@Walome (07.12.2018 09:18): no sice to je reskin, ale na FC5 mám problém s tím, že tomu zasazení prostě nevěřím. kult někde v americe, který ovládá celý county. to fakt ne. ani nevím, jestli se k tomu někdy vrátím. tohle vypadá mnohem zajímavěji. určitě přidávám na svůj čekací list. jen probuch - ať tam hodí nějakou survival obtížnost, jako v Primal. protože ten Hard z FC5 je tak pro moji babičku s gamepadem.
@Paul (07.12.2018 10:46): já o tomhle naopak zauvažuju když mě minula pětka. Ubi dělá hry pro každého :D

Ne jako je to škoda, když si připomenu, jak se povedla trojka a vypadalo to, že ta série chytá druhý a zajímavý dech.
@AlieN (07.12.2018 09:47): jako vypadá to ÚPLNĚ STEJNĚ jako pětka, kterou jsem nehrál, ale působila na mě úplně stejně, jako čtyrka, která mě nebavila, i když byla úplně stejná jako trojka, která mě bavila moc.

Tak jsem zvědavej, jestli do toho půjdu :D
Pochopil jsem to správně, že další Far Cry bude postapo? Jako celkem jásám i když je jasný, že to bude jen reskin.
Mám problem. Ve Far Cry 5 se mi neukazuje žádná příběhová mise naposledy jsem splnil misi Pomáhat a chránit a od tý doby se mi neukazuje žádná hlavní mise jenom 1 vedlejší a nějaký skrýše. Jezdil jsem po mapě a nic. Taky jsem si četl na forum Ubisoftu že některým se ty mise tak neukazují. Nějáké rady ? Předem děkuji.
Prosím poradí někdo jak na co-op, hru mám s kámošem origo Uplay, mám ho v přátelích, ale ve hře se nemůžeme spojit, pořád se tam točí jen to kolečko načítání a nic..ve hře nemůžu vytvořit skupinu ( pořád to kolečko )nemůžu koupit stř, pruty,můžu jen hrát ( co se týče netu ) jen ARCADE vytvořené mapy a to je vše....předem děkuji.
Hele.. jak moc je to odlišné od trojky a čtverky? Hraju asi půl hodiny a tak trochu se mi to zdá úplně stejné.
On jen God (interně) naráží na diskuze adventury/ne-adventury u The Walking Dead a dalších novějších interaktivních filmů a podobně, jinak také na tom nijak nelpím a přesné škatulkování je v tomto zbytečné. Abych se neopakoval tak FC5 klidně nazvu střílečka, sandbox, otevřená akce... je to jedno.
To mi připomíná argumenty, které jsem kdysi viděl na jednom mezinárodním fóru, které pravily, že i Mirror's Edge a Portal jsou fpsky. :)

Hry jsou multižánrové už přes dvě dekády, lpět na těchto škatulkách mi tedy přijde nesmyslné. A ať má libovolná hra sebevíc kratochvíl, řekl bych, že u většiny je primární žánr stále docela jasný. A rozhodně bych řekl, že u ubiFar Cry je to vskutku FPS.
@GodOfTheSick (15.05.2018 17:55): takhle můžeš škatulkovat úplně všechno a budeš tady mít tisíc subžánrů . Samozřejmě vím jak jsi to myslel je třeba rozdíl mezi takovým System shock 2 a unreal 1, obě hry se hrajou odlišně, ale stále bych je zařadil do FPS žánru.
@Drolin (15.05.2018 13:39): Pleteš si pojmy a dojmy. FC5 nemůže být vrchol FPS žánru, protože to není FPS, ale akční hra, kde se pod slovem akce kromě střílení skrývá celá řada volno časových aktivit od jízdy autem až po chytání lelků. Od člověka majícího ambice stát pisálkem z povolání bych čekal obeznámení se základním herním názvoslovím. Pak se nediv, že tě nikde nechcou.
@GodOfTheSick (15.05.2018 13:30): Já snižoval z 2,8 na 1,99, a vše stále krásné :P

A ano, to se párkrát stane, ale tak to je absolutní detail. Vyvažuje to výborná a odladěná hratelnost, vrchol FPS žánru za poslední dobu (plus některé vtipné úkoly).
@Drolin (15.05.2018 12:48): Běhají úplně zmatení přímo přede mnou a vůbec mě nevidí, často jsou zaseklí a jenom stojí na místě. A několikrát se mi stalo, že jsem vylezl z baráku a tam stál nepřítel a naproti němu parťák a tupě na sebe čuměli a teprve můj příchod je probudil.
Běžná situace.

@Bursoft (15.05.2018 13:03): Jede to na tuty mnohem líp než FC4, taky mě to překvapilo. Všechno na ultra a grafika chce jenom 2,8GB. Na druhou stranu oproti Assassins Creed Origins je to docela hnus.

