Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

F-Zero

1991
23.08.1991
19.11.2006
20.02.2013
03.03.2016
05.09.2019
80
4 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

V roce 2560 vznikl na popud znuděných multimiliardářů nový sport – závody F-Zero, inspirované závody Formule 1. F-Zero je ale daleko rychlejší, zběsilejší a nebezpečnější a neúspěch se rovná smrti, což přilákalo pozornost těch nejodvážnějších a nejnebezpečnějších lidí či mimozemšťanů galaxie, ke kterým patří nájemný lovec Captain Falcon, doktor Dr. Stewart, nájemný vrah Pico a bandita Samurai Goroh. Velký turnaj může začít...

F-Zero je futuristická závodní hra, sloužící jako launchová hra pro konzoli SNES. Obsahuje 15 tratí rozdělených do tří klání se stupňující se obtížností. Tratě obsahují spoustu záludných překážek, jako jsou miny, magnety, propasti a extrémně ostré zatáčky, které je v rychlosti několik set kilometrů v hodině náročné vybrat. Tyto překážky vás nejen zpomalují, ale můžou vám i poškodit či rovnou zničit auto, což se rovná konci hry.

F-Zero byla také první hra, která sloužila jako demonstrace grafického módu konzole SNES zvaného Mode 7, který dovoloval rotovat jednu z vrstev pozadí a vytvářet tak iluzi perspektivy a 3D prostoru, což zdárně pomáhá k vytvoření pocitu rychlé jízdy.

V roce 2019 se stala součástí kolekce her přístupné předplatitelům služby Nintendo Switch Online.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.