Fight'N Rage

26.09.2019
27.09.2019
03.12.2019
01.03.2023

Fight’N Rage je arkádová beat’em up mlátička, která svým audiovizuálním zpracováním a herními prvky vzdává hold osmdesátkovým a devadesátkovým klasikám žánru jako například Streets of Rage, Final Fight nebo Double Dragon.

Hra se odehrává v post-katastrofické budoucnosti, kdy vládu nad světem převzali mutanti vedení svým vůdcem, jenž si nechává říkat Šéf. Všude platí zákon džungle a většina lidstva žije v otroctví. Hráč se ujímá tří postav snažících se tuto situaci zvrátit - dvou lidí a jednoho odpadlého mutanta. Uprchlá otrokyně Gal je mistryní bojových umění, Ricardo zase pomalý, avšak silný a odolný minotauří tank, zatímco tajemný ninja F. Norris toho moc nevydrží, ale to si vynahrazuje svou mrštností a hbitostí.

Cílem hry je probojovat se skrz hordy rozličných zmutovaných nepřátel až k finálnímu Šéfovi a to za pomocí kombinací úderů, komb, skoků a speciálních ataků, které jsou pro každou postavu jiné. Hráč si na začátku zvolí svůj charakter, jež pak určí styl boje a alternativní trasy pro něj určené. Za nastřádané body si lze odemknout spousty bonusů - od kostýmů, nových módů, obtížností, úrovní a nepřátel, za něž je pak možné i hrát. Své skóre pak lze porovnat s ostatními ve výsledkových žebříčcích.

Hru je možno hrát v jednom až třech hráčích, ať už v kooperaci nebo versus módu, přičemž u spolupráce hra nabízí volbu zapnout či vypnout friendly fire.

Vyrůstal jsem v automatových hernách a mé oblíbené automaty byli mlátičky. Jako Double Dragon, Final Fight nebo také Asterix, málem jsem zapomněl na skvělé X-man ve Sluníčku. Pak už přišla Sega se sérii Street of Rage a o lásku bylo postaráno. Bohužel tento typ her vymírá, až donedávna, kdy baly ohlášena Street of Rage 4, bohužel po zhlédnutí gameplay videa, kde byla dívka s kytarou a mé natěšení rázem opadlo...snad se to povede.

Měsíc dozadu mi Steam nabídl Fight'N Rage jako Beat em up hru, jelikož jsem hrál sérii Batmana. Koukl jsem na jiné obchody a jen jedno euro, i kdyby to byla blbost, tak to zkusím. Když teď prozradím, že má investice byla milionkrát vrácena, tak dál už to nikdo nebude číst. Proto poslední věta je lež..rozumíme si.

Fight'N Rage je mlátička tedy dnes se říká Beat em up hra, jak ze starých časů. Hra vykrádá všechny známe mlátičky Street Fighter, Street of Rage, Double Dragon, Final Fight, Mortal Kombat a mnoho dalších a vše skvěle mixuje, že to není vůbec naškodu ale naopak je to bravurně zvládnuté. K tomu zaoblené rohy obrazovky aby člověk myslel, že kouká na CRT monitor, doprovázeno stylovou hudbou několika bytu.
Ve hře jsou tři postavy každá má jiný styl boje, Ricardo pomalý ale silný jasná inspirace Haggarem z FF. F. Norris rychlý méně silný jasný Guy táke FF a poslední je Gal velmi mrštná a dobře vybavená, viděl bych to na nějakou postavu z Dead or Alive alespoň podle výbavy...rozumíme si.
Výjimečnost na hře jsou komba, několika málo pohyby se dá vykouzlit neskutečné kombo. Ve více hráčích je možné nepřátele držet ve vzduchu tak dlouho, že z nich vymlátíte kosti. Fight'N Rage sice nejde po síti ale můžete si jako partnera zapnout počítač a musím říct, že chvíle mi hraje líp než já.

Hra obsahuje několik módu Standart game, Time Attack, Training Mode (na černý pásek nemám), VS Mode a mnoho dalšího. Ve hře je několik konců podle toho jakou cestu si zvolíte a také podle toho za koho hrajete, popřípadě jestli máte jednoho či dva parťáky.

Verdikt: Opravdu jsem nevěřil, že ještě existují klasické arcade mlátičky. Fight'N Rage je pro mne něco jako objevení dávno zapomenutého. Pokud jste hráli nahoře zmíněné automatovky a bavili vás i třeba jen chvíli, musíte určitě zkusit Fight'N Rage nebudete litovat!! 90% Rozumíme si!!

Pro: Klasika jak má být!!

Proti: -------------------