@valcik (08.11.2015 16:39): ja mam třeba rad Might and Magic, myslim ty dungeony. Nedavno vysla Might and Magic X, taky bych to mohl brat jako moceni do svateho gralu, jenze jsem tu hru bral takovou jaka je a nakonec se ukazalo ze me dost bavilo. nevim proc bych se mel porad ohlížet jak to kdysi bylo lepsi, rikat si u hrani, a tohle je divny, tohle před dvaceti lety bylo lepsi. To bych pak nemohl hrat nic. Spis se snazim hledat na tech novych hrach to dobre, a často se ukazalo ze to bylo jedine dobře, protože me to nakonec bavilo.

@Paul (08.11.2015 16:51): ja jsem nikde nepsal ze jsem troll jen jsme řekl ze umyslne pisu vyzyvave aby si toho někdo vsimnul, to ze sem troll se urodilo v tvoji hlave. To co je racionalni a iracionalni u her od bethesdy je otázka do diskuze, ale ta tady nikam moc nevede. Navic by od tebe bylo hezke kdybys prestal poucovat jak se ma kdo chovat, myslim ze od toho tady bude nejakej moderator, který když usoudi ze jsem troll da mi to patricne sezrat.
@Charllize (08.11.2015 16:38): nerozumíme, protože ty se jako troll chováš (což jsi uznal), zatímco hejter implikuje něco iracionálního. To co se nám na bethesdích hrách nelíbí je racionální, takže hejterství si můžeš nechat.

A Obsidian měl engine a assety, ale pořád museli za rok a půl nadesignovat celej svět, napsat kvalitně všechny postavy a questy kterých je tam neskutečný množství a jsou mnohem reaktivnější než cokoliv v FO3, vytvořit spoustu assetů novejch a implementovat nový mechaniky, za pochodu se učit novej engine kterej nikdy nepoužívali, a udělat první open world RPG tohoto typu, narozdíl od Bethesdy která to dělá 20 let.

A nakonec sice udělali mnohem lepší hru, ale díky tomu že jim to Bethesda vydala předčasně a bez pořádnýho QA (protože publisher je zodpovědnej za QA), tak jim vyšel metacritic 84, díky čemuž Bethesda Obsidianu nemusela zaplatit milion dolar bonus, kterej byl podmíněn 85 na metacritic.
Wooo Bethesda

A mimochodem, tenhle thread je roztomilej

další shitshow
Keď som s Bodkinom súhlasil že niektoré lokality z videa majú hutnú atmosféru, myslel som to vážne - fakt sa mi pozdávali. Grafiku F4 nekritizujem a zdá sa mi slušná, pretože som z minulosti vyškolený inakšími pixelmi. ^^

Berem aj to, že sa niekto zabaví pri sandboxe, v ktorom pobehuje a vraždí orkov, teda mutantov, arkády som hrával už na Sege a bolo to super! Ale toto je Fallout a v predošlej časti Bethesda sprasila všecko - herné mechanizmy, texty, úlohy, príbeh, aj lore. To je rovnaká svatokrádež, ako keby sa kráľ Artuš v opilosti vymočil do svatého grálu, taká vec sa jednoducho nerobí. :P

edit:
@Charllize (08.11.2015 16:38): Kecáš! Opravovali aj bugy, ku ktorým sa cez editor nedostaneš. Sawyer napríklad opravil chybu v slávnej Radiant AI, ktorá bola už v Oblivione - keď si dal spoločníkovi do inventára potraviny alebo vodu, všetky NPC ho považovali za krysu alebo krtka a začali ho loviť. A takých príkladov sú stovky, mrkni sa do wiki. ^^
@LIUWIL (08.11.2015 16:30): tak zas takova slava to tam taky nebyla, ale jak sem uz psal Obsidiani měli všechno pripravene, dostali všechno na zlatem podnose. vlastne jen pracovali s editorem jako to delaji moderi. Plus pridali par detailu které ve F3 nebyli (vyroba munice, minihry atd) . bethesda delal F3 od zakaldu, to ze pouzily stejny engine jako mel oblivion neznamena ze s tim nemeli zadnou praci. Souboje funguji uplne jinak, rozvoj postavy jinak, jiné textury, modely, inventare, UI, ani jedna z tehle věci v Oblivionu nebyla. Obsidian dostal všechno hotove, jen to poskladali dokupy v jinem prostředí. Navíc je docela mozny ze velkou část měli uz hotovou od Bethesdy, navrhy a podobne, ale to je jen spekulace.

