Na Hrej v posledním díle podcastu říkají, že tu hru u nich ani nechce nikdo recenzovat.. :D
@Charllize (18.11.2018 16:29): já dost cestuju, protože jsem zvědavej a i ten hlavní quest je často v různých částech mapy. Zasádně nepoužívám ve většině případů fast travel už od Falloutu 3 (zas ne úplně 100% a u 76 nepočítám umrtí:), ale povětšinou se schválně respawnu v nejbližší lokaci). Kazí mi to dojem z hry.

Omezení levelu u zbraní hodně kritizuje ten youtuber co ho sleduju JuiceHead, ale pro mě je to v podstatě minimální změna. Levelovat se stejně musí a já si zas docela rád počkám na nějaké lepší zbraně a propracuju se k tomu.

Stavění je trochu zvláštní. Už jsem viděl zmizení baráku, ale já osady nikdy moc nestavěl, takže mě to taky až tak netrápí.

Co mi vadí jsou technické chyby. Doufám, že alespoň ty nejvýraznější brzy opatchují.
@pajmič (18.11.2018 21:36): tohle jsem ani já nečekal a to jsem kolem těch mazalů už dost skeptický. Jsem velmi zvědav, na tu novou technologii, kterou potřebují pro nové TES.

Rád bych viděl, jak to u nich funguje. Jestli je v týmu ta motivace, když dělají od Morrowindu pořád to samé. A ještě je šoupnou na onlinovku, místo nového TES.
@Feidias (18.11.2018 09:39): Ta rozmanitost a detailnost sveta je samozrejme super. Oproti tem dnesnim kulisovym open worldum je tohle pro me uplnej balzam na herni dusi. Porad se melu na zacatku kousek od vaultu 76 (s par vylety jinam) a porad tam mam co delat.

Prijde mi tak pomerne zajimave ze se jim poadarilo udrzet prakticky totalni volnost v duchu hesla delej si co chces i v online verzi, ktere casto trpi desitkami omezeni aby drzeli hrace v ramci seriozniho hrani a hru nerozbily necekanymi cinnostmi. Jedine co to muze trosku kazit je omezeni vybavy na urcity level, me osobne to nevadi, ale chapu ze nekomu muze. Za mne je to asi lepsi nez kdyby to bylo delane level scalingem a z prisery na lvl 30 by padaly zbrane pro level co zrovna mam.

Co se mi moc nelibi je system staveni osady mimo public settlementy. Clovek si neco postavi, druhy den tam prijde a nic tam neni, protoze mezitim na stejnem miste stavel nekdo jiny. Vyresily to tak ze si hrac svoji stavbu ulozi do blueprintu a muze ji pak kdekoliv vyhodit behem par vterin. Coz pak zpusobuje to ze jeden den clovek vidi u reky domek a druhy den tam neni. Chapu ze asi nejde klonovat mapu milionkrat aby unesla vsechny stavby a hrace tridit podle toho co kde kdo prvni postavil, ale mozna to staveni mohli omezit jen na ty public settlementy a bylo by.

Zitra ma byt patch, optimalizace a u PC verze mimo dalsi veci pridaji push to talk k voice chatu.

@Korbitch (18.11.2018 14:51): uz si dej oraz clovece. Vsak muzes byt spokojeny a klidne spat, hra na internetu propadla na plne care, udelej si zarez nozem na postel a pokracuj dal:)
No ne... proste... ne. Jsem doslova v soku, tohle je nove low pro vsechny AAA vyvojare.
tak jsem strávil včerejší večer hraním a musím potvrdit co tu píše Charllize. Minimálně ta šablona je nádherně udělaná a rozhodně je tu množství obsahu všude možně. Kvalita obsahu je někde lepší, jinde horší, ale musím říct, že questy mi přijdou ok. Sem tam dělám i vedlejší, a též některé jsou dobré, jen bych to opravdu přirovnal spíše k plnění misí v GTA (tam jsou ale přecijen mise leckdy lepší).

Myslím si, že co se variability prostředí týče, tak je to dokonce lepší než New Vegas. Tam si taky dali práci s tím aby řada oblastí na mapě nebyla stejná, ale tady to je ve větším měřítku. Nemyslím teď obsah a celkové pojetí hry, ale vyloženě prostředí.

Musím říct, že se mi ta hra hraje dost jako Fallout 4. Připadám si jak kdybych hrál single player s prvky onlinovky, což mi dost vyhovuje. Je škoda, že celkově tu hru strašně sráží technická nevylaďenost. NPC občas úplně zamrznou, chovají se divně, atd.

