@S4TW (31.01.2020 14:50): chápu, ž jsi začal a chceš mít čistou hru, ale co se osad týče. Doporučil bych ti Sim Settlements se všemi rozšířeními. V rozšíření Rise of the Commonwealth můžeš nastavit aby se ti města stavěla sama. Ty jim v podstatě jen přineseš junk (a ani to nemusíš jen to urychluje postup). Pořád se v těch osadách potom děje něco nového. Vrátíš se a je tam nová budova. Navíc ty osady levelují. Takže na začátku level 0 jsou menší a na maximu level 3 už jsou to pořádné osady/města. Ten mod se cca co 14 dní pořád updatuje a neustále přidávají nové možnosti.
Yep.. survival byl super, také mohu doporučit. Je to jedna z věcí, díky které F4 jen tak neodinstaluji, i když ho třeba nehraji, tak díky tomu survivalu vím, že občas by k chuti přijít mohl.. tak se zatím drží.. :D
@S4TW (31.01.2020 14:50): v nekterych osadach jsou klasicke ukoly obcas. Takze je uplne ignorovat nejde. Kdyz se v osade neco deje tak ti to hra rekne. A zacit s nima muzes kdykoliv. Ale proste mit nejaky zazemi aspon v jedne neni od veci:)
@Charllize (31.01.2020 14:29): upřímně, jako nápad se mi to líbí, ale zároveň mě to ruší od klasického hraní... takže to vidím tak, že si, až bude chuť, vyhradím prostor, kdy se budu věnovat především osadám a dám do toho xx hodin... nicméně se trochu bojím, abych o ty osady nepřišel, když je zatím nechám trochu u ledu...
Jeste jedna otazka... vyplati se starat o jednu osadu a vse tam presunout nebo jich obstaravat vic?
@S4TW (30.01.2020 23:18): Pokud je mas s sebou a plnis ukoly nebo cinis priste tak, jak se jim to libi, zvysujes tim hodnotu "pratelstvi" a za to pak, pokud je vylevlujes na nejvic dostanes nejaky pomerne bezvyznamny bonus. Treba s Piper budes dostavat vic zkusenosti za objeveni novych mist, tusim dvojnasobek xp. Dogmeat neni povazovan za regulerniho companiona, myslim. Muzes mit jeste jednoho vedle Dogmeata. A ja bych je posilal do nejake tve kolonie treba Sanctuary nez je posilat zpatky "domu".
teď tak nějak přemýšlím, jak se postavit ke companionům... mám je nechávat na místech, kde je najdu, když nechci měnit nebo si ho vzít a předchozího poslat na jedno místo, abych je měl všechny pod ''jednou střechou''... a má nějaký vliv na vztah, když je častěji střídám? Příjemný byl Dogmeat, takový ideální společník... nicméně jsem sáhl :-))) po Piper a zatím mi sedí její lidskost... nicméně teď jsem narazil na Stronga a docela bych si ho vozkoušel, tak se ptám, jak se vyplatí je managovat a jestli hra je otevřená právě střídání nebo odměňuje věrnost?
@Charllize (30.01.2020 10:16): Jelikož hraji na PS4, tak nevím, už takhle se u toho ovládání potím :-)... na druhou stranu, díky tomu volím více neotřelejší způsoby, jelikož to tak snadno neustřílím, jako na PC, tak se snažím víc o stealth a tak... nicméně ač zní survival zajímavě, zatím to nechám tak, jak to hraji...
@S4TW (30.01.2020 10:03): spravny pristup. A mozna zvaz survival obtiznost, ta hra je pak o dost lepsi. Tech zmen tam je pak hodne a dost veci ktere nedavaji moc vyznam na jine obtiznosti najednou smysl ma :)
@Charllize (30.01.2020 09:44): jako, říkám si, ale už se mi v jiných hrách stalo, že jsem si úkol nějakou svou nešikovností znemožnil dokončit... a jelikož tady mizi z quest logu, tak jsem si myslel, jestli náhodou to není tenhle případ.... ale je to tak marginální problém, že už to raději uzavírám a beru za splněné :D
@Feidias (29.01.2020 20:19): ne, nevidím je ve splněných questech, vidím jen počet splněných miscellaneous...

