tak sem nasel cd a je tam napsano this pack include both a windows 95 & dos version of flying corps , cd s w98 sem nasel taky tak jdu zkouset :) jo odstredivy moment pri startu je masakr :)
@mrazikcomp (24.04.2020 17:08): ještě k tomu rozlišení. FCG v softwarovém režimu podporuje max. 1280 x 960 v 256 bit barvách. Když to zapneš s podporou 3Dfx, max. rozlišení je stejné ale barvy jsou high color (8 nebo 16 bit).

Jinak zapnul jsem si vše na max. realismus a stále se mi zdá letový model horší než u Red Baron II. Zlepšilo se to hodně ale chybí mě tam ten točivý moment vrtule, který musíš neustále vyrovnávat pákou.
Ono tu jde o dohlednost, oblačnost a kvalitu terénu celkově. Red Baron II/3D vede prostě už jen proto, že vyšel o 2 roky později. V tehdejší, devadesátkové době to byl značný rozdíl, ne jako dnes kdy nepoznáš dva roky starou hru od nové.
Ještě se musím podívat na realistic nastavení v FCG, protože letový model je v RB II/3D jiná (vyšší) liga ale je možné že jsem si to zapomněl nastavit.

Jinak oboje létám přes nGlide na 3Dfx, protože oboje bez 3Dfx nevypadá moc hezky, s tím, že RB vypadá i bez 3Dfx lépe. V FCG je divně udělaná oblačnost, jen textura nade mnou. Žádné mraky, vypadá to trochu divně ale chápu že v roce 96/97 to byl více méně standard všude. V CFG speciálně mi i přes max. grafiku vadí malý dohled do horizontu.
to si teda musim oba pustit. protoze me se FC v 1600x1200 libil vic nez RB 2 3D, mozna tim ze sem nemel 3dfx voodoo kartu ?
Musím po letmém zkoušení konstatovat, že Red Baron 3D vypadá znatelně lépe, ale je fakt že je to novější letecký simulátor než FCG. Dva roky ve vydání dělají hodně.
@90210 (13.04.2019 12:55): To je fakt takový problém nahlídnout do fóra Oznámení a přečíst si tam, které profily byly sloučeny, než tu kolem sebe začneš dštít oheň síru? Nebo sis za tu dobu, co tu jsi, týhle diskuze na DH nevšiml? Takže si klidně vyhrň rukávy a pusť se do díla, myslím že je to fakt nesmysl, aby tu byla Gold verze a ne ta původní. ;-)
@Rapier (13.04.2019 12:01): Dodavam ted zpetne diakritiku do svych komentaru a pri editaci komentu k Mata Hari: Betrayal is only a Kiss Away jsem chtel dat odkazy na Red Baron a Flying Corps, ale ono mi to vyhazovalo jen gold verzi, tak jsem se nasral. U nas hrala vetsina lidi gold verzi, protoze ji pLevel vydal na cover cd a ja ji mam taky, ale hral jsem jen puvodni verzi.

Pokud tady puvodni slavna verze nebyla, mea culpa, pokud to zmergovali do gold verze, tak je to diletantstvi a asi to editnu, protoze nema smysl tady mit gold verzi a ne original, neni to jako Wizardry Gold, coz je defakto jina a mnohem horsi hra, nez Wizardry 7 a musel jsem si taky Wiz Gold prosadit, kdyz jsem ho sem kdysi nahazoval, protoze schvalovaci to vetsinou neznaj.
@90210 (13.04.2019 11:42): klid vždyť se nic neděje, ostatně doma mám také originálku FC Gold. :)

Podle toho co chápu tak Gold navíc přináší editor misí, podporu 3Dfx/D3D akcelerace a externí pohledy, je tudíž takřka stejný jako původní FC.
Kdyby takto ale sjednotili DID EF 2000 a datadisk TACTCOM (který opravdu významně rozšířil původní hru ve všech ohledech počínaje grafikou, přes fyziku, zbraně, AI, atd.) to by mě opravdu štvalo. Stejně tu ten datadisk není ale já ho přidám jakmile dostanu znovu chuť rozšiřovat databázi o letecké simulátory. :)

Chápu, že jsi asi hrál FC originál, nicméně mám taky pocit, že samotný FC tu opravdu nebyl.
@90210 (13.04.2019 11:26): Pokud vím, tak Flying Corps v seznamu při hlasování o slučování vůbec nebylo. Takže je dost možné, že "ne-gold" verze tu vůbec profil neměla. Popřípadě pokud se smazal, tak to bylo nejspíš kvůli většímu počtu hodnocení u Gold verze a ještě se neupravil profil.

Možná sis místo uražených keců mohl něco kolem slučování přečíst a popřípadě ten profil upravit ty. Databázi tvoří uživatelé, takže ti "vy" jsi i ty.
Si delate prdel, vy jste sloucili profily Flying Corps a puvodni legendarni verzi jste smazli a profil nechali u Gold verze? To zas vymyslej kterej znalec? To je asi jako kdybyste misto Need for Speed II nechali jen special edition....
tak to ja bohuzel ne, nejde mi uz na druhym kompu pod xp, ani plna ani demo :P naposled mi fakcahal jeste na prvnim pc a w98
Mno ja tuhle hru co se mi zda normalně jeste na starym pc s XPckama parival...