Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

FIFA 08

FIFA Soccer 08

66
104 hodnocení Platformy
Žánr:
sportovní > fotbal *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
28.09.2007 PCPS2PS3X360
Vývojáři:
EA Canada
Ročník 2008 tradiční fotbalové série od Electronic Arts, na rozdíl od next-gen verzí pro PS3 a Xbox360, nadále běží na starém enginu používaném v předchozích ročnících. Na obalu se vyjímají Wayne Rooney a Ronaldinho.

Nejzásadnější novinkou je nový mód "Be a Pro", ve kterém se ujmete jediného hráče, kterého budete provázet jeho hráčskou kariérou. Můžete si zvolit reálného hráče, nebo si vytvořit vlastního a hraním zápasů mu vylepšovat vlastnosti. Jako vždy byla lehce vylepšena grafická stránka hry a přidány některé animace, aby pocit ze hry byl ještě přirozenější.

Hra obsahuje 31 lig (nově česká Gambrinus liga + liga irská a australská), 621 týmů (43 reprezentačních) a více než 15 000 hráčů. Komentář obstaral Andy Gray, kterému sekundoval Clive Tyldesley, v české verzi účinkuje Jaromír Bosák a Petr Svěcený. Hra obsahuje i rozsáhlý soundtrack od umělců z celého světa čítající téměř 50 kousků.


Poslední diskuzní příspěvek

Stále samý engine hry. Naštěstí mám na PS3 už lepší grafiku i ovládání.Pro: Výběr týmůProti: Hratelnost, Opakovaný engine

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 60
Přibližně jednou za 4 roky mě přepadne těžko definovatelné nutkání vytáhnout FC Crystal Palace do Premier League (kam nepochybně nepatří) na obtížnosti Amateur. Těžko definovat, zda je horší hrát na amatéra, hrát za Crystal Palace nebo se tiše smířit s pocitem, že se série FIFA za ty roky skoro nemění...
+8 +9 −1
  • PC 60
Myslím si, že se toho od minulého ročníku moc nezměnilo. Furt je to ta FIFA, kterou známe. Výhodou je podle mne opět hodně dobrý soundtrack a v tomto ročníku docela slušná grafika a mód Be a Pro.

Pro: Nový mód Be a Pro, soundtrack, grafika

Proti: V podstatě pořád to samé

+4
  • PC 90
Co se týká Xbox360 verze hry, byl jsem víc než mile překvapen. Už předchozí díl (opět v next-gen kabátu) ale poukazoval na to, že EA se vydali správným směrem. 08 to dotáhla téměr do dokonalosti, nebýt občas zpomalených reakcí hračů a chyb v nahrávkách, s klidem bych prohlásil, že lepší fotbal jsem nehrál. Co se týče PES X FIFA v ročnících 08, jednoznačně vyhráli EA. Těším se na nový ročník, který slibuje další vylepšení.

Pro: grafika, animace, fotbalovost, ovládání, be a pro, online

Proti: umělá inteligence, zpomalené reakce

-3 +3 −6