Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Everlasting Summer

Beskonechnoe leto, Бесконечное лето

19.11.2014
28.01.2015
11.08.2015
62
9 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
freeware
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Everlasting Summer je volně dostupnou vizuální novelou ruských tvůrců z Soviet Games. Původně titul vyšel roku 2010, a postupně byl vylepšován. Roku 2014 vyšel i anglický překlad a hra se objevila zdarma ke hraní na službách Steam a Google Play. Everlasting Summer postrádá dabing, naopak je přítomno více jak sedm konců a nelineární postup dějem.

Jako Semyon, obyčejný mladý muž bez výraznějších vlastností, se z ničeho nic dostáváte do jiné reality, nebo snad předalekého místa, kde se zastavil čas. Ocitáte se totiž v pionýrském táboře ve starém dobrém Sovětském svazu - nebo tomu vše nasvědčuje. V horkém létě a za plného obsazení tábora se pokouší Semyon přijít na to, co se stalo, a proč se zde ocitl.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC --
Červená knihovna odehrávající se v prostředí pionýrského tábora zpracovaná jako vizuální novela. To nezní nejlépe, ovšem výsledné kvality jsou až nezvykle vysoko na volně dostupný titul.

Jako první zaujme kresba a sympatické (vizuální) zpracování postav, jako druhé psané dialogy u kterých čtení plyne ladně a jako třetí zaujme i šíře voleb během šesti dnů strávených v táboře. Kvalitu ale především umocňuje napětí, srovnatelné s tím u Steins;Gate nebo i Umineko. Na první pohled klasickou dating novelu obohacuje rámec paralerního (nebo smyšleného - není zde explicitně řečeno) světa ve kterém se malá výseč, zde pionýrský tábor, nachází. Socializaci a jiné aktivity prováděné hlavní postavou, Semyonem, tak prohlubuje z větší části odkládaná touha po zjištění důvodů, proč se zde ocitl a proč mu nikdo nechce říci nic o vnějším světě, i jen v jaké části Sovětského svazu se tábor nachází. Ovšem Semyon často zůstává právě jen u chvilkových rozporů a krátkodobým pocitem viny, že nehledá odpovědi a místo toho tráví většinu svého času jako správný táborník. Děj tak plyne a ústí tak mírně do ztracena, prioritu mají malé romance a jejich bipolární vyznění tvořící většinu z koců hry.

Kratší rozsah (4-5 hodin) na dokončení a volná dostupnost dělají ze Everlasting Summer ideální volbu v žánru, navíc ruští tvůrci neemulují některé z nešvárů vizuálních novel z Japonska. Charaktery sice tvoří klasické archetypy (hloubavá/společenská/nekonformní/rozjívená), při kvalitě psaného textu ale nepůsobí pouze jedním rozměrem. Případné zájemce ale může odradit absence dabingu.

Pro: zpracování, kvalita textů, napětí, hudba, možnosti

Proti: více "dating" než "mystery"

+14
  • PC 80
Vážení soudruzi! V tomto příběhu této vizuální novely se pokusíte vžít do kůže dospělého muže Semyona - osamělého, nenápadného, líného antisociála bez talentu, práce a chuti do života. Tento necharismatický, mladý soudruh se ve stylovém obrázkovém intru
- připomínajíc kapitalistického Maxe Payna - octne v obyčejném, kapitalistickém autobusu, který ho během jeho poklidného spánku přesune do jiného místa a času. Do zlatého času srpu a kladiva. Mocného svazu sovětských socialistických republik! Vy, jakožto člověk, který neviděl strom více, než 10 let musíte přijít na to, jak jste se sem dostali, seznámit se s obyvateli Pionýrského tábora a ukořistit srdce/počestnost jedné ze soudružek pionýrek! Nemožná mise za nalezením pravdy začíná!

Vážení soudruzi z Republik Ruské Federace ze studia Soviet Games - u Leninovi pleše, jak pokrytecké! - odvedli poctivý kus práce na produktu, který je volně dostupný pro všechny. Postavy jsou napsány velice dobře a ač se v zásadě jedná o klasické stereotypy - jak již píše kolega Drolin - tak kvalita scénáře a celková hloubka charakterů působí poměrně přirozeně tím pádem se není nač hněvat. Co mě však vskutku síří jsou možnosti voleb, které jsou opět při prvním zahrání - jako u 90% VN - velká hra na náhodu soudruzi. Každá mladá soudružka má svůj vlastní deníček v němž si zapisuje pro Semyona neviditelná plus a mínus ("dneska si nešel poslechnout jak hraju na kytaru, mínus!" "eh on se mě zeptal na to co to nesu v ruce, mínus!") a stejně jako v běžném životě pokud se pokusíte vyjít s každým, dostanete od hry pěkný Anarchistický kopanec do zubů. Shrnme to jednoduše vážení a milý soudruzi. Pokud nemáte návod, tak na dobrý konec zapomeňte! Z počátku může být vidno, že soudruzi autoři netuší jakým směrem příběh nasměrovat.....supranaturalismus? Dating sim? Paralelní vesmíry? Nakonec z toho vyplyne fakt, že to nakonec soudruzi scénáristé mají relativně slušně propojené a v podstatě to dává smysl.

Stylově je to pěkná podívaná. Postavy jsou jakým si mixem manga a ruského stylu(?) Některá pozadí jsou líbezná a ozvučení nic víc než kvalitní. Hudba překvapila. Skladby od Sergeje Eyboga - klasické, pomalé melodie, melodie veselejšího či smutnějšího rázu, dobré tempo, dobře dokresluje atmosféru.
Between August and December - temné, horrorové skladby, rock, hard rock a dokonce tvrdý heavy metal, nejen příjemně překvapil, ale vytvořil parádní hudební kontrast. Za žádné peníze mnoho muziky.

Tedy, soudruzi a soudružky..... Everlasting Summer je po Katawa Shoujo druhá nejaponská VN a i napodruhé kvalitní. At už se vám jeví námět "hry" divně či ne. At už jsou tu náznaky mystery nebo je v tom skryté nějaké poslání lidstvu, tak můžete si být jistí, že stejně hlavní cíl Semyona je jasný a nepopíratelný "He Gonna fuck them all!" Nevěříte? Věřte soudruzi. Věřte.

To by bylo pro dnešek vše soudruzi. Čest práci! Buďte příkladem všem ostatním pionýrům a pařte hry!!

Pro: Dobrý scénář, charakteristika postav, skvělá hudba, ozvučení, kresby, styl, vše zadarmo.

Proti: Volby se tu vedou metodou pokus-omyl, nelogické chování hlavního protagonisty, relativně krátké.

+7