Imho zase vycházejí po několikaleté pauze (roky 2012 - 2013 byly z mého hlediska takové prázdné) dobrá RPG. Pro jedno kvítí teď slunce nesvítí. Holt má Bethesda jiné představy o podstatě RPG. Ale za ten mušketový výrok níže by je asi neměly rády jejich mladší já.
Zajímalo by mě kolik postav bude mít tag "essential" a nepůjde zabít because reasons.

V New Vegas bylo možné zabít všechny živé NPC v celém světě a hra šla stále dohrát.

A stejně tak jsem zvědav zda bude možné FO4 dohrát bez zabití jediného člověka.
Toto v New Vegas také bylo možné.
@mazar1234 (08.11.2015 20:11): Moja reč! Užil som si aj Unreal dvojku, pretože akčné strílačky ma bavia. Ale autori mi hneď oznámili, že kupujem akčnú strílačku a nesnažili sa ma presvedčiť, že je to RPG, ako to robí ten moták Pít:
"If you want to go shoot everybody in the head with a laser-musket, then that's what you're role-playing."
@mazar1234 (08.11.2015 19:46): Hlavni vlastnosti jdou levelovat max. do 10. Podle jejich urovne se vybiraji a leveluji perky. Kazdej perk ma ruznej pocet urovni. imho docela dobrej system.

Velikost zamerovace nejde menit, ale vcelku staci lehce postelovat nepruhlednost. Zamerovac tam neni skoro treba, od ceho jsou miridla a VATS :)
@SilentWolf (08.11.2015 20:06): TVL tak to ma dostalo teraz, ved to bol odjakziva jeden z hlavnych pilierov Falloutu.

Ale je to asi logicke, vlastne je to to iste ako bol prechod skillsystemu medzi Oblivion/Skyrim. Nepovazujem to nutne za zhorsenie situacie v kontexte Fallout 3 vs 4, skor mozno je to dobre, vzhladom na to ze je to uz cisto casual mainstream hra (ako Skyrim). A takto to moze byt lepsie ako nepodarok ktory nie je ani tak uplne casual a ani HC (ako Fallout 3). Lepsia uprimna bezmozgovka (Skyrim), ako paskvil (Fallout 3) ktory nie je ani ryba ani rak.

@Neelixx (08.11.2015 20:08): Je to tak 21 extra pointov cize +7 zakladnych (kazdy stat ma hodnotu 1) ma postava dohromady 28 pointov.
@LIUWIL (08.11.2015 19:59): Já hraju vesměs už vše na ovladači, protože si rád hodím nohy na stůl a nebo hraju na telce, ale čistokrevná fps jsou opravdu vopruz .. u her jako Tlou mi to vůbec nevadí a nemám s tím problém, ale nedávno jsem hrál třeba metro a to opravdu ne :) ...
V předchozích Falloutech jsem vždy dělal postavu s vysokou inteligencí, primárrně kvůli tomu, že jsem dostával víc skill bodů per level. Skilly byly teď zrušeny a hráč obdrží jeden perk za level bez ohledu na jeho staty. Takže jediný důvod proč si dávat vyšší inteligenci jsou inteligence related perky, případně inteligence check v dialozích.
Jestli postavu nepůjde vymaxovat, tak aspoň doufám, že půjde udělat respec.
Jak tu má vlastně fungovat vývoj postavy? Ve všech předchozích dílech bylo na začátku k rozdělení přes 40 bodů a ve F4 jich je jenom 28, nějak málo.
No na ty perky jsem zvědav.. celkově by mě zajímalo, jestli se vůbec vyplatí něco cpát do Charismatu, protože Bethesda žeano..