@Drolin (15.05.2018 12:48): Můžu se zeptat jak dobře/špatně ti ta hra jela na tvé grafárně? Co jsem ti čučel do profilu, tvoje Radeona by měla být statově hodně podobná mé 760 GTX, jestli to tam máš aktuální.. Páč začíná být cosi podezřelýho, jak tu všichni básní, jak ta hra hezky jede, přitom FC4 je docela nenažraná hra..
@Paul (14.05.2018 10:57): Ta mapa mi nepřijde jako problém, jelikož tak fungují všechny FC od trojky... jsem na to zvyklej. Ruku na srdce, zorientovat se ve FC2 s tou mapou taky nebylo tak jednoduchý :D To UI jsem myslel tak, že člověk nemusí stahovat módy, aby to povypínal, už to má vanilla v sobě, což je mega plus, vždycky si hru napoprvé radši zahraju bez nich. Už aby tu byly nový grafiky..
@Bursoft (14.05.2018 10:54): povypínat sice jde (a je to dobře), ale stejně to Ubi nedotáhli do konce. Takže u spousty UI vypínátek vůbec nevíš co vlastně dělaj (v tom menu popsaný nejsou) a otravná je ta absence handheld mapy, takže když se chceš zorientovat, musíš zapauznout hru a otevřít tu jejich fancy 3D mapu.

S tím respawnem rednecků to tak hrozný není, ale ty letadla jsou občas otravný.
Zároveň si to z dvojky vzalo random generování všudypřítomných enemáků, kteří se chovají, jak nejhorší kreace v GTAčkách. Koukal jsem na pár lets playů a přijde mi, že v předchozích dílech člověk nemusel každý dvě minuty vyskakovat z auta a postřílet 10 rednecků, aby mu dali pokoj, nemluvě o nekonečných náletech stíháček (hodně ujetý), vidláci střílející RPGčkem všude do všeho :D ... nvm, trochu se té pošahané AI s kombinací s nekonečným respawnem rednecků děsím do budoucna, až to někdy rozehraju. Na druhou stranu mě těší, že podle Paulových videí jde povypínat téměř celé UI, konečně Ubi pochopili, že ne každej potřebuje, aby mu všechno svítilo před xichtem..
@CrocoRay (14.05.2018 00:07): Pretože som hral všetky diely? Spája ich najviac podobných prvkov, vrátane systému spoločníkov, toho že v oboch dieloch chýbajú pre Ubisoft klasické veže, či minimapa a podobne.
@M.a.t.t. (13.05.2018 20:33): Blood Dragon nepočítám, to byl jen malý přídavek, ne? A takový feťácký bych řekl. Já to nehrál, jen co jsem se díval a četl.

Ale proč třeba myslíš, že blíže ke dvojce než trojce či čtyřce? Primal je fakt trochu odlišný.
@M.a.t.t. (13.05.2018 18:24): Tak ony mají všechny FC od dvojky společného dost. Já to tak blbě v rychlosti napsal, že to vyznívá jakoby neměly. Já jen, že dvojka už je poměrně stará a lepší je akorát v těch určitých detailech jako na těch tehdejších videích, co tu byly, ale samotným gameplayem a mechanismy už je pozadu. Někomu se to třeba z nostalgie může líbit, ale jinak pětka vede.

Ale základ je stejný, to ano. Z dvojky vyšly všechny další díly a stavěly si podle sebe ten zbytek, který na to pokládaly.
@Drolin (13.05.2018 14:08): Já bych to zase tak s dvojkou moc tak nesrovnával. Dvojka má sice spousty detailů, ale celkově mi zase pětka přijde lepší hratelností. Dvojka měla mechanismy jako třeba respawn, co mě štvaly. Ale chápu, že každému může sednout něco jiného.
@Drolin (13.05.2018 14:08): Skvělá FPS, kde se většinu času vůbec nestřílí, ale řeší nesmyslné chujoviny rozbíjející hratelnost, a když už na střílení dojde, tak se nikdo neobtěžuje s designem mise a obstojnou AI? Začínám vnímat generační rozdíl, jo to za mých mladých let...!

@M.a.t.t. (13.05.2018 13:22): Na trolování jsou tady jiné diskuze. V diskuzi o hře očekávám na normální otázku normální odpověď v minimálním rozsahu A4 psanou těsnopisem. Zvlášť od vipáka. Pak se nedivte, že vám to tady skomírá. Já se budu příště radši taky ptát jinde...
Má vůbec smysl to dohrávat? Postupem času přestávají být hlavní mise zábavné a celé se to zvrtlo v podivnou změť nesmyslných aktivit - běž a zachraň tři lidi, přežij vlnu nepřátel, běž a zastřel tři medvědy, a když přijdu na místo mise, tak běhám po lese a žádný medvěd tam není. Hratelnost nemá žádné tempo a u příběhových keců zívám nudou. Hipík testující na mě drogy nebo magor co hledá ufony, tvl, kdo to jako píše? To někomu přijde vtipné?
Update: Shortly after publication, a Ubisoft rep reached out with a correction on the ending.

“Wanted to clarify that in reality, the ending has been hiding in plain sight. Joseph Seed continually says that the end of the world is approaching. The radio news broadcasts hint of a larger problem unraveling outside of Hope County as the game unfolds, like increasing tensions and a world in chaos, stating that nuclear war seems imminent.”
@Bellerofontes (24.04.2018 01:29): Asi i může. on každý boss má svůj vlastní bunkr a u Johna tam skáčeš prázdnou šachtou raketového sila. Je dost pravděpodobný, že to jsou i ty ostatní bunkry, ale tam ty šachty neuvidíš. Ale ty podle mě nejsou udělaný kultem, ten je jen rozšířil o ten survival bunkr kolem dokola. Což je taky imo ten důvod, proč tam dopadají ty atomovky, protože tam jsou/bývala živá jaderná sila.
Nemůže to být s tím závěrem jinak?

Četl jsem, že ve hře je silo, v němž se mají nacházet hlavice, ale nejsou tam. Z čehož bylo vyvozeno, že za explozí v závěru ve skutečnosti stojí kult. Je to nesmysl?