@Paul (08.11.2015 16:36): když ve mne vidíš trolla tak se pak nediv ze ja ve vas viidm hejtry, rozumíme si?:)
@Jab (08.11.2015 16:35): Bez Bethesdy by New Vegas pravděpodobně nevznikl. Ale dost možná by vznikl Fallout 3 od Troiky, která chtěla IP koupit ale Bethesda je přeplatila.
Hry od Bethesdy jsou herní tunning. Baví nakonec hlavně díky modům. A i tak vyžadují poměrně hodně hráčovi vlastní fantasie tam, kde hra sama nestačí (ve smyslu elementárního podání questů atp.).

Na druhou stranu vznikl by bez Bethesdy Fallout New Vegas? Trochu si ještě stále brousím zuby na Skyrim. Ale Fallout 4 určitě vynechám. Odborné recenze tak či tak bude mít tahle hra hvězdné. Tak už to chodí na řece Kongo. Relevantní kritiku se člověk dnes dozví spíše jen z komentářů hráčů.
@Paul (08.11.2015 16:13): aha tak o tohle tu jde, tak to se omlouvam, priste si vezmu ucebnici spravneho chovani k zenam, abych tady nekomu nahodou neublizil na citech :)

PS: ve skutecnosti jde o umysl, protože kdybych napsal něco ve stylu..Pokud muzu prispet svým skromnym názorem tak si myslim ze bethesda dela dobre hry, nikdo si toho nikdo ani nevsimne:)
@Charllize (07.11.2015 21:31): My ti tvoje statistiky taky neberem, ale těžko se mi věří, že bys si byl schopnej pamatovat, kdo si co (ne)koupil u tolika lidí, aby se to dalo považovat aspoň za TROCHU objektivní statistickej vzorek.
@Charllize (08.11.2015 15:37): Tvoje argumenty by se zase dali shrnout jako "není to hra pro vás" nebo "nešlo to udělat líp". Tebe sice nikdo nepřesvědčí, ale ty zase nejsi schopný přesvědčit někoho jiného.

Ale jistě, budeme to svádět na to, že jsme tu všichni strašní zatvrzelí hejteři.
@John Mirra (08.11.2015 15:45): Mám, ale ne že bych nevěděl, zvládám 1 hru měsíčně a občas ani to ne. Mám teď 8 her a to mám PSko 14 měsíců. Jsou hry které mě lákají víc - Divinity, Talos Principle, Dishonored..

Ale prostě... Bethesda.. .D :D
Tak.. předobjednáno a zaplaceno..

Hejta style.. :D

Jen mě prosím nikdo neřaďte do té kasty zákazníků, kteří si hru kupují, protože je kvalitní. Nevím sám, proč si to kupuju. Asi ze stejného důvodu, jako si koupím nový Dragon Age, i když jsem Inquisitor nedohrál.

Nad některými věcmi holt zůstává rozum stát.. :D
@Redfield (08.11.2015 15:28): jediny lidi který něco zasadniho rekli je paul a bingman, jinak to jsou všechno kecy typu ze sem jak Todd a ze v bethesde dleaj hnusny textury, jestli to povazujes za protiargument tak potes koste.

vas proste jen sere ze sem prisel někdo kdo ma jinej názor naz ten leta nevyvetranej vzduch co tu mate. Ja uz dřív slysel ze když sem prijde někdo novy a ma na něco odlisny názor tak se tady se zlou potaze. A videl jsem to tady na vlastní oci víckrát. chodim sem uz dlouho a presne z tohohle duvodu jsme si tady nechtel delat registraci, nakonec jsme to udelal, holt asi chyba.
@Charllize (08.11.2015 15:18): To dává smysl jen pokud jim level a quest design dělají programátoři, ne?

