Zajímavosti

Ostatní

Pro nainstalování a nakonfigurování Flying Corps Gold na 32 bit Windows XP je nutno:

1. na CD ve složce FLY najít soubor WINSTALL.EXE a zvolit režim kompatibility Windows 98/ME nebo Windows 95. Hra se nainstaluje do adresáře "C:\rowan\fly".

Problém je, že občas nelze hru z CD nainstalovat (instalátor hodí chybu že nelze inicializovat soubory na CD), pokud se tak stane je nutné zrušit instalaci Direct X a postup opakovat dokud hru neuvidíte v Nastavení - Ovládací panely - Přidat nebo odebrat programy jako nainstalovanou. Hra nevytvoří žádného zástupce v nabídce start ani na ploše.

2. Ačkoliv se zdá, že instalace proběhla v pořádku, tak v adresáři "C:\rowan\fly" budou chybět některé klíčové soubory a složky pro spuštění. Proto doporučuji:
a) smazat ručně celou složku fly v adresáři "C:\rowan" a z CD překopírovat do "C:\rowan" složku FLY.
b) smazat soubor SLAVE16.EXE

Pozn. touto úpravou také docílíte toho, že není třeba mít CD v mechanice.

3. Aplikovat patche v následujícím pořadí:
a) Flying Corps Gold Patch 1.11Y
b) Flying Corps Gold SmackW32 Patch for Windows XP

Pozn. oba patche se musí rozbalit do adresáře "C:\rowan\FLY" a je nutné přepsat všechny existující soubory.

4. Hra se spouští přes zástupce souboru "C:\rowan\FLY\WINFLY.EXE" který je nutné spouštět v režimu zpětné kompatibility pro Widnows 98/ME