@RXQ79rudax (16.04.2022 16:05): Na tohle bych rád měl čas, ale to už fakt nemám :) Ale připomenulo mi to mé první hraní Baldur's Gate (vlastně obou dílů). Pomalé prozkoumávání a prokecávání všech a procházení každého metru na mapě :)
Já to hrál kolem 60+ hodin. Celkem krátká hra.
Ale v rámci pouze Midgaru to bylo asi až dost.
V originálu jde Midgar ze vším všudy odehrát do 10 hodin.
A vzhledem k tomu ze zbytek hry je daleko obsáhlejší muže to pak ve výsledku až to bude komplet být celkem macek :)
moje první hraní asi 80 hodin, druhé hraní 112 hodin - já jsem tu lokaci vždy pořádně prozkoumal - chtěl jsem si vyslechnout co nejvíc těch hlášek/rozhovorů těch různých osob tam - například hned po zničení reaktoru, v tom vlaku... - pak při chůzi k Tifině baru, ... - většinou tam ty osoby mají připraveno několik různých proslovů - při přiblížení se k nim / při postávání u nich - takhle jsem si vždy pokaždé po splnění hlavních ale i vedlejších úkolů prošel například celou tu čtvrť abych si vyslechl ty nejrůznější proslovy/rozhovory/reakce těch obyčejných postav.
@Zoltan (komentář): Pěkný komentář. Sama ještě dohráno nemám, je to na mě moc dlouhé v dnešní době, ale dost jsem tomu propadla, přičemž zcela rozumím tvému úvodu komentáře :)
@Charllize (15.04.2022 17:41): Jsem v tom :) Víc remaků!!!
Zajímavé :) No dal docela zabrat, povedlo se až na druhý pokus, ale zapotil jsem se :)

Tifa je super, moc se mi líbí její přednosti (inteligence a tak :)). A díky za plus :)
@Zoltan (komentář): No vida, další fanoušek FF :)
Mimochodem ten zmiňovaný boss v aréně byl v originálu řadový nepřítel a jelikoz tam byli náhodné souboje byl tam každou chvíli v jedné lokaci Midgaru.
A vítej do fan klubu Tify, ta ženská zanechala následky na celých generacích hráčů a jak vidno na tobě, nebere to konec :)
@Zoltan (25.03.2022 23:45): Tak to můžeš vždycky napravit, určitě to stihnes než vyjde druha část remaku.
Jinak mě to zas až tak nevadilo, protože mi to přišlo vzasade ok, a to jsem nějaký fanousek originálu. Navic Nomura jako jeden z hlavních tvůrců originálu na to má možná i nárok. Ale holt plno lidem se to nelíbilo. Na druhou stranu si ale také myslím ze ta pribehova nadstavba navic co má remake oproti originálu je vcelku zbytečná jelikoz to vůbec nebylo potřeba, bylo by to bezva i bez toho. A vzasade chápu lidi které to sere.

Vec další je ze plno věci které v originálu měli jakysi nádech tajemna a překvapeni jsou již vyzrazena a pokud druha cast remaku bude obsahovat scény které to v originálu měli za úkol odtajnit a způsobit překvapeni tak to moc fungovat nebude. Ale docela Nomurovi věřím ze tím vším něco sleduje a muže se stat ze pak cely komplet remaku vyzni lip než originál. Nebo taky ne :)
Original měl velmi pečlivě a precizně budované napětí kolem Sephirota, remake to vzasade už zazdil, což je desna skoda a jedna legendární scéna podle mne vyzni z velké části úplně do prázdna, pokud v remaku vůbec bude.
Jak to vlastně vypadá z další epizodou? Zatím na mě nikde nic nevyskočilo.. Příběh Yuffie bylo snad jen DLC, ne?
Teda že budu mít po dohrání na normal level 43 z 50 jsem nečekal. Takhle nebude moc kam stoupat během druhého průchodu. Ale jinak spokojenost, hned jsem se pustil do kompletace na hard.
@Charllize (29.11.2021 16:06): ohledně japonštiny - opakuji pořádně 4. kapitolu v té učebnici Japonština, a začínám s 5. kapitolou - učím se slovní zásobu.

ukázka toho jak japonci mluví:

Migi no kjabinetto no ue ni purinta ga arimsu.
(Pravějšku/(Prava) skříňky hořejšek/(vršek) v/na tiskárna je. - Na pravé skříňce/Na skřínce na/v-pravo tiskárna je.)