Dodělali engine a pak šli psát questy a už to chudáci nějak nezvládli. Škoda že ne bethesda tak chudá, že si nemůže najmout víc lidí jen na ten design a publisher na ně tlačil, ať už to vydají, nebo nebudou prachy za milestony. :'(

Oh, wait!
@Charllize (08.11.2015 15:18): Endžín dostali, ale nepoznali ho - učili sa s ním pracovať za pochodu a zároven ho aj vylepšovali. Bethesda už mala pri F3 hotový endžín z Oblivionu a na kvalite úloh ani príbehu sa to akosi neodrazilo. Nezdá sa ti to, je to pravda - Tod a Pít sú fušeri! :-)
Jinak hra má poměrně dost nahrávacích obrazek... i do vstupu velké budovy :/
@LIUWIL (08.11.2015 14:50): stejne? me rozdil mezi Morrowindem a Skyrimem prijde obrovsky. Standarty velkych AAA titulu? On někdo dela open world lip? 99% studii co se pokusilo udelat něco jako bethesda dopadla spatne. Gothic 3 nebo Two Worlds, u Two Wordls 2 se uz na to radsi vykasalali protože zjistili ze to proste nedaj, a udelali daleko mensi a komornejsi hru. On je velky rozdil v tom něco chtit a pak to v te hre i udelat. lidi by chteli aby v hrach od bethesdy bylo kde co, jenze ono to pravdepodobne moc nejde udelat v nejakem rozumnem casovem horizontu.

navíc pribeh v jejich hrach není tak podstatny jako v jinych rpg, není dany na konkretniho hrdinu, vse se tam podrizuje hraci. You write the story, byl podtitul Morrowindu, a o tom to cele je, poskytnout hraci pocit co mozna největší seberealizace s pokud mozna co nejmenšími omezenimi. Pokud někdo hleda silne pribehy kterých se ucastni jako divak a občas zasahne do deje, musí hledat jinde, tohle nikdy v jejich hrach nebylo a nebude. O tom nejsou, jsou o hraci který si sam vytvari svůj pribeh. Pro hrace kteri zboznuji propracovane pribehy a zamereni na naraci byli hry od bethesdy vždycky problém, ztraceji se v nich a mají pocit ze nic nikam nevede. Ocekavate od jejich her neco cim byt nemaji,
@Charllize (08.11.2015 13:41): Objektivní kritiky na Bethesdu tu padlo už hodně. Ano, dělají věci už od pravěku, ale pořád je dělají stejně. Jejich psaní příběhu je objektivně slabé - epické příběhy jim prostě nejdou.
Psaní postav je katastrofální - minimum zapamatovatelných charakterů, z většiny zcela generické povahy, takřka žádné prolínání, většina postav jsou jednoúčelové automaty na jeden quest. I postavy, které tě mají provázet velkou částí hry, mají akorát pár zajímavých hlášek nebo dialogů a to je všechno.
Grafiku až tak moc osobně neřeším, ale na standardy drahých AAA titulů je to dost slabé. Hlavním kamenem úrazu jsou však animace.

Tím samozřejmě nechci říct, že všechno dělají špatně. Rozhodně však mají co zlepšovat a plně souhlasím s tím, že už dávno měli nabrat nějaký nový talent.
@Neelixx (08.11.2015 13:09): Laser Musket dostanes behem prvnich 20 minut. Moc mi nesedne, ale je takhle do zacatku slusne overpowered, tak se hodi.

Montana si tvitr bloknul, pac se moje honimirska fotecka nelibila Ceneze a toho speha jsem zatim nenasel! :P A kdybych jeste delal na krame, tak bych ti rekl ze Fallout 4 ujde. Je furt stejny = pro fanošuky doprí, ale GOTY je Zaklinac, protoze aspon trosku svuj zanr posouva :)
Reklamni kecy ti rekne vetsinou clovek, co o tom nic nevi/nehraje a opravdu si je jen precte.