@Charllize (17.11.2018 13:10): já právě onlinovky nehraju též, takže pro mě je to taky úplně nové. Jako je jasný, že voicechat je oproti textu mnohem lepší, ale pro někoho jako já, kdo hrál akorát tak The Old Republic je pořád zvláštní, že nejde ani napsat zprávu. V Options se dá zvolit možnost Team chat, ale říkám si, že bych uvítal, třeba nějaký tag mluvím anglicky, nebo česky. Ty emotiikony jsou hooodně omezené a přiblblé. Jako vyjádří třeba alespoň pozdrav, atd., ale uvítal bych kdyby se mi najednou nezobrazily všechny questy člověka co mám v teamu. To mi dost vadí, protože je to přes půl obrazovky a nějakou možnost, když není voicechat říct, hele teď dělám tenhle quest, chceš jít se mnou?
VATS je pomerne kuriozni zalezitost. Funguje jako v ostatnich falloutech od Bethesdy jen s tim rozdilem ze je plne realtime, takze dochazi k situacim ze nepritel pobiha, zbran miri dva metry od nej ale protoze je zamereno treba na 97% tak zasah. Je jasny ze v online hre zrejme nejde cas zastavit a ja si vzdycky rikal jak by VATS vypadal v realnym case. Docela se mi to libi, je to takova na statistikach zavisla obdoba auto aimu.

System PVP funguje taky zajimave. Pokud jsou hraci spolu v parte nemuzou se navzajem zranit. Pokud clovek hraje solo a strelil by do druheho hrace tak mu da jen velmi snizene poskozeni . Skutecny PVP duel zacne az ve chvili kdy mu zasazeny hrac odpovi take strelbou. V options jde po patem levelu jeste zapnout moznost pacifist kdy hrac nemuze nikoho zranit i kdyz hraje solo. Public settlementy jsou automaticky brane jako PVP zona a vyse uvedene tam neplati. Postih za zabiti druheh hrace je pomerne vysoky, dotycny je zobrazen na mape a je za nej vysoka odmena. V zasade to je tedy tak ze kdyz do me mekdo zacne strilet a nechci s nim bojovat da se to ustat a nekam zmizet.

Svet je udelany skvele, jako u vsech BGS her je radost ho prozkoumavat a na kazdem rohu je neco zajimaveho.

@Feidias (16.11.2018 21:15): Jo chvilema jo. Tuhle jsem videl situaci (stream) kdy se nekdo rozhodl jit zabit PK hrace a nasel ho v nejakym dungeonu, Ten tam delal ukol a mel vyssi level. Kdyz na sebe narazily tak nezacli strilet ale zacli si povidat pres ten voice chat ktery je stale aktivni. Poresily ze ma nizsi level a ze nejspis prohraje a potom se dohodli ze ho teda necha dodelat ten ukol a pak si to venku rozdaji. Pusobi to celkem prirozene kdyz si muzes s kolemjdoucim zacit povidat jako v realu, tedy za predpokaldu ze to ma zaply a ma sluchatka. Chapu ze to maji i jine hry, ale pro me je to celkem nova zkusenost, pac co jsme hral MMO a tak podobne vzdycky byl potreba nejaky externi komunikacni program a hodne veci se resilo psanim do chatu.
@Feidias (16.11.2018 06:28): voice chat je vždy zaplej, není tam push to talk. Takže pokud máš připojenej a zaplej mikrák a řve na tebe maminka/manželka, tak se o to podělíš i s ostatními :)
Zatím jsem to hrál dva večery a dobrý. Dokonce i některý interiéry už běhají:), tak věřím, že to snad opatchujou. Jinak nemyslím si, že to je v téhle nesmyslný mix online/solo. Zatím hraju převážně solo a překvapuje mě, že na té velké mape docela potkávám lidi. Pro v podstatě tak akorát:). Vzniknou pak situace, kdy se na mě třeba vrhla horda ghoulů a týpek co šel zrovna okolo mi přišel na pomoc. Co jsem zatím nepochopil je systém voice chatu. Ani nevím jestli ho mám zapnutej nebo ne...., tlačítko jsem zatím nenašel.
@Paul (15.11.2018 23:03): tak je to majoritni skupina hracu, jsou nejvic slyset, jak zaseklej kolovratek..

2015 - Guys, honestly, i love Fallout 3 and Vegas, but fallout 4..blablabla
2018 - guys, honestly, i love Fallout 4, but Fallout 76 blablabla
proste jim trva leta nez si utridej myslenky, je toho na ne moc :)
Watching this game engine try to do and run everything that Bethesda is forcing it to do, is like watching an old person being tasered to get them to dance. Sure it works on some level, even mildly entertaining, but painful to watch.

Is like they took everything wrong with Fallout 4 and decided to make a game out of it.

