@Paul (30.04.2020 12:22): to je tvoje reakce na to, že prostě čerpáš ze zdrojů, které prostě lžou a zakládají to co říkají na pouhých domněnkách?

To je to samé, jak kupuješ a navíc ostatním doporučuješ kupovat hry ze zdrojů velice nelegálních, tedy ve skutečnosti za ty hry co tě baví ani neplatíš. Doporučuješ lidem krást a ničit herní scénu.

Má to pak dopady, Bethesda pak nelokalizuje do cz své hry už dlouho, nově nebude ani Ubisoft. Na vině není nic jiného, než opakované hysterické pičování v mediích a komentářích, hloupost českých herních novinářů a redaktorů časopisů, který poslední roky Ubisoftu i bethesdě normálně nadávali (přitom na jejich akce vyžadovali pozvánky, inu jsou nevychovaní) a pak české hlavenky, které hry kradou, kupují od zlodějů za 250 korun, nebo ve slevách pět let od vydání.

Já jsem arogantní člověk, kterej ale podporuje herní trh, vývojáře a firmy, kupuje dobré věci za plné ceny a oceňuje jejich práci a neskáče na "dokumenty" z youtube a obecnou hysterii. Ale ty se nad sebou zamysli, ty "naštěstí me to stálo jen 250 korun" a vem se za ruce s ostatníma "kritikama", co akorát zasrali herní scénu a trh natolik, že tady už s nikým nebude komunikovat už brzy snad ani CD RED.
Nemohli přenášet nic z Falloutu 4, protože ty zbraně po smrti ani nedropujete, jak se DOMNÍVAJÍ odborníci na internetu, takže NPC ji nebere po vaší smrti z vaší mrtvoly, ale je tam chyba v inventáři, není to nic neobvyklého.

Engine není prastarý, je velice moderní a obsahuje spoustu novejch technologií (ale zde to komentuje člověk, kterej tvrdí že na konzolích jako je XBox One X jsou všude low textury, aby to zvládala ve vyšším rozlišení, tak co se divit a kterej neumí dělat screeny přes nvidia nástroje a na jeho 2080 to vypadá zprdele a bez efektů).

Onlajn se u konzolí platí, protože ve skutečnosti to je služba. Na PC se to sice tváří, že je to zdarma, ale často to taky podle toho taky vypadá. Jedne i z důvodů, proč steam a jiní mají 30 % z ceny hry je i tohle, že se samozřejmě všechny ty služby a servery kolem on-line hraní musí platit.

Zdarma nic není, ani komunismus.

Plus bych mohl tady opravovat další desítky dojmopojmů, lidí kteří neviděli v životě ani řádek kodu a ani netuší jak se nějaká hra vůbec vytváří, jak fungují základy, nebo jak si mají hru nastavit na PC, aby nevypadala zprdele a podobně.
@mattesak (27.04.2020 23:19): prakticky nijak. Po smrti bude tam kdes zemřel pytlík s junkem cos měl u sebe, můžeš si ho vyzvednout. O nic jinýho nepřijdeš. A můžeš i umřít znova a stejně si ho vyzvednout. Respawneš se kde si vybereš.
@mattesak (27.04.2020 23:05): vůbec to neřeš. Ukládá se ti to kdykoliv hru vypneš, a vzhledem k tomu že nelze reloadovat a po smrti se prostě respawneš kde chceš, tak to vůbec nemá smysl řešit. Prostě hraj.
Tak jsem nakonec taky podlehl a F76 koupil. Nebudu se rozepisovat o dojmech, to až později v komentáři. Mám ale otázku. Jak je to s ukládáním hry? Kdy se spouští autosave? Lze ho nějak vynutit?
@valcik (25.04.2020 10:47): jj, bohužel často když něco opraví, tak to rozbije něco jiného. Jsem docela rád, že jsem zatím na nic zásadního nenarazil. Nasel jsem ale před týdnem balíček se stimpaky a říkal si jestli to není nějaký "exploit". Vzal jsem si je a zatim mě neblokli, tak snad dobrý.
@Charllize (22.04.2020 16:04): plusko mi zrovna taky vypršelo, ještě že to tam nehraju a nemusím ho obnovovat :) To nejspíš až vyjde PS5, protože do tý doby už na tom asi nic hrát nebudu.