@Charllize (29.01.2020 20:34): no, jenže já nepoznal, jestli jsem ho splnil nebo ne, nehlídal jsem si počty, saves se měl taky takové nešikovné.... pistoly jsem sebral, pak jsem jí nejspíš nějakým managementem invetáře zahodil a nevím, jestli úkol byl pouhé sebrání nebo jsem to měl i někam donést (v takovém případě bych očekával, že úkol nezmizí, ale právě nevím, jestli to zahozní zbraně to celé nějak nepodělalo :D)... možná, jestli někdo nedělal přesně tenhle misc. ???
@S4TW (27.01.2020 18:03): moc to nepodcenuj. Jednou jde o blbou pistoli a podruhe muze jit o obsahly ukol ktery ti naskoci az kdyz udelas ten Misc. Vzasade ty misc. ukoly slouzi k tomu aby te nekam zavedly kde muzes dostat ukol vetsiho vyznamu, nebo aby jsi sel treba na nejake misto kde je neco zajimaveho. Treba pres misc zadani se dostanes k dalsimu partakovi nebo najdes poklad :)
Do misc. se sbiraji vzasade ruzne drby co zaslechnes nebo co si nekde prestes v terminalu a podobne a muzou neco znamenat a mel bys je proverit.
@S4TW (27.01.2020 18:03): ty co máš v miscellaneous quests jsou vedlejší questy. Ty hlavní se ti takto neškatulkují. Jestli ho tam už nemáš, tak si jej splnil, ale měl by jsi jej vidět ve splněných questech.
@Tulareanus (27.01.2020 17:59): zjistil jsem, že mezi hrami jednotlivé série mi nejvíc vyhovuje kratší pauzu, ale Dragonspear budu hrát zároveň s F4... jinak F4 je teda dost špatný zatím, dojem z něho mám horší než jsem čekal, mě se doposud všechny díly líbily, dokonce i trojka, ale tohle je zklamání, uvidíme, jak dál...

Já si jen nejsem jistý, jak poznám, že jsem ho splnil, respektive, mám brát to, že mi zmizel z quest logu, jakože je splněný? Není někde třeba statistika splněných misc. questů?

tak už vidím jejich počet, kolik jich je hotových, ale bohužel už nevím, jestli se zrovna tento započítal, škoda, že to nezůstává v seznamu questů...
@S4TW (27.01.2020 17:46): neviem ako tu, ale v Skyrime to znamenalo, že nešlo o nejaký normálny quest, ale o nejakú automatizovanú záležitosť (tj aj bez npc zadávateľa) podobnú achievementom (čiže splň x alebo zabi/dones x kusov), ktorá bola častokrát radiant.

btw: si sa takto po BG rovno vrhol na Fallout 4? Nedáš radšej siege of dragonspear a BG2? :)
nějaká rada, co přesně znamená miscellaneous quest? Jakože, já jsem měl najít nějaký revolver a když jsem ho našel, tak quest úplně zmizel z pip boye a vůbec netuším, jestli jsem ho splnil a jaký měl vlastně význam ho plnit...
Zdravim jak se ve Fallotu 4 hazí granáty a zápalné lahve ve VATSU nebo normálně během boje ? Děkuju za odpoved
Zdravim chci se zeptat normálně postupuji po levlech a zlepsuju perky postavy.Kazdopadne jak mam posuvat tabulku s perky smerem dolu ? Ukazuju se mi pouze pristupny level 4 a pouze perky spojene s levelem 4. Jak mam sjet cili jakou klavesou mam posouvat perky a dalsi levyl smerem dolu ? Jestli jsem se vyjadril spravne.... dekuju
@Charllize (19.11.2019 15:14): Práve rozmýšľam, ako som to dokázal dohrať s HDD, byť teda toto bola hra kvôli ktorej som si upgradol RAM zo 6GB (išlo to spustiť napriek kecom, že 8GB required, ale čo 5 sekúnd to svietilo HDD kontrolku, pripomenulo mi to STALKER na 1GB RAM, kedy som dokúpil na 2GB).

No objektívne je to jeblo naprogramované, možno engine ale to je jedno, je to jeblo naprogramované.

Keď to porovnám s XYZ hrami, ktoré fičia nadupane pocitovo (trebárs KCD, z HDD utrpenie z SSD Originál Rolex vykladaný modrými Korundami, niekto by povedal Zafírmi.)

Vlastne prakticky úplne všetky hry, čo teraz fičím z M2 SSD idú nadupane, s výnimkou F4.... Baphometažiaľ je to tak.
Ešte aj ten Dishonored 2, v day-0 zatratený fičí namakane teraz..... F4 BIE.....

Kde udelali soudruzi z NDR chybu?
Tak napriklad The Fens / Hardware Tom (nejaky obchudek tam). Do The Fens pocatecni loading cca 20 sekund, do obchodu 10 sekund, zpatky ven 50 sekund. Instalovano na SSDcku, textury Ultra, HD textury nevim, jestli je to nejaky mod nebo DLC, tak to asi nemam.

