :-O

Ale jinak je dost škoda, že FUEL dostává většinou průměrná, či podprůměrná hodnocení. Hra jako taková je velmi dobrá, jen se prostě nepovedlo pár věcí. Ale ten svět je ůžasnej - škoa, že z toho neudělali něco jako TDU (teda v takové rozlehlé lokaci bych ale počítal s minimum 100 hráčů na sobě připojitelných).

Jinak 25fps je hrance plynulosti - to, že ti 50fps příjde jako zrychlená hra je v pořádku. ale u nějakých her je 50fps povinnost - vyjmenuju Street Figter IV - vůbec sem nevěděl, že hra mi zapla automaticky vertikální synchronizaci a hra mi jela 30fps - víte jak je těžké hrát zpomaleně bojovou hru? =D Sem na to nadával jak je to podělaně pomalé, že autoři jsou hovada co mi chtěj zničit prsty a gamepad k tomu a jednoho krásného večera jsem přišel, že mám zaplou synchronizaci, vypnul a z ďábelských 30fps to je krásných plynulých 50-60fps :)
30 FPS je plynulá hra.

Jinak vyhlazování je náročný, ale má prostě efekt, to nevymluvíš zase ty mě (a řekl bych nikomu jinýmu) :-D
Není 30 fps na závody málo? U flatoutu UC jsem měl obvykle 50 a pohoda. 30 už je lehké cukání a jede to zpomaleně ( se zapnutým FRAPSEM ).

Pokyna: To vyhlazování šlo mimo tebe, nemusel jsi reagovat, zbytečně tu děláš ze sebe nevychovaného malého spratka, ale jinak s tím kolem to byla provokace - jde vidět, jak snadno tě jde vyprovokovat :-)

Kromě toho si stojím za tím, že vyhlazování je náročný efekt s minimálním účinkem, to mi prostě nevezmeš, i kdybys mi storkát nadával do vypatlaných mongoloidů, které ze sebe děláš s tím rozdílem, že ty jsi ještě agresivní :-D
montana: rozostřování :-D

Pooky: Tady ten efetk má vždycky hráče víc hodit do hry a dávat mu pocit větší rycholsti. Ale jak píšu, pokaždé, když ho vypnu, tak mi narostou FPS klidně i o 15 snímků. A taky, málokdy se mi líbí a tady ve fuelu mi nepřijde moc fajn. Jak jsem psal, v Gridu byl dokonalej.
Bursoft: Já hraji na gf8600gt, 2gb ram, amd athlon x2 6400+ 3.2ghz při 1280x1024 a krom zapnutých stínů a vyhlazování na 2x vše na full - fps kolem 30. To rozostření právě té hře dává určitý náboj a proto mě baví víc než ostatní tituly - je to takové intuitivní, zvlášť při vyšších rychlostech. U ostatních her pociťuješ až u rychlosti 300km/h, že jedeš rychle a míháš okolí - tady to už cítíš při rychlostech 150 km/h a to se mi líbí.

Jo a co se týče toho vyhlazování, fakt se mi zdá Pivo, že si znáš děláš absolutní prdel a tváříš se jako vypatlanej mongoloid. Mi psal, že vyhlazování nemá žádný vliv, protože když hraje hru a v ní je hranaté kolo a on vyhlazování zapne, tak je stejně hranaté (těžce zadržuji smích).
Pivo: Tak je to book, žádnej zázrak. Každopádně jedu na 1280x800 a ať nastavím jakýkoliv detaily, jede to furt stejně. Dá se to hrát, ale není to dvakrát příjemný ježdění. Do rozmazávání mě ale fakt sere, v nastavení vypnout nejde a nějakej pořádnej config jsem nenašel.
Co jsem tak letmo nahlédl do tvého profilu, tak to se to už na takovém compu seká? Na jaké detaily to jinak hraješ?
Není na tuto hru nějaký udělátko, kterým by se dalo vypnout rozostřování? Je to hrozně náročnej efekt a kdybych ho tam neměl, tak mi hra poběží určitě líp. Mimo to, tento efekt nesnáším, páč opravdu dobře udělanej byl snad jenou v Race Driver Grid.
Pivo: I když hraješ v nativním rozlišení monitoru, tak jsou ve hře vždycky hrany.
Bursoft: Pooky mi to řádně vysvětlitl co to je a já si stojím za tím, že to dělá minimum. To musí mít člověk zrak jako orel, aby si toho někde všiml. Mě rozhodně nebude vadit, až mi můj "nadupaný" pc miláček zestárne, protože já se bez vyhlazování obejdu :-)
Ale je fakt, že "trochu" hůře vidím, takže i možná proto takové pitkárny přehlížím :-)
Pivo: Možná proto, že vyhlazování dělá vždycky hodně :-D

Pooky: Na jakým železe to paříš a jak ti to jede?
Grafika se mi zdá docela fajn, ale musel bych vidět hru normál na videu. Jinak tohle a Pure mě docela zaujalo.

Pooky: Trocha sebeovládání by neuškodila, fakt se chováš někdy pošahaně. Já napsal jednu věc, která nikoho neměla urazit a ty se chováš jako blbeček no :-/
Pivo radši ztichni - si zvláštní to jedinec, přiznávám. Jdi radši nakojit Marcuse Fénixe.

Jinak, přišel jsem na chuť Fuelu :-O Moc mě to překvapilo - po chvilce hraní, přeházení nastavení (vypnul jsem stíny okolních předmětů a vypadá to mnohem lépe - divné, že). Hratelnost mě chytla, prostředí taky, atd. :) Páni, já snad udělym této hře nejštědřejší hodnocení a půjdu k panu Montanovi vyzvednout si "krabicovou" verzi :) Nakonec budu o něco chudší =D A teď přikláám screeny - no není to krása? :) img1,img2,img3

Edit. Teda, na obrázku to moc pěkně nevypadá =D - jinak je to na full, krom stínů.
Já jsem nikdy u vyhlazování neviděl rozdíl s ním a bez něj. Dávám to pouze z principu.
ja kdyz zapnu vyhlazovani na maximum zda se mi to porad stejne ... jako by to nic nedelalo :/
montana: No, podle Amazonu vyšel... Tak doufám, že amazon neuvádí "In stock" jen tak pro nic za nic, když měli slíbeno dodání na 30.6. (většina online shopů je ještě nedostala).
Co, co to uz vyslo?

Jo aha...

No kazdopadne jsem se taky dost tesil, ale teda posledni videa a hlave prvni ohlasy me teda pekne zchladili... doufam ze se dostanu aspon k Xkove verzi.
SW: asi tak nějak :/ Zvuky jsou děsné, jízdní model je takový prapodivný, AI protívníku je fakt "happy" :) , ale ta grafika - Což o to, optimalizace je slušná, ale graficky je hra nekoukatelná (byť máte vše na full), pokud nemáte zaplé vyhlazování hran a to bohužel se svou grafárnou u této hry "nedokážu". U jiných her mi to ani bez vyhlazování nevadí, ale tady jsou to nekoukatelné čtverečky. Destrukce okolních předmětů se snad vůbec nekoná a po 2h jsem ještě neviděl tornádo :(