Jinak si tez myslim, ze Bethesda ma obrovsky kapacity, ale ty hry dela porad stejne mizerne. Co me ale prekvapuje je, ze se docela tesim, az si k F4 zase sednu.
@Charllize (08.11.2015 14:05): tyhle videa a clanky (jak jsi postnul) se zameruji hodne na to porovnavani s realitou a samozrejme v nich je zarputila snaha ukazat jak to dřív bylo lepsi. Ale ve skutecnosti na samotnou hratelnost nemaji zadny vliv. Ve Skyrimu nemaji zachody. fajn nemaji, někdo to povazuje za chybu. Ale ma to skutecne nejaky zasadni vyznam? Co tam ti lide jedi? Ve Skyrimu to je myslim jasne, poli se zeleninou a podobne jsou tam stovky. Skutecne si myslite ze kdyby ve falloutu bylo uzasne zpracovane jak se tam lide dostavaji k potrave ze by to byla lepsi hra? Je plno her kde se temahle detailama nezabyvaji vůbec a nikomu to nevadi. Cele to je něco ve stylu, když chces psa bit hul si najdes.
Hry od Bethesdy jsou komplikovane, robustni, mají stovky ruznych hernich prvku, je s nima práce jak na kostele, delaji je v prumeru 5-7 let. kdyby tam měli nejak funkcne zaradit všechno co by tam jakoby bylo dobře mit tak to budou delat 15 let. tak proste vyradi věci které v konecne fazi na samotnou hratelnost mají minimalni vliv.
Někdo nadava na ukoly a celkove na narativni část. Všechny hry od bethesdy mají vždycky celkem hodne dobře zpracovanych ukolu, a taky mají dost ukolu o nicem, je to vypln, vata, protože, zase, delali by to pak 15 let. Vzdyt ani W3 nemá všechny ukoly zajimave. Ja nevim, když si vezmu třeba Shivering Isles z Oblivionu, nebo dejovou linii temného bratrstva ve Skyrimu, sakra co proti tomu mate? Dyt to je super:)

@piraten (08.11.2015 14:43): ty jsi tu schazel:)
Ja sa vám fakt čudujem, že máte toľko trpezlivosti. Očividne to nie je zdravá diskusia. Chlapec vôbec netuší, ako by mala diskusia vyzerať. A to, že nie je troll, mu fakt neverím.

@Barbar Conan (08.11.2015 13:46): "většina lidí na týhle planetě nemá dostatečný intelektuální schopnosti na to, aby vůbec poznala rozdíl mezi špatnejma a dobrejma dialogama, natožpak aby to nějak ocenila." Amen.
@Charllize (08.11.2015 14:05): ok, pokud jsi je viděl, tak už doufám chápeš proč nám určité věci na Bethesdích hrách vadí, čímž tedy nechápu proč máš neustále potřebu nám podsouvat jací jsme zlí hejtři.
@BINGMAN (08.11.2015 13:56): je ale s nicim protiargumentovat nepotrebuju. Diskuze do které jsem se zapojil byla o tom v kostce jaka bude F4 sracka a jak dela bethesda blby hry. Tak sem napsal ze myslim opak. Jako ja chápu ze si tady jedete svůj styl, ze si tady vystačíte a když vam tady někdo zacne luftovat tak se vam to nelibi. A ne troll vazne nejsem, myslim to vazne:)

@Paul (08.11.2015 13:59): ja jsem ty videa videl, a plno dalších, neboj.
Navíc je to něco jiného než kritizovat hru poté co vyšla. Zde se řeší jen prostě ty určitá očekávání hráčů, kteří nebyli z předchozích her nějak moc na větvi. Není to že bychom hned skočili na metacritic a flákli tam hře nulu.

Sám si ji asi dnes večer předobjednám, určitou část té hry si užiju.. ale bude to neskutečné povrchní a hloupá zábava a nebudu z toho po dohrání nic mít. To už je teď předem jasné, i když bych se rád pletl.

A právě tohle ta Bethesda umí, prodat prd a lidi to hrají. A přiznávám že jsem trochu lapen. Stejně jako u Inquisition od Bioware. Ty hry dělají už jen málo věcí dobře, lidé jsou prostě jen zvyklí. A kdekdo naprosto se*e na příběh. Jde jim o levelení, farming, souboje a to, aby hra měla tisíc hodin, jinak je to pitomost.

