@Mike Hemmer (20.02.2024 13:01): To zní skoro jako VRS, ale to hra nemá. Nevím, kdysi jsem to zkoušel v rámci free weekendu a neměl jsem problém ve 1440p s tím, co popisuješ. Naopak mě překvapilo, jak to pěkně jede a vypadá a dokonce out of the box jelo HDR a vypadalo dobře. Jediný negativum bylo DRS, které způsobovalo stutter.
@Sasakr (20.02.2024 12:33): na obrazcich to nerozpoznas, ale TAA to neni, protoze sem zkousel i SMAA nebo to zcela vypnout a je to porad to stejne, vsiml sem si ze to jsou jakoby cerne tecky vsude kdyz se divam z dalky na stromy a kere a kdyz dojdu bliz a divam se zblizka tak to vypada jakoby takovy divny graficky filtr ktery vypada jakoby mrizka pretazena pres ty objekty cerne barvy. Je to ale daleko horsi pokud snizim rozliseni nebo ve hre snizim scaling, potom pri pohybu je vse extremne pixelovate, nemyslim klasickou zubatost okraju ale uplne jakoby se vsechny pixely rozpadly a pri pohybu je to nehratelne. https://www.reddit.com/r/farcry/comments ... iencing_a_blurry_or/
nevíte jestli lze nějak deaktivovat takový divný grafický filtr, jakoby objekty jako tráva, keře a stromy měly takové tečky všude, nebo spíš jako mřížka pokud se podívám zblízka, nevím jestli je to nějaká technika Antialiasingu ale je to teda jako pěst na oko.
teda sem teprve na začátku ale přijde mi to nějaké zastaralé na rok 2018, jakoby ten engine byl pořád stejný už od třetího dílu, navíc gunplay je čím dál horší, animace zbraní zastaralé a zvuky jsou tragické, nedávno jsem hrál Wolfenstein: New Colossus který je starší a pocit sem měl přesně naopak- tak vymazlený engine sem dlouho neviděl
Se mi to nějak dostalo pod kůži, si to snad dám ještě jednou. Mi yt hodil nějaký clipy s tou bliss muzikou a jsem hooknutej jak americkej křesťan.
Ahoj,
potřeboval bych poradit ve FarCry 5. Začal jsem ho hrát po Vánocích na PS4. Hodně mě baví, tak hrají často ale začal jsem se potkávat s věcmi kterym nerozumím a nevím, jak se k nim dostat. Například mapa. To opravdu není žádná mapa? Podle čeho bych se orientoval? Zkoušel jsem všechno na ovladači a nic jsem nenašel. Hodně se mluví o perkovani. Netuším co to je? U telekomunikační věže jsem pro splnění mise potřeboval graplovani nebo tak něco.... Mam to uzamknuto a netuším kde to odemknout. Tudíž misi nemůžu splnit. V nabídce v menu mám pouze obchod. A tam to není. Nebo kooperativní hra.... No tak k tomu bych se fakt rád dostal ale... Kde? Může mi někdo prosím poradit?
Díky moc, hraní zdar, Olopox
@Walome (13.01.2023 08:47): Ano, to skutečně ten severní záporák dělá, to zasazení do příběhu chápu, ale stejně to úplně nedává smysl. Pořád se mne všichni snaží převychovat, přitom jim dávám pořád čočku. Proč by to dělali? Logicky by na mne mohli poslat uspávací komando a rovnou mne kuchnout, ať už nedělám potíže. Já vím, hledám logiku v nelogické hře.
@ajne (13.01.2023 06:30): tak pokud jsem to pochopil správně tak on si tě ten severní záporák vychovává a vymejvá ti postupně mozek s cílem zabít toho Elaje což se mu nakonec podaří. Za mě to smysl dává, samozřejmě v nějaké logice pc her :D rozhodně je to pro mě menší problém než čtyrka, kde jsem měl absolutně nulovou motivaci bojovat proti tomu fialovýmu a moje postava se tvářila jak moc ho nenávidí.