:D komentáře pod recenzema jsou savage

@valcik (15.11.2018 11:00): Tak neni to prvni hra na PC v krabicce kde neni disk. A jsou jeste veselejsi pripady, treba MGS 5 Phantom Pain, kde sice disk byl ale jedine co na nem bylo tak instalator steamu :)

Nikdo nemuze za to ze PC jaksi preskocilo BR media a neresi je, ono davat do krabicky treba 10 DVD taky neni zrovna moc velka vyhra:)

Jinak po cca 4 hodinach zatim pozitivni. Jedine dve veci co me vadi je absence hernich statistik a to ze kdyz prsi tak neni mokro, coz bylo ve F4 a sem to kdovi proc nedali. (nevim jak to ma PC verze, ale mam za to ze to tam nebude taky) Grafika obecne mi prijde celkem pekna, urcite pokrok v mezich zakona oproti F4. Hodne tomu pridava ta zelen a vubec ziveji pusobici svet. U vody jsou bobri, a ruzne po svete se pofalkuji, slepice, myvalove, lisky a dalsi obycejna zver. Taky me vyhovuji nektere prevzate prvky ze survival obtiznosti pro F4 jako ze se musi jist, spat a pit. fast travel tam sice je ale za zatky takze neni uplne trivialni. Byl bych radsi kdyby tam nebyl, ale aspon takhle. vypraveni pribehu a udalosti pomoci terminalu a dopisu, priapadne robotu me nijak zvlast nevadi, protoze treba ve F4 casto ty nejvic zajimave veci ktere davaly svetu dalsi hloubku bylo prave tohle. Na PS4 PRO hra bezi plynule, mnohem lip nez F4. Jednou jsem mel disconect, jinak po technicke strance v pohode. Mozna by mohl byt nejak lepe vyresen ten ,,bodovy,, DoF ktery rozmazava obzor treba uz pri lehkem pohledu k zemi.
@Charllize (14.11.2018 20:12): já is to určitě pořídím, v zásadě nyní se topím ve hrách jako je Destiny 2, Odyssey a RDR2 a ono je to všechno strašně velké.

Betu jsem hrál a bavila mne – solo i s kamarády. Je jen nutný si uvědomit, že je to něco jinýho. Funguje to nejlépe jako singl exploračka/survival, nebo kolektivní RPG hra (když už jsi v partě, je dobrý řešit i perky a decky karet).
@Paul (14.11.2018 20:24): Ja to cetl, cele. Tebe sem ani nemyslel, vim ze mas BGS hry docela rad.

JInak na PS4 u krabicovky se skutecne stahuje jeste 51GB, by me zajimalo co ti jelimani na ten disk daly, nejakou alfa verzi nebo co, kdyz se to stahuje cely znova. PC krabicovka pro jistotu nema disk zadnej :)

Na MT jsou bud desitky nebo nuly, bombing jak prase.

https://www.hookedgamers.com/pc/fallout_76/review/article-1998.html Asi prvni recenze.
@Nikdykde (14.11.2018 19:29): nastesti si to z nich nikdo kupovat nebude, takze zbydou jen prazdne reci a odkazy na internet. je sance ze jednou bude u hry od Bethesdy klid a lidi si tu budou povidat o hre, tech par co to bude hrat.

Ja jsem to nakonec taky koupil, bethesdu mam rad a chci si udelat vlastni obrazek jake to je.
¨
Dle tohohle starsiho fallout nerda by to mohlo byt pro me :)
@Korbitch (13.11.2018 21:26): vím o tom. Jako je to fakt nedoladěné. Snížil jsem rozlišení a v exteriérech už to jede dobře. Co ale nechápu je, proč se mi to hodně trhá v interiérech. U F4 to mám naopak.

Co se ale samotné hry týče, tak se mi to líbí. Ty questy jsou slabší než u F4, ale za nejsou špatné. Je to už spíš quest ve smyslu GTA mise, což mi nevadí. Není to RPG, ale hra to není špatná si myslím. Kupodivu audiology fungují docela dobře. Je to udělané obdobně jak v Prey. NPC to samozřejmě nenahradí, ale není to špatně udělané.
Tak už mě to nechá hrát. Je to dobré, nicméně plynule mi to rozhodně nejede. Čekal jsem, že to bude slabší, ale na to, že je to jen o chlup graficky lepší než F4, tak to chodí bídně... Jsem na to tak natěšenej, že budu hrát i tak, protože jinak mi to přijde dobrý. Zajímavé, že voicechat je automaticky on takže jen co jsem vylezl z Vaultu, tak slyším ruštinu. Zřejmě sovětská invaze...