Denwabokkusu wa joko no iriguči no migi ni arimasu.
(Telefonní budka strany/boku vchodu pravo/pravějšek v/na je. - Telefonní budka vpravo/napravo vedle/od postranního/bočního vchodu je.)

Daigaku to ginkó no aida ni resutoran ga arimasu.
(Univerzity/(Vysoké školy) a banky mezejšek v/na restaurace je. - Mezi univerzitou a bankou restaurace je.)

Kuruma no naka no inu wa Kinošita-san no Taro da.
(Auta vnitřku pes/(Pes uvnitř auta) pana Kinošity Taro je.)

Jamakawa Šunsuke-san wa Roman-san no kaiša no dórjó desu.
(Pan Šunsuke Jamakawa pana Romana ( (koho/čeho) firmy, z firmy, firmový)/firemní kolega je.

Jamakawa-santači wa Kučera-santači no nihondžin no tomodači desu.
(Jamakawovi Kučerů/(Kučerových) japoncovští/japonští přátelé jsou.)
nihondžin = japonec/japonci
tomodači = přítel/přátelé
u nich se všechna slova chovají podobně jako u nás třeba slovo: brýle, ale kdyžtak můžou přidat koncovku množného čísla (tači), nebo to slovo zdvojit - aby učinili zřejmým že se jedná o množné číslo.
Tvl ten souboj s barákem v  Colosseu byl...intense :D A celkově ta lokace Wall Market je super, hlavně ta atmosféra. A Aerith cute :)
@jvempire (24.01.2022 17:39): u mého druhého hraní (Hrál jsem to znovu od nuly ne to new game+, nemám rád hraní rovnou s nalevelovanou postavou hned od začátku) - jsem se do kostela dostal asi po 34 hodinách ; jo na ty šipky jsem se musel přepnout také na klasický PS4 ovladač - z PS4 klávesnice a myši. Nechal jsem tam taky tu japonštinu - na kterou jsem byl zvyklý už z toho filmu - podle kterého také namodelovali ty nové vzhledy herních postav.
A ještě nějaký procento uberu za ten poslední dementní bossfight, kterej už třetí den nemám nervy opakovat. Všechny ty drobný chyby ze soubojů se tady zhmotňují do jednoho koncentrovanýho shitfestu. Naprosto nekonečně dlouhej bossfight, kterej má milion fází a musíš začínat pořád od znova, přitom se ani nejde připravit, protože prostě netušíš, kterou postavu ti hra zrovna na random sebere. Logicky jsem měl celou dobu jednu support/healera postavu. "Nene, ta v tomhle bossfightu někam ulítla, bojuj bez ní."
Tak si vyhradím 10 minut abych v tom zhovadělým equip menu přeházel a přenastavil všechny matrice a zbraně na jiný postavě... "NENE, v další fázi ti zase sebereme tohohle debila. A tady ten lítající píčus začne rozdávat insta killy, kterým nejde uhnout, neva?" :D

Kdyby se aspoň dalo nastavit, aby si ti ichtylové vzali sami potion, když maj nabitý všechny bary a jen 10% HP... ale ono taky ne...
Prostě, what the fuck.
Ha, jak příhodné, já dneska zase rozehrála, v říjnu jsem si dala jen úvod. Tak uvidíme, jak mě to udrží. A zda tedy na to budu mít čas, eeeeeh...
@Jab (16.01.2022 20:28): Horší by bylo, kdyby druhá polovina hry byla výrazně horší...pak by to znamenalo mínusko :)

Každopádně jsem skončil někde u Aerith doma, tak jsem zvědavý jak to bude pokračovat. Jen se donutit to konečně po pomlce zapnout, pak už to půjde samo :)
@IceCreamYouScream (komentář): Dopředu se ti omlouvám, ale bude to zlý :)
Uz delší dobu očekávám kdy se to tady díky tomu ze hra byla zadarmo a vysla i na pc začne hemžit komentarema od lidi co k FF nemají vztah, vyrůstali s myši a klávesnici a u Mafie mají 100% a tak podobne. A zřejmě to už začíná :)
Prirovnavat příběh FF7 k tlapkove patrole je sice vtipné, ale jinak to je hrozná demence která subjektivně je v pořádku ale globálně si říká o zavření k chocholouskovi. Moc nevím co se stalo, ale přijde mi ze to proste k tobě nějak neproslo a zůstalo to uvězněné v PS5. Já se samozřejmě s vysvětlováním a presvedcovanim obtěžovat nebudu, protože od tlapkove patroly a porno hekani k uznání zajímavého pribehu vede cesta přes peklo a minova pole a stejne bych na půl cesty chcip a nikam by to nevedlo. Dal jsem ti proste minus, protože prakticky celou dobu co jsem ten komentář četl jsem jen nechapave kroutil hlavou až me z toho bolí za krkem.