Ale on to ubi evidentně dělá línější a línější. Mně se i ve trojce líbilo že Jason mluvil, že to byl charakter kterej se nějak vyvinul, nebyl jsem no name deputy jak tady. Na druhou stranu, na to vyblbnutí se je tohle ideální.

Včera jsem u boss fightu poslouchal prezidentskou debatu, ideální spojení.
Zase ale musím uznat, že tohle v šestce docela omezili, už jsem vymlátil většinu zaporáků (zbývá mi pouze jeden vedlejší a pak ty dva hlavní), a scéna, kdy jako bezbranný hráč dostávám od nich čočku, tak byla vlastně na úplném začátku hry, a pak zatím jen jeden ze záporáků, pro zbytek jsem si došel jako postava osobně a s cílem je sundat. Tohle působí už o dost lépe, než ty věčné únosy. Ale ještě jsem nedohrál, ještě mne může Ubisoft překvapit :-D
@Walome (12.01.2023 18:17): Jo, to dobře znám. Vždycky když se objevovaly hláška, že po mně jdou elitní lovci, tak jsem vytáhl nejtěžší kvér a začal kosit hlava nehlava. Mám i pocit, že mne hra chvíli nechala díky tomu "žít" o něco déle, ale během nedlouhé chvíle se stejně ozval zvuk otrávené šipky a šup do limbu. Nedá se tomu utéct, a že jsem to zkoušel. Dokonce jsem i uletěl ve vrtulníku, a šup, šipka do hlavy 200 metrů nad zemí :-D

A nedává to ani moc smysl, protože když je pro Josepha tak snadné jen poslat jedno elitní komando, které mne vždy dostane, tak proč by mne nechal běhat po mapě, likvidovat jeho příznivce a nejbližší po hordách? Hráč funguje jako Rambo, co vymlátí půl okresu, ale na lusknutí skončí bezbranný před záporáky, i když kolem sebe práská granátometem a těžkým kulometem z krytu. Tohle prostě měli zakomponovat jinak.
@ajne (12.01.2023 16:31): teď jsem s někým vedl dialog a hra se rozhodla že mě zase unesou :D tak proště zničehožnic jsem byl zfetovanej a load.

Jo je to otravný jak shangrila ve čtyřce ale ta aspoň nebyla vždy povinná.
@Walome (12.01.2023 14:40): Bohužel, taky klasika FC. Hráč neovlivnitelně unesen záporákem, ten mu dá fyzickou nebo psychickou nakládačku, pak útěk, často v nějakém drogovém opojení a zpět do běžné hry, dokud zase nenastane moment další "návštěvy". I proto jsem v recenzi na pětku zmínil, že jsem začal nesnášet "Only You". Po x-tém opakování halucinogenní stejné scény s touhle písničkou už to opravdu začalo lézt na nervy.
@ajne (12.01.2023 08:44): jojo. Mně došlo že vlastně sérii FC hraju po 8 letech (ok, loni jsem si znova hodil trojku) a jen díky tomu mě to baví, protože ten gameplay JE zábava. Taková arkáda přesně na to, že přijdeš z práce, uspíš děti, dáš si pivo a směješ se hořícím medvědům a panbíčkářům.

Jen z čeho mě chytaj emoce jsou ty únosy a následný mise na čas, to mě drtí. To je tak tupý a ohraný až je mi z toho trapně.
@Walome (12.01.2023 08:26): Jo, to se právě musí FC uznat, prostě to střílení, likvidace a chaos je prostě sranda a skvělá odreagovačka. Nebýt toho, tak FC nemá co nabídnout. Příběh? Nuda stále podle stejné šablony. Grafika? Jsou tu mnohem lepší varianty.
Já v pětce jedu Terezu.

