Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Florence

66
7 hodnocení Platformy
Žánr:
adventura > vizuální román *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
14.02.2018 iOS
14.03.2018 Android
13.02.2020 PCSwitch
Vývojáři:
Mountains
Florence je interaktivní vizuální novela od hlavního designéra jiné úspěšné mobilní hry, Monument Valley. Titul Florence ovšem není logický rychlík, ale spíše interaktivní příběh, který budete prožívat společně s Florencií za pomoci jednoduchých úkonů. Zpracováním dílo studia Mountains tak trochu připomíná tituly jako Gorogoa nebo Pilgrims. Příběh se točí okolo dívky Florence Yeoh, která s Vámi bude prožívat různé etapy svého života v několika minutových kapitolách. Život Florence je rutinou práce, spánku a trávení svého volného času na sociálních médiích. Jednoho dne ale potká při procházce městem hudebníka jménem Krish, který změní vše o tom, jak vidí svět a sebe sama.

Inspirací jsou dle autorů komixy a především žánr „slice of life“, kdy je důraz kladen na malé a všední aspekty života, které jsou o to silnější, že je zná většina z nás.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 60
Minimalisticky pojatý příběh mladé ženy, Florence Yeoh, je ideální hrou na přenosná zařízení (mobily); Florence po dohrání totiž zanechá více než jen finální skóre a statistiku, a to vše v opravdu krátkém čase. Není tak divu, že se v roce 2018, kdy titul vyšel, pozornost médií obrátila na počin studia Mountains a nechyběla ani početná ocenění. A to i přes to, že jde více méně o lehce interaktivní knihu (více příhodný pojem by byl leporelo, to ale asi nebude znít lákavěji), která kombinuje pár opravdu jednoduchých herních mechanik.

Ovšem světe div se, dobře strukturovaná narace dokáže divy. A radosti a strasti slečny z opačné části Země jsou v minutových aktech, kdy si prožije osudový vztah a některé další fáze života, umně zařazené aby tvořily funkční celek. Až by se mohlo zdát, že důsledný editor opravdu nechal jen to nejdůležitější a ušetřil tak nám, hráčům, čas.

I ve svém rekordním čase ale Florence dokáže zaujmout a být zapamatovatelná. A to je velký plus u média, které cílí na akční a někdy až povrchní zážitky (pokud se stále bavíme primárně o hrách na mobily). Nicméně i port na PC má své kouzlo, a ukazuje, proč se zrovna tento počin stal tím diskutovaným a kladně přijímaným.

Pro: vizuální stránka, hratelnost, "slice of life" téma

Proti: krátké a u PC verze hůře ovladatelné

+28
  • iOS 80
Po všech stránkách výtečná hra, nebo, chcete-li, interaktivní film. Dokonalé skloubení audia, vizuálna a estetiky, výtečné nápady, nádherná stylizace. Jednoduše umělecký zážitek, byť možná až moc krátký. Za to neskutečně koncentrovaný. Jednoznačně doporučuji zahrát si na dotykovém zařízení, které hře sedí nejvíce. Utíkejte, příběh mladé Florence na vás už čeká.
+9