Eternally Us

01.05.2010

freeware

Kraťoučký příběh o dívence jménem Amber, která putuje podivným světem, aby nalezla svoji kamarádku Fio. Krátká hříčka o moci přátelství a o tom, kam až může vést. Její nejsilnější stránkou ovšem není příběh, ale atmosféra, kterou svým zpracováním nabuzuje.

Jedná se o klasickou point'n'click adventuru, ve které jsou puzzly limitovány na lokace. Hra samotná byla vytvořena pomocí programu Adventure Game Studio, na jeho poměry oplývá zdařilým grafickým zpracováním a kvalitním dabingem.

Fajnová freeware adventurka cca na 20 minut s povedeným prostředím, atmosférou a zajímavým námětem. Nic víc, nic míň :)
Neskutočne pekná malá hra. Nie je to ani 20 minút, čo v nej hráč (či skôr divák) strávi a predsa sa dokáže stotožniť s hlavnou hrdinkou Amber. Nie, toto naozaj nie je nijaký infantilný príbeh, ale silná symbolika. Veď koľkým hrám sa podarí na tak krátkom poli niekoľkých obrazoviek rozohrať tak presvedčivý citový koncert?

Osobne mi práve alegorická atmosféra - stavajúca na krásne nakreslených obrazovkách, príjemnej hudbe a na freewarovku výbornom dabingu - pripomínala niektoré anime (nie Pokémon, nie Naruta, ale napr. moju srdcovku Haibane Renmei), rozoberajúce tému priateľstva, lásky a života. Škoda tej krátkosti, je to ako keď vás niekto ponúkne niečím chutným, alebo vám ukáže niečo pekné len na pár minút. A vy chcete viac.

Pro: atmosféra, alegória, dabing, grafika, hudba

Proti: fakt krátke