Včera jsem objevil perky, takže je to trochu veselejší. Támhle pošlu medvěda, támhle pumu, já tam naběhnu s brokárnou a je to. Baví mě ten bordel, všude kouř, dým, moje zvířata, divoká zvířata.
@Korbitch (11.01.2023 18:15): To měla být spíš narážka na realističnost FC, hlavně s těmi věčnými drogovými tripy. Jinak já ponejvíc používám plížení s 1911 s tlumičem a sejmutí jednoho po druhém, případně mačeta zblízka. V případě přímého útoku nějaký ten samopal, tam to moc neřeším, a na dálku sniperku s tlumičem. Už většinu hry mám stále stejné vybavení. Ale teda v šestce jsem si oblíbil Rambo luk s výbušným šípem, ten používám místo granátometu, s tím je fakt sranda a ten správný chaos :-D
@ajne (11.01.2023 16:13): Jak píšu, co nejvíc na reál... Takže třeba v šestce jsem používal jen obyčejný zbraně - klasická útočná puška, brokovnice a raketomet. Samo granáty nebo C4. Ale veškerý ty navymýšlený nesmysly včetně suprema jsem nepoužíval. Supremo možná na začátku, abych je vyzkoušel, ale jinak jsem jel klasiku. V FC nepoužívám ani rychlý přesuny. Prostě auto, pěšmo maximálně využiju wingsuit.
Jo, já vlastně až teď pětku plně doceňuju :) Vzal jsem si laserové zbraně z DLC a je to s nimi úplně jiný zážitek. Úplně na vážno bych to s nimi poprvé nehrál, to jedu vždycky co nejvíc na reál. Ale na druhý průchod proč ne...
Jo a musím ocenit jeden moment. Nejvíc jsem se děsil postupného odkrývání mapy skrze šplhání na *něco* v duchu předchozích her. Když pětka začala, přišlo mi, že tahle mechanika ve hře chybí, tak jsem v sobě krmil naději, že tam nebude.

No a v momentě, kdy jsem dostal úkol vyšplhat na radiovou věž, tak jsem začal nadávat a trpět, abych se následně dozvěděl, že je to prank od vývojářů a tahle mechanika ve hře skutečně chybí.

Emotional roller coaster!
@Korbitch (10.01.2023 20:34): šestka mě odpuzuje úplně vším, proto jsem radši dal tu pětku, kde mě lákali jak fanatici, tak to Colorado nebo co to má bejt. Takže ti věřím a není nutno abych zkoušel :D

Mimochodem mě to baví, je to prostě zábava hrát. Včera týpek s plamenometem zapálil medvěda a utíkající medvěd podpálil půlku lesa, za mě dobrý.

Ale padat s helikoptérou už nechci.
@Korbitch (11.01.2023 09:54): Pětka se totiž nevídaně povedla. Prostředí Montany je prostě krásné a dobře se na to dívá. Záporáci jsou ujetí, ale mají svoje charisma a hráče nutí se těšit, až je sejme. Ostatní NPC mají charaktery, ale nebývají "švihlí" až do extrému, až na vyjímky (Hurkovci). I když je to převlečená trojka, tak prostě je to zábava. Šestka mi prostředím moc nesedla, je taková hnědá/šedá/nevýrazná. A musím souhlasit, narazit tam na "normální" NPC je skoro zázrak. Všichni jsou neuvěřitelně afektovaní a hráblí.
@ajne (11.01.2023 07:34): Co vadí mě je, že do toho tahají prvky z Division. Zrušili strom dovedností a místo toho máš perky na hadrech. V pětce najdeš nějaké postavy, které člověku nesedí. V šestce mě srali snad úplně všechny. Ubi mě začíná solidně srát s tím. Proč je každá postava tak přeafektovaná a přitažená za vlasy? Koho tohle baví, kdo to tam chce? Rozjel jsem pětku cca měsíc po šestce a je to neskutečný rozdíl.
@Korbitch (10.01.2023 20:34): Mne to nedalo a šestku jsem nakonec koupil a rozehrál. A je to pořád to samé. Stejná šablona, stejné chyby. Grafika působí dost zastarale i oproti pětce, kde se na to prostředí dívalo lépe. Jako střílení je to pořád zábavné, prostě jako taková oddechovka to funguje, nicméně to pořád působí jako DLC s novým prostředím na stejnou hru. Vývoj skoro nula, ale Ubisoftu nesmrdí seškrtání výdajů (méně překladů) a zdražení hry, jejíž vývoj je minimální. Já teď hraju když se najde pár desítek minut jako oddech, koupeno v masivní slevě, za víc to nestojí.
Ten Ubi je hrozně línej... už potřetí jsem v úvodu jejich hry padal s helikoptérou.
Jak jsem si myslel, že Dynamic Resolution Scaling je to jediné, co PCčkáři můžou konzolistům závidět, tak jsem z toho rychle vystřílzivěl. Tahle hra to má, ale když to člověk zapne, tak:
- nastaven target 60 FPS, ale hra aby měla rezervu, tak jede furt přes 70.
- díky tomuhle agresivnímu nastavení jde i kvalita obrazu úplně do kopru. 1440p s DRS vypadá hůř než native 1080p. To snad jede interně na 900p či co.
- a co je ještě horší, jsou tam strašný peaky ve frametimes. V podstatě se to s tím nedá hrát. Bez DRS bez problému.
Takže radši DRS off a průměrných 55 FPS s VRR, resp. cca. 60 po snížení pár detailů dle doporučení Digital Foundry.
Na zkoušku na Uplay.