Dale ti doporucim se už s žádným dílem FF neobtěžovat, protože lepší to pro tebe nebude. Samozřejmě to je na tobě, ale určitě najdeš lepší hry a budeš k nim moct napsat komentář který vyjde rozumněji než tenhle tvůj traktát k FF7R.
@HolyMeatball (komentář): když te tak čtu, je dost reálná šance ze kdybys ten originál hrál, dal by jsi tomu ještě méně :)
Sam si moc nedokážu představit co bych si o remaku myslel když bych ten originál nehrál. Kazdopadne v něm není ani vidu ani slechu po vedlejších úkolech typu sbírání koček a liberalizace hrobu a tak dále. Valná část vedlejšího obsahu remaku je nová, včetně závěru hry. Tedy závěru remaku. Otázka jen je co udelaji dal, protože to je mnohem důležitější než nafouknuta 10ti hodinová část originálu.
A zdebilňování herní databáze je zase doména Čárlího, kterej si nedá pokoj ani na ty vánoce .)
@Fritol (22.12.2021 21:21): Nojo, tak nějak to bude. Mě to přijde cele zvracene a dlouhodobě to podle mě herními světu nepřinese nic dobrého.
Vsak MS je takový kurvič seriózního hraní už od nepaměti :)
Vsechny ty zdebilnovani herních principu, debilni nápady s predplacenymi službami, placeným multakem, sbíráním on-line úspěchu, on-line only konzolema, konzolema bez mechaniky, ovládání jedním knoflikem, krabicovkama co mají disk na druhy straně, propojování pc a konzoli a desítky dalších antigaming a tralala postupu je od nich :)
@Charllize (22.12.2021 21:14): Phil jim za ten gamepass ale zaplatí těžké prachy. Některým vývojářům platí celý vývoj. Nikdy neřeknou kolik přesně, ale asi se to bude rovnat dost velkému počtu prodaných kopií. Stejně tak ten Epic jim zaplatil dost. Vůbec bych se nedivil, kdyby ta částka převyšovala náklady na port. Vyplatí se to prostě.
@Fritol (22.12.2021 21:06): Gamepass a slovo prodají moc nejde dohromady :)
Ja doufám ze spis pochopí ze na pc to nemá smysl dávat a ušetřeny čas a peníze investují jinde a lip.
Stejne se pc hraci jen ofrnuji ze to je drahy, ze to je na epicu a ze tomto a tamhleto, k čemu to je, k ničemu. Ale asi peníze od epicu nesmrdi nikomu tak to tam holt nějak placnou a je to. Nevím je to cely zvraceny.
@Charllize (22.12.2021 20:39): Hodnocení se tu objeví ve větším množství až za rok, protože na Epicu to prodá 10 kopií a sere pes. Nedivím se, že to odflákli, protože zaplcené dostali a prodeje budou mít minimální. Za rok to opraví a vydají to na Steamu a ideálně v gamepassu a prodají pár stovek tisíc. ez
PC verze se jaksi nepovedla, má potíže při dx12.
Ja nevím ze se tak urputne snaží tyhle hry protlačit na PC. Byva to tak často ze hra optimalizovaná pro konzole na pc běží na prd. Akorát tím kazi statut hry samotné a k ničemu to moc dobre není. Nikdo nemá zapotřebí pak poslouchat ze hra nesplňuje prestrelene pc standardy které podporuje grafická karta za 45k. Platí to i většinou naopak když původem pc hra se převádí na konzole. Nejlepší by bylo to nedělat.
Pak se tu zas objeví hodnocení od pc hráčů s 50% protože hra padá, nejede 120 fps na jeho superstroji a nepodporuje nějaký šílený monitor co má 20 cm na výšku a tři metry na šířku. Akorát se tím zkazi hodnocení jinak dobre hry. K tomu obvyklý hejt jak se na to SE vysral a je to proste shit ta hra. No vysrali se na to, protože je to nezajima, dělají druhou část FF7R pro konzole a to má prioritu.
Rant skončil, nadávky posílejte Pm ať tu je na Vánoce klid :)
@M.a.t.t. (10.12.2021 17:52): Zrejme áno. Pôvodne som tak trochu očakával Epic exkluzivitu. Ale práve pozerám, že Uncharted: Legacy of Collection už má na Steame profil. Dátum vydania zatiaľ 2022.