A někdo.. inu hledá trochu víc.
Možná začínám být zbytečně paranoidní, ale internet a její diskuze mě naučili: Nejsi jenom troll? Protiargumentace v podstatě žádná, tenhle flame jsi začal ty, pořád se plácáš na místě... Snad se pletu. Mám rád lidi s jiným názorem.

A neposílám tě jinam, člověk může být na internetu aktivní všude.
@Charllize (08.11.2015 13:41): Takže Babovřesky taky dělají něco dobře a dokážeš jim přiznat určité kvality, když se lidem "líbí" ?

Já bych teda tohle nedokázal, ale tak.. nejsem prodavač. :D Přijde mi to takové povrchní, kdežto komplexnější názory a důvody a prostě to, čemu říkáš hejt, jsou trochu komplexnější než to obhajování toho, proč to bude dobré.

@Charllize (08.11.2015 13:30): "W3 se CDP podarilo prodat i lidem ktere tenhle zanr absolutne nezajima, jsou to lidi které nebavi cokoliv ve hre cist, neumej anglicky, hrajou hry pokud možno na nejnizsi obtiznost a nejvic je zajimaj achievmenty. Dokonce to jde tak daleko ze [b]W3 hrali anglicky, protože by to v cestine stejne necetli.[/b]"

Evidentně nepoznalo. Lidi byly akorát nahypovaný, že budou moct někomu sekat hlavy v openworld RPG s libovou grafikou, kde se ukazujou cecky. A jen shodou okolností to byla zrovna hra s nejlepším scénářem a obsahem za posledních 10 let, ovšem toho si 15 letej harant z Ameriky nevšimne, ten dal W3 9/10 jen kvůli těm ceckům...
Jasně 95% je nadnesený číslo, ale zkrátka většina lidí na týhle planetě nemá dostatečný intelektuální schopnosti na to, aby vůbec poznala rozdíl mezi špatnejma a dobrejma dialogama, natožpak aby to nějak ocenila.
@Charllize (08.11.2015 13:05): Hry jsou o subjektivním pocitu. Ne všem se líbí všechno a ne všichni mají rádi, co ostatní. Já třeba Mafii považuji za silně přeceňovanou hru, nechápu popularitu série Gothic. Nechápu, že to nechápeš.

Odpovídá ti tady asi cca 5 lidí, kteří se výjimečně shodli. Určitě to není objektivní vzorek lidí, ze kterých můžeš udělat analýzu hráčské obce. Podívej na 9gag nebo funnyjunk: každý třetí post je o F4 a o tom, jak je určitě skvělý a bethesda je nejlepší. Tam chodí statisíce lidí, tam hledej objektivnější data. Možná si tam najdeš i nové kamarády?
@Paul (08.11.2015 13:31): podobna videa se najdou ke kazde hre i k W3, o nicem to moc nevypovida.
Ne vazne, me by zajímalo co firma která dela hry uz od herního praveku muze delat lip nez dela. Ono většina studii co dělala spatne hry uz davno neexistuje.
Jde tady o to ze nekomu se jejich hry proste nelibi, a nekomu se jejich hry libi. Ostatne jako u kazde jiné hry. Neci subjektivni pocity ještě nutne nemuseji znamenat ze odvadeji spatnou praci, v prdeli by bylo kdyby se to nelíbilo nikomu, pak by byl důvod vykřikovat ze se mají probrat a zacit věci delat jinak. Vite jak to delam ja? Když me nejaka hra nebavi tak ji nehraju. Nehraju CoD protože me nebavi a muj názor je ze to je blbost. Ale zaroven chápu ze ta hra proste nejaky kvality mit musí, a jsou lide kterym se libi a povazuji ji za dokonalou. Ne, bethesda spatny hry nedela, a nema nejmensi důvod cokoliv od zakladu menit.

@BINGMAN (08.11.2015 13:32): a jo, je to tady samej hejtr :)
@Charllize (08.11.2015 13:05): Promiň, ale od tebe jsem zase slyšeli jen to, že je to tady samý hejtr a že se bethesdí hry dobře prodávají a že tobě se líbí a tvým kamarádům taky. Dobrá protiargumentace. Sokrates tleská!