Zas to budou promrhané body.. jako ve trojce :D
@Charllize (08.11.2015 18:02): Ja len, že zrovna vo Falloutoch mi alchýmia a varenie lektvarov nikdy nechýbali, no. To si asi Pít pomýlil F4 so Skyrimom. o:-)

Viac si potrpím na systém pre rozvoj postavy, na ktorom sú závislé rozhovory - hra za postavu s nízkou inteligenciou nemala vo F1/F2 chybu! Nechcem spoilovať, ale videl som kompletný zoznam perkov pre F4 a je mi z toho smutno. Schválne som zvedavý, jak Bodkin vo svojom sumári pre VŠB rozmázne perky závislé na charizme, alebo inteligencii, to bude sranda. :)
"rpg není jen ultra propracovany pribeh a texty ale dalších milion věci, a ty jejich hry mají"

To je jak z reklamní kampaně na norský salát s těmi 16ti škodlivými éčky. :D

Inu.. uvidím, jak mi hra dojde. Asi se neubráním nějakému komentáři. Navíc po té sérii hlubších her uvítá má mysl něco, u čeho prostě jen vypne.

Když mě to bude až moc drtit plytkostí, tak těch patnáct stovek ještě obětuju a budu holt souběžně hrát Talos Principle. Co už.. :D

Ale řekl bych, že v současné situaci ten Fallout 4 fungovat může. Předpokládám že si ho i užiju.
Imho Witcherovi se vytýkaly koridory, kdy brilantní mutant nepřeskočí plot. To stejné u DA:O. Pak je i v pohodě, když se sandboxům vyčítají málo propracované questy a děj. Oboje koneckonců k RPG patří. Svět i "plot" a úkoly.
Potom je asi chyba, že tie svoje akčné sandboxy označujú nálepkou RPG, namiesto FPS. A nechce sa mi veriť, že by práve Bethboys museli šetriť na spisovateľovi aby náhodou neprešvihli rozpočet, to už je argument uvarený z vody. :)
@LIUWIL (08.11.2015 17:03): ty lidi musí zaplatit. muzou najmout skvelyho scenaristu, ale ten bude chtit 10x tolik. Tak mají nejakyho co pise celkem dobře a chce pulku. Hra se zacina delat tak ze se an ni schvali rozpocet, a akcionari a kravaťáci nemaj radi když se leze nad to co se reklo. prachy co usetrej na scenaristovi vrazej jinam, nekam kde to ma vetsi smysl, protože jak uz sem psal bethesda pribehovy hry nedela, dela open world, sandbox kde si hrac muze delat co chce, lidi co mají radi narativni propracovane pribehy at ctou knizky nebo hrajou hry který jsou k tomu primarne urceny, třeba Zaklinace nebo Pillars.
@Paul (08.11.2015 17:05): tak jinde to není třeba, obvykle tenhle postup nepouzivam, ale diskuze jako tahle to vylozene vyžaduje. Lide co tady pisi sem chodi a pisou leta, a jak mi bylo neznaceno, mojich 267 bodu je malo na to aby me někdo bral vazne. tak jsem se podle toho zaridil. Holt jaky si to udelas takovy to mas, jaky pristup takova odezva.
@Charllize (07.11.2015 23:51): Mám to podobně, taky si přijdu někdy jako mimozemšťan. Pamatuju jak jsem se po zkušenosti s Morrowindem a všech těch kritikách F3 a Skyrimu vyhýbal. Zbytečně, jsou to nádherný hry.
@Paul (08.11.2015 16:36): Troika? To je ta firma, která krachla? :) I celý ten Van Buren zněl dost otřesně a naneštěstí něco (asi to "nejlepší") z něj putovalo i do New Vegas.
@Charllize (08.11.2015 16:52): eh, definice trolla je někdo kdo píše tak aby byl středem dění a ostatní se mu věnovali, což splňuješ, jak jsi sám přiznal

Pokud se ti ale nelíbí slovo troll, tak se dá použít jiný termín, třeba attention whore.
Si tu tedy ten circlejerk užijte, jdu hrát Life is Strange.
@Charllize (08.11.2015 16:52): Inými slovami, zľavil si zo svojich nárokov. To nerobím ani pri hrách, ani pri knihách, ani pri muzike! Radšej si dobre zahejtujem, hľadanie logických argumentov je lepšia intelektuálna výzva než celý Fallou 4. :-)