Tohle je zatím první hra, kde:
- HDR funguje, je vidět a vypadá to s ním super.
- Rovnou hra poznala, že ho TV umí. Nemusím ho zapínat ve Windows. Big plus.
- Defaultně vybrala 120 Hz rozlišení, i když z FullHD jsem musel nastavit 1440p.

A RX580 se ctí na ultra ve 1440p cca. 55 FPS. Jsem ohromen.
@AnriFox (komentář): To civilisté skákající pod auto jsou vůbec vtipní. Když jsem totiž dal automatické řízení k cíli, tedy hra jela, aniž bych nějak zasahoval, tak skočil civilista do cesty a já dostal záporný bonus za zabití civila :-D
@Želva s krunýřem (16.03.2021 13:26): No mně chybí ještě 4 díl a primal, abych dal absolutního vítěze :). Docela mě taky bavila i o něco více, jak new dawn.

Každopádně, kdybych srovnal assassíny a vedlejší ukoly ty mě bavíly více, jak tady.

Neboj kdybys měl pirátskou verzi, tak tahle možnost ani nejde :D arcade mod.
Far Cry 5 je úžasná hra je to nejlepší far cry jaké kdy vyšlo ( ok 3 díl je taky skvělý ale mě osobně se nejvíc líbí 5 díl ) ale mám problém nevím jak mám v editoru udělat aby mi tam šlo libovolně přidávat jakékoliv množství UI a objektů.

Když vidím uživatelské mapy tak některé jsou vážně dobré profesionální komplexní ale nechápu jak tam mohli dát tolik UI subjektů ( lidí zvířat ) a objektů ( stromy budovy auta ) kdyz mě to nepovolí  dále přidávat obsah a já nevím proč,napíše mi to že už není možné přidávat další obsah a mapa nepůjde ani otestovat ověřit a publikovat.

Dá se to nějak vypnout nebo proč to nejde ? Jinak ano mám placenou verzi,mám to na Steamu a spouští se to přes uplay.
@Muflon (27.02.2021 21:06): Na stránkách geforce najdeš dle své grafiky ovladače dáš něco, jako historie ovladačů a dáš ty z minulého roku.
Odinstaluješ nové restaruješ pc. A naintaluješ staré.
@FildasCZ (27.02.2021 19:54): aha tak nainstalovat starší ovladače to mě nenapadlo to bych mohl zkusit ale nevím jak to mám udělat abych nainstaloval staré ovladače natož ty správné a pokud to udělám nepokazí se tím zase jiná hra či hry ? Jinak ano mám GeForce.
@Muflon (27.02.2021 15:49): Zkus použít nejstarší ovladače na grafku. Pokud máš geforce mně se takhle vyřešilo dostp roblémů. Umělě snižuji výkon grafik přes ovladače.