Zkusil jsem tu Corvegu. Do hry, save pred tovarnou, 21 sekund. Do tovarny 24 sekund, zpet ven minutu a 4 vteriny. :)

Jeste zkusim, jen tak jako pokus, zmenit nastaveni, preset z Ultra na Medium.

edit. Tak na medium stejny vysledek. Je fakt, ze se rika, ze SSDcka jsou pomalejsi cim vice dat na nich je ulozeno a ja mam svuj disk zaplneny z 90 procent.

edit 2: Zkusil jsem hru presunout z SSD na HDD. Do hry 37 sekund, do tovarny 24 sekund, ven 40 sekund. Zajimave. Kazdopadne stale na hovno. :) Jen dalsi duvod proc to radeji nehrat.
Tak jsem to tedy zmeril :)

PC - AMD FX 8350 8 core 4.2 Ghz, 8GB RAM 1600mhz, 7200 rpm HDD (High/Ultra detaily, bez HD textur)
Pocatecni loading do hry - 1m 12s
Vstup do tovarny Corvega - 18s
Ven z Corvegy na mapu - 19s

PS4 PRO
Pocatecni loading do hry - 1m 21s
Vstup do tovarny Corvega - 8s
Ven z Corvegy na mapu - 12s

U PC zalezi asi na HW, ale i tak me prekvapuje mazarovych 30s, jestli si tohohle vsimne tak by me zajimalo kde to bylo, ze bych to zkusil. PS4 PRO asi bude rychlejsi nez zakladni PS4.
To je zas frflani a narku :)

Mám v paměti spíš konzolovou verzi kde kromě extrémně dlouhého počátečního loading to pak dále ve hre nebylo nijak strasne, odhadem do 15s. Na pc si to už tolik nevybavim, ale vzpomínám si že po stažení těch HD textur to taky trvalo déle než obvykle.
@mazar1234 (17.11.2019 20:21): jj, nedej boze kdyz vlezes do baracku o dvou pokojich kde je jen halda odpadu. Dovnitr 2 sekundy, uvnitr max 10 sekund nez zjistis ue tam nic neni, ven minutovy loading. Zabava. Loadingy byly spatne u gamebryo her vzdycky, ale F4 bere zlato.
Tak ma zarazilo ake su tu loading time, idem to z M2 SSD a 32GB RAM a prechod z tovarne do svetovej lokacie kludne trva aj 30 sekund, akoze WTF?

Grafika fici OK, ultra 60 FPS, ale dat loading akoze co to ma byt za sracku?
@marwel (11.11.2019 17:09): imho to tam pak vysvětlený je celkem standartně po hollywoodsku. S Brotherhood to je pravda, ale ve čtyřce už mi přijdou spíše fakt záporáci. Jen vlastně ve 3 jsou to klaďasové. Jo NCR jako zkorumpovaný a polorozpadlý stát je super. Legion jako barbaři jsou taky dobří. Jen mi nikdy nesedly ty římské zbroje. Dalo by se imho vymyslet něco lepšího.
@Feidias (11.11.2019 11:32): Brotherhood snad nikdy nebyla kladna frakce, ale takova seda. Uz od prvniho Falloutu. Enklava byla vykreslena jako vylozene zaporna frakce. Ja mam rad kdyz jsou prave frakce takove sede, maji kladne i zaporne "vlastnosti". Zrovna vcera jsem koukal na rozhovor s Joshem Sawyerem, kde presne popisoval, ze chtel, aby se frakce odhalovali postupne, skrz prakticky celou dobu hrani. NCR je na zacatku jako ta kladna frakce, Legie jako ta zaporna, ale s postupem casu se muze vas nazor zmenit. Legii asi nikdo nikdy neuvidi jako vylozene kladnou frakci, ale alespon vic pochopi jejich motivy. Kdyby to takhle bylo i s Institutem ve F4 bylo by to fajn, ale kdyz uz se k nim dostanete poklabosite se synem, tak uz bych nejake info ocekaval. Zvlaste kdyz ocekavaji, ze se k nim pridas. No uvidime, jak se to vyvine.
@marwel (10.11.2019 19:45): i když se hra sanží mlžit stylem jaký tu popisuješ tak Institute jsou v podstatě hlavní záporáci (alespoň z mýho pohledu). Jako ve správném Hollywoodském filmu ti svůj zlověstný plán odhalí až později. V tu chvíli ještě budeš mít možnost volby jet linkou Railroad. Tak jsem to udělal já, protože hraju dokola boyskauty. Je to trapný vím, ale prostě to tak mám. Brotherhood jsou ve čtyřce taky záporáci, což se mi dost líbilo. Minutemen jsou nejslabší frakce. Myslím asi nejméně zajímavá. Trochu to vylepšuje mod Militarized Minutemen, kdy mají alespoň zajímavé armory.

Co se settlementů týče. Ten základ je fakt slabý ve stylu, že všechno děláš ty a napravuje to Sim Settlements. Tak to mělo vypadat, že se osady samy rozvíjejí a pokaždý trochu jinak. To mi přijde super.
@Charllize (10.11.2019 19:36): Tak s minutemanama uz jsem u tohoto ukolu, ale jeste ho nedelal. Jeste nevim, co budu delat dal. Asi pujdu po tomu ukolu od Institutu, jak mate zajmout nejakeho toho syntha. Doufam, ze mi neco osvedli a pokud ne, tak na ne hodim bobek a pujdu jinam. :)