Five Nights at Freddy's: Security Breach

16.12.2021
01.07.2022
22.11.2022
19.04.2023

Vítejte v Mega Pizzaplexu Freddyho Fazbeara, ve velkém nákupním centru, kde vám společnost budou dělat známí animatroničtí maskoti jako Freddy Fazbear, Chica, Roxy, Monty a další známé tváře. Nenechte si ujít jejich jedinečnou show a užijte si zábavu, která je pro malé i velké.

Takto nějak by mohl znít slogan v pořadí již deváté hry ze slavné hororové série Five Nights at Freddy's, kde se jednoho dne při vystoupení naší skupiny porouchá právě Freddy a představení je nutno ukončit. Následně se Freddy probouzí ve svém pokoji zjišťujíc, že se uvnitř jeho těla schoval malý chlapec. Chlapec poté vyleze ven a představuje se jako Gregory. Mezitím po chlapci pátrá jediný člověk v komplexu, členka ostrahy Vanessa, která nařídí ostatním animatronikům, aby Gregoryho našli. Naneštěstí Vanessa netuší, že z těchto robotických maskotů se stala agresivní krvelačná monstra. Gregory se tak s Fredddyho pomocí dostává k hlavnímu vchodu, jenže už je pozdě. Vchod je již uzavřen a tak Gregory musí zůstat celou noc v Megaplexu s nepřátelskými animatroniky, přičemž to možná bude jeho nejhorší noc v životě.

Pointa hry přežít až do rána je totožná s předchozími tituly, nicméně je to jediný prvek, který má s nimi něco společného. Nové vývojářské studio upustilo od point and click adventury a nyní zde máte k dispozici celý megaplex, který můžete prochodit křížem krážem. Cestou si ale musíte dávat pozor nejen na nepřátelské animatroniky, ale také na nové nepřátele, takzvané S.T.A.F.F. boty. Ti vás sice nezabijí, ale spustí alarm, který upozorní maskoty. Kromě hlavní dějové linky můžete ještě plnit vedlejší úkoly, které vám poodhalují události kolem tohoto místa anebo také sbírat collectibles. Cestou máte k dispozici od Freddyho hodinky Fazwatch, skrze které můžete s Freddym komunikovat, zobrazit si mapu komplexu anebo třeba podívat se do bezpečnostních kamer. Když budete mít namále, můžete si Freddyho přivolat a po omezený čas se do něj schovat. Jen ho poté nezapomeňte znovu dobít.

@jones1240 (29.11.2022 08:46): Tak docela známá série, tak mne překvapilo, že ani jedna duše. Já bych si taky nevzpomněl, jen že jsem ji zahlédl mezi nově vydanými hrami (v tomto případě na další platformu).