A není možné, že to zpusobuje aktualizace ? Jukni na reddit pod názve patche.
@FildasCZ (25.02.2021 21:00): ahoj,zkusil,dokonce jsem zkusil aktualizovat ovladače nebo hru přeinstalovat a nic je to furt stejné,jinak tady na odkazech máš screeny snad tam jsou a jsou kvalitní.

Všimni si jak jsou rozmazané rozpixelované výbuchy oheň a hlavně efekty toho hořáku a dynamitu a když jsem to hrál před několika měsíci tak to takové nebylo,bylo to normální.

@Muflon (25.02.2021 12:22): Zkusil si to změnit na defaultní ? Je to dost divné. Hod sem screen. A zkus třeba zapnout v-sync. A pohrát si s vyhlazováním. Já mám rtx 2070 i5 něco a jedu na nějakých 80 fps v pohodě bez záseků
Proč mám ve far cry 5 tak divně rozpixelované rozmazané textury, respektive výbuchy ,oheň a jiskry ( např opravářský stroj ), vše mám nastavené na ultra a dokonce mám zapnuté HD textury, ale před pár měsící mi to ještě pokud vím nedělalo, nevíte někdo proč se mi to děje ?......

Jinak parametry mám následující......

6-ti jádrový procesor Intel Core i5-9400F (2.9GHz, TB 4.1GHz), operační paměť 16GB DDR4, grafická karta NVIDIA GeForce RTX 2060 6GB GDDR6, pevné disky 512GB PCIe NVMe M.2 SSD a 1TB HDD, bez mechaniky, GLAN, WiFi ac, Bluetooth 4.2, USB Type-C, DisplayPort, HDMI, DVI, zvuk DTS Studio Sound a DTS Headphone:X, klávesnice a myš, OS Windows 10 Home.
No zbraně nejsou tak pěkné, jako v dalším dílu, je to takové nijaké. Ovšem je to tu a tam o něco obtížnější. A upřímně mě ten díl nějak nebaví.
Reveal hezký, takový stylový. Nicméně tato tématika, oblast ... mě moc netankuje. Nevyhledávám to ani ve filmech. Ale třeba to příjemně překvapí, osobně jsem byl nejprve zhnusen i zasazením Maxe P. 3 a nakonec to tak zlé nebylo :)
@Bursoft (komentář): presne po tom - ze fc4 ac zajimavej, jak prez kopirak fc3 - ktery byl domakanej uplne paradne - oproti fc2 (ten mne chvili bavil chvili nudil - stejne jako fc4) proto tu serii ted chvilku vynecham a radsi koupim fc1 remastrovanej a dam si ten. To stejny mne ted potkalo s assasins creedem, koupil sem origin v akci s tim ze mne egypt se libi ale jsem z toho taky zklamanej, jak mne serie bavila, tak z toho zacinam byt otravenej hned na zacatku... Mozna mi zacina pripadat ze si radsi zahraju po 6ty vsexhny bioshocky, thief, nebo dishonored ktery ac znam nazpamet tak mne bavi ale tyhle reskiny (fc4, fc5, atd...) proste nebavi...
Tak jsem dokončil Johnovu stranu.. po 13 hodinách :D Jakože jakmile člověk upgradne nějaký zbraně a zabere víc území, už to není takovej porod. Ale furt si nemůžu pomoct, že ty zkurvený stíhačky jsou snad nejotravnější element za x let ve hrách. V podstatě nutí hráče používat fast travel, jsou hodně kontraproduktivní pro tu hru.. Kdybych nebyl nemocnej, nevím, jestli bych to takto hrál, ale vypadá, že to nakonec snad i dohraju..

