@ZephyrCZ (02.09.2020 21:05): pokud chceš ušetřit tak si kup Thrustmaster T.Flight Stick X (klasické potenciometry), za příplatek lze ale koupit Thrustmaster T-FLIGHT HOTAS ONE (stále obyč. potenciometry), nebo lépe Thrustmaster T.16000M (s HAL senzory).

Když budeš mít štěstí a létáš občas, nejspíš Ti joystick s klasickými potenciometry vydrží dlouho. Já měl kdysi několik joysticků s potenciometry, a obzvláště Genius F-22/23, měli tendenci odcházet. Později jsem všechny vyměnil za MS Sidewinder Precision 2 (HAL senzory) a ten mi od roku 2000 funguje dodnes.
@jvempire (02.09.2020 20:59): Pro mě by tohle nebylo, simulátory u mě jsou hodně vzadu co se týká žánru, který hraji. Takže pokud koupím joystick tak určitě chci jít cenově o hodně níž. Protože jeho využívání bude velmi sporadické. :) Ale moc Ti děkuji za tip.
@Rapier (02.09.2020 17:06): @Richmond (02.09.2020 18:34): Teď mám v plánu něco výrazně novějšího, ale určitě ještě nějaké DOSové simulátory budou. Falcon 3 se mi zdál složitější, asi si ho někdy zkusím, ale je to dál v budoucnosti. Primárně se budu soustředit na vesmírné simulátory, alespoň zatím. X-Wing a Wing Commander mi byly vždy blíž.
@jvempire (komentář): Je fajn číst komentář i na takové staré simulátory. Myslím, že jsi v tom odehrál slušnej základ, to já o Falconu 3 říct nemůžu :) Potvrzuju jen tu problematickou orientaci při letu, bez mapy ani rány, orientovat se podle různých identifikčních bodů lze jen s obtížemi (teď mluvím o AT i trojce, přišlo mi to dost podobné). Ale zase Falcona tu hraje @Luky_Luk, takže to jde! :)
@ZephyrCZ (02.09.2020 11:46): U grafiky je problém hlavně v té nepřehlednosti, k čemuž neplynulost přispívá. Ale dá se zvyknout a hra jinak není špatná. Realismus tedy neposoudím, to je pro mě španělská vesnice.
@ZephyrCZ (02.09.2020 11:28): Nějak mi to stáři u her nevadí, často i naopak. A hry v EGA, textovky nebo automatovky si často užívám více než moderní RTX záležitosti. Samozřejmě to nejde brát obecně.
Dobrá no. Mě tedy ta grafika přijde už hodně za zenitem. Falcon 3.0 by bylo asi minimum co jsem ještě schopen graficky zkousnout ale chápu, že Falcon A.T. je méně náročná na učení. Na základy se mrkněte na můj profil. :)
@Rapier (15.08.2020 21:10): K trojce jsem se ještě nedostal, ale grafika mi až tak nevadí. Problém je jak píše Richmond nepřehlednost. Já jsem letecké hry nikdy nehrál více než na zkoušku, takže když se s žánrem seznamuji chtěl jsem to vzít od základů. Ale první Falcon nebo F-16 už byly moc i na mě :-) Zatím mám nalétáno jen asi 6 hodin, ale chci si alespoň vyzkoušet všech dvanáct misí.
@Rapier (15.08.2020 21:10): No nemyslím, že je to až tak velký rozdíl (tedy v grafice). KDyž jsem ATčko rozehrál a viděl kokpit hned po startu na dráze, tak jsem si říkal, jak je to skvostně nádherné. Dokud se to nezačlo hýbat :) Tedy mně tahle grafika naprosto vyhovuje, ale bohužel ta orientace se ztrácí. Jenže důležité je vydržet a hra se odmění! :)
@jvempire (15.08.2020 13:04): Já měl s AT problém s orientací. Jakmile jsem vzlétnul, tak jsem po chvíli jen čistě dle orientace pohledem do stran a dopředu netušil, kde jsem :) Nebýt mapy, byl jsem ztracenej. Ono to je ve trojce lepší, ale zas ne o moc :)
@Richmond (15.08.2020 12:01): Bohužel nemám srovnání. Ale s DosBoxem si hraju téměř u každé hry na obou platformách. U Falcona jsem hlavně konfiguroval joystick a jeho citlivost. Hrát se to dá v pohodě, tedy až na mou nešikovnost v leteckých simulátorech.
@jvempire (15.08.2020 11:14): Překvapila mě informace v recenzích na Steamu, že tam nejsou k mání příkazy a že hra je nehratelná, protože je blbě nastavenej dosbox. Není lepší si počkat raději na slevu na Gogu, kde tedy je hra v balíku s dalšími díly?