Předpokládám že ta sprostá robotí raiderka Rose tam už byla co? Ty její questy jsou teda taky vopruz, ale ty její kecy a hlas mě baví.
@Charllize (22.04.2020 16:04): to zpoplatnění multiplayeru na ps mi přijde hrozný. Úplně to popírá to jak je ta hra děláná, že dál platíš jen za rozšíření.

@Paul (22.04.2020 15:39): nejlepší jsou questy hlavní, ale i tam je to leckdy jak píšeš. Mě na tom baví to objevování. Tedy úkoly jsou pořád stejné, ale po cestě se dají dělat různé věci a někdy jdu místo questu dělat něco jiného. Určitě by se daly ale udělat lepší questy.
@Paul (22.04.2020 15:39): To znam, i z Falloutu 4, vzdycky si rikam kdo je vetsi idiot, jestli Bethesda nebo ja:)

Ten svet je super samozrejme, ale myslim ze tohle Bethesda umi uz od Morrowindu a ty svety co delaji je jeden z majoritnich duvodu proc to lidi hraji.

Bud rad ze tam mas astronautku, jeste ke vsemu peknou, ja tam pri launchi nemel nic, jen chrchlajici roboty a zapisky v pocitacich.

Vratim se k tomu az si zase zaplatim PS Plus, coz se mi vubec nechce, protoze ho skoro na nic jineho nevyuziju. At zijou konzole a jejich debilni zpoplatneni multaku.
Ten pocit, když mám skoro splněnej ultraotravnej fetch quest (najít, zabít a přinést pět typů přerostlého hmyzu), a před odnešením ingrediencí je nechtěně scrapnu na součástky..abych to mohl dělat znova. Potěší. Mohli to otagovat jako essential.
Jinak..svět je tu asi nejlepší co bethesda zatím postavila, baví mě...ale ty questy, to je teda ošklivý fetchquestville. Trochu mě zklamalo když jsem zachránil sympatickou astronautku, docela dobrej dialog s ní..aby mi pak zadala tři fetch questy v řadě, vyloženě jen "jdi někam a přines mi něco" bez čehokoliv zajímavýho..v tomhle ohledu je to fakt chudý.
@Charllize (20.04.2020 21:38): Grafika se jakž takž dá upravit - ENB umí hodně, nejen s gamebryem - ale ta základní struktura rozdělení na buňky tam je fakt nezměněná od Morrowindu. Díky větší paměti se do těch buněk vejde víc, takže už se nemusí loadovat každej existující interiér, aspoň že tak, ale furt to působí dost archaicky. Jak člověk vždycky přejde threshold buňky a vidí jak se v dálce kompletně změní LoDy a zároveň se to občas potrhne i při instalaci located na rychlém SSD.
@Paul (20.04.2020 21:15): Tak vzhledem k tomu ze gamebryo pouzivaji uz od Morrowindu tak bych rekl ze ho prekopali radne :)
Co vim tak Starfield bude taky na gamebryu, ale bude zalezet na vykonu konzoli a main casti pc sestav. Udelat v nem muzou cokoliv, ten engine je hodne modularni, coz dokazuji i moderi, i kdyz maji omezenejsi moznost tak dokazou hru prekopat k nepoznani.
@Gordon (20.04.2020 20:38): Valve asi očividně překopalo Source do Source 2 znatelně víc, než Bethesda překopala Gamebryo. Na druhou stranu, pro FO76 měli dost práce tam nějak udělat multiplayer a i to jim dalo tolik práce že z toho měli katastrofální launch.

Jsem zvědav, jestli i Starfield a TES6 budou stále mít tu cell-based strukturu, nebo už tam konečně dodělaj normální streaming - pokud je to vůbec možný.
@Paul (20.04.2020 19:16): Zláštní logika, s takovou třeba HL: Alyx jede taky na prehistorickém enginu, jen přejmenovaném... Ono to není tak moc o enginu, ten se dá vylepšít vždy, jako spíš o přístupu nebo/a lidech.

Já třeba chápu ten sentiment, že ten engine si prostě chtějí zachovat, to by jim ale nemělo bránit ho překopat.
@Nikdykde (19.04.2020 11:47): jj, minimálně nasvícení je změněné a asi toho bude i víc. Hra fakt vypadá lépe.

@Neelixx (18.04.2020 01:11): maximální počet hráču je 24 a jak píše Paul pokud hraješ 2 hodiny, tak se ti může i stát, že nikoho nepotkáš. Mě se nejčastěji stáva, že potkám v průměru asi jednoho hráče za hodinu a prostě se mineme. Jen snad těsně po spuštění hry se mi stalo, že na mě někdo zaútočil. Jinak nikdy. Fallout 76 je známý tím, že jsou hráči na sebe až moc hodní v post apo světě:). Jinak já jsem převážně solo hráč. Jen asi měsíc a půl jsem hrál s kámošem než ho to přestalo bavit. Ono trochu záleží jak to hraješ. Podle toho se tvoje zkušenost může lišit. Příklad: pokud se ti bude chtít hrát public eventy, tak se u nich budou shromažďovat hráčí, ale pokud budeš fakt chtít hrát solo jako já tak tě hráči určitě rušit nebudou.
ještě jedna věc.

TIP
Pokud vás někdo ve workshopu "podvede" a zneužije to k vašemu zabití, tak lze jednoduše hráče dát do ignoru.
Ono totiž těhle hajzlíků není moc - po kráké době tyhle partičky naprosto zmizej z vašich her, po zadání ignore je už nikdy ve hře nepotkáte.

Paulovy screeny jsou zajímavé, ale jde o tutoriálovou základní oblast, která je navíc asi nejošklivější ze hře. Jsou tam ještě další biomy, které vypadjí mnohokráte lépe, včetně hlubokých lesů a to jak listnatých tak jehličnatých, tak , tak i zmutované lesy-biomy, které jsou vlastně dohromady jeden živočich...
Taky mi přijde, že já mám hru o něco hezčí, mám vše na ultra, 4K a mlhy a počasí tomu dodávají tu skutečnou atmosféru, takhle "čisté" je to vlastně divné.
@Charllize (18.04.2020 02:35): zrušili.

Workshopy jinak normálně zabírejte, není problém útoky NPC a těch hráčů co toho využijí je malinko. Tam si vyrábíte čeho máte nedostatek, náboje, fusion core, získáváte za to i plánky (důležitá věc), záskáváte atomy.

Paul sice to hezky shrnul, ale zjevně neobjevil celé důležité části tý hry.
@Neelixx (18.04.2020 01:11): Může na tebe zaůtočit kdokoliv kdekoliv, ale pokud neopětuješ palbu, tak ti prakticky nic nedělá a rychle ho to přestaně bavit. Je to non-issue.
Ale když si claimneš workshop (nějaká lokace na mapě kde se dá stavět, třeba letiště), tak tam na tebe můžou zaůtočit s normálním damage a zabrat ti to. Nebo NPC ti na to můžou útočit. Jeden workshop jsem si na zkoušku zabral a pak mi ho obsadili supermutanti, takže už na to kašlu a nic dalšího claimovat nebudu.

Lidí je v jednom světě mám dojem kolem 30ti a ten svět je dost velkej, takže drtivou většinu herní doby nikoho nevidím.
Jak je tam řešenej ten multiplayer ? Je to open world PVP, kde na tebe může kdokoliv zaútočit nebo jsou nějaký nějaký speciální místa/zóny , kde se PVP odehrává ? Kolik lidí je na jednom serveru ? Dá se PVP vypnout ?
@Paul (17.04.2020 16:07): to je dobrá pecka no;). Je to dobrý rozšíření, jen frakce bych uvítal zajímavější. The secret service je zajímavá, ale je to asi spíše menší frakce. Ještě jsem se k ní nedostal. Raiders a Settlers jsou pro mě už fakt otřepaní. Jako k vzhledem k tomu, že je to nějakých 20 let po válce tak to i celkem dává smysl, ale Fallout má mbohem zajímavější frakce.
@Bursoft (17.04.2020 15:33): chápu :) Já si projížděl backlog a zjistil, že se mi nic moc z něj nechce hrát, zatímco first person action rpg mě asi bude bavit vždycky, takže...Country roads, take me home ,To the place I belong, West Virginia, mountain mama, Take me home, country roads... :D
Nahráno 11 hodin, level 9. Zatím jsem neviděl asi žádnej bug/crash a jede to 4K Ultra na 60fps kdy GPU jede na 40%, takže mi to přijde znatelně optimalizovanější než FO4 a mělo by to asi jet solidně na všem. Je vidět že na tom zamakali, imho koho bavilo FO4, toho bude bavit i 76, je to v podstatě prequel datadisk s novou mapou a přidaným MP (který trochu otravoval ze začátku, teď už moc ne). Engine je sice furt pravěkej a má to ten klasickej gamebryo jank, ale Zur zase složil pěknej soundtrack a baví mě to prozkoumávat. Plus o kousek hlubší survival mechaniky. A umí to vypadat hezky:

Škoda že ten SPECIAL byl fakt drsně vykuchán, s původním systémem to nemá společného už prakticky nic. Ale baví mě to, za 250 supr, než vyjde Death Stranding tak si budu prozkoumávat západní Virginii :)
Potřebuju se zeptat – jaká je velikost F76 na klasický základní Playstation 4?
Verze na PC se zdá být OK, lepší optimalizace a je mnohem hezčí (4k, ultra nastavení)

Verze na Xbox One X vypadá úplně jinak a to jakože milionkrát lépe. Najednou je to fakt hezká hra. Plynulá, všechno normálně funguje.

@Paul (14.04.2020 17:52): mám koupený roční předplatný a poslední věc, co bych dělal je přepojit si to do singlu. Ti hráči tam do toto prostě zapadají a je to i o nich. Já měl možná i štěstí na ty, co to skutečně role playovali, takže se tam skutečně vytváře spousty zajímavých situací a lidi se i různě dobře a zajímavě oblíkali - potkal jsem dokonce i gang prezidentů, hromadu starších pánů v oblecích. To všechno tam dobře zapadá a ten základ lidí co to má rádo to hrát umí. Často docházelo až k monty-pythonovským situacím a musím říct, že to tam prostě sedělo.
Zatím (2 hodiny) to působí jako multiplayer datadisk k FO4. Škoda že to nejde přepnout do singlu, ty ostatní lidi mě tam jen otravujou a taky bych rád měl kontrolu nad save/load. Jinak to působí ok, asi mě to bude bavit. Zatím bez bugů, jede to pěkně.
@Paul (13.04.2020 19:17): hraju dost často sólo a ostatní hráče vždy jen někde potkáš. Zamáváte si a každý si jde svou cestou. Bethesda Launcher zatím preload nenabídnul. Pěkně mě štvou.
Tak nekecali, jak jsem si to linknul se steam účtem tak už mám na steamu přidáno F1, F2, F:Tactics a F76, to vše za 250Kč..not bad. F76 už je preloadnut, tak jsem zvědav zda z toho bude použitelný RPGčko a zda mě ten MP aspekt nebude příliš otravovat.
@Feidias (03.04.2020 15:26): Co ti nešlo aktivovat? Je potřeba si jen linknout bethesda účet se steam účtem - což u mě proběhlo v klidu a mám steam účet zobrazenej v profilu na bethesda.net.
Bethesda umožnuje aktivaci Fallout 76 na steamu lidem co mají bethesda verzi, tak jsem si to konečně za 250 koupil (cdkeys.com). Plus k tomu dávaj i steam verzi FO1, FO2 a Tactics.
Snad to už s tím Wastelanders datadiskem bude odladěný a zábavný.