@David_Cravford (21.04.2019 14:38): :) jestli myslíš poslední misi, tak tam kroužíš právě proto, abys ty RPGčka postřílel..
@Bursoft (20.04.2019 19:00): máš rád FC3? Vždyť to mělo ty nejstupidnější mise na světě. Hlavně jak týpek letí helikoptérou nad základnou, aby po vás vesele mohli stříhet rpgčka. Totálně přescriptovaný ptákoviny. Nemůžu se zdálit v open world hře, protože musim jít lineárně v misi. Koukám ale, že ubisoft se v tomhle nepoučil, tak asi čtyřku a pětku můžu vynechat.
Jí odehrál cca hodinu a uložil to k ledu. Už od začátku byl můj jedienj pocit ten, že se snad nedá ujít ani 50 metrů, abych nenarazil na nějaké místo, kde se něco děje. Ta koncentrace "událostí" a nepřátel už je na mě asi moc vysoká.
Tady na tu hru jsem se hodně těšil, protože mám rád prostředí Montany a obecně Far Cry 3 a 4 považuju za dobrý kousky. Ale zbylo z toho fakt jen to prostředí a pěkná grafika. Mise jsou debilní (bránit 4 minuty barák s bombama před nájezdem tuny rednecků byl porod), dojet kamkoliv, aby po vás nezačlo střílet dalších 50 rednecků, nevšimly si vás 2 letadla atd, je nemožný. GTA se často vytýká, jak debilně se všichni chovají, když máte pár hvězdiček u policajtů, ale tady je ta demence na úplně novým levelu. Během 6 hodin už mě stihli 2x unést přičemž teď mi sebrali zbraně a veškerou munici (refill mě stojí asi polovinu všech peněz, co mám). Kompas ukazuje kdejakou pi**vinu, ale ne ruční waypointy nebo markery na mise, tudíž musím mít zaplý skoro celý UI, abych každých 10 minut nemusel přehazovat na mapu.. No uvidím, jestli se přes toto prokoušu, ale teda těžkej downgrade proti předchozím dílům..
Hrát to jako první FC vůbec, budu z toho paf. Takhle jsem si to užil jen díky (ne)funkčnímu coopu.
Boze, ta implementace TAA ve hre je vylozene tragicka (snad jeste horsi nez ve Fallout4, F4 ma vyhodu v tom, ze je to mene detailni hra, takze to rozmazani zpusobene TAA nepusobi az tak hrozne). Boli me z toho hlava. Takze zatim jedine nastaveni, ktere se zda byt pro me hratelne je Low settings bez AA nebo SMAA a 1.5 resolution scale.
@SavageCZ (22.12.2018 07:59): Na jednu stranu dobrý, páč z kůží jsou prachy a už jsem si koupil tílko s Vaasem :-D na tu druhou je to fakt trochu otrava pořád kropit kulákem kdejakou havěť. A to zvlášť v té části, kterou spravuje Faith. Tam se dějí věci...
No ty vole. Jestli se někdy dostanu do Montany, tak po přírodě zásadně kulometem a brokovnicí. Během pěti minut na sto metrech puma, medvěd, puma, vlk a puma. Fíííí...
Fajn, vyčaruju si káru přes garáž, za kterou jsem zaplatil kotel. Při boji ji nechám zaparkovanou. Po něm se vracím na ono místo, kára v čudu. Ne, nikdo s ní neodjel, auta prostě mizí. Běž do píči, Ubi. Ještě že to hraju na svěřeném účtu zadarmo.
Hoj, kámošovi každou chvíli nějaká hra hlásí kraviny ohledně easy anti-cheatu. Samozřejmě i tady. Mě to třeba nevyskočilo nikdy u žádný hry. Co může mít blbě? Někdy mu to zase jde normálně, druhý den to hlásí zase hovna...
@montana (12.12.2018 20:05): rád bych se k tomu vrátil, ale ta obtížnost to pro mě zabíjí. uvidím, možná dostanu čmuch. pokračování mi zase tak blbý nepřijde, až na tu genderovou přidanou hodnotu.
@Garret (07.12.2018 11:10): To zasazení je hrozný, ale stojí za to se k tomu vrátit a dohrát. Konec a jeho vyznění je imho jeden z nejlepších wtf momentů za poslední dobu. Trošku Last of Us style a docela odvážnej tah od Ubi :)
Tím pokračováním to ale dle všeho zabijou.
Postapo v pustině tu už bylo až až, tohle je spíš cool postapo / hipízáci / patrně spoustu možností jak si upravit skin postav.

Fakt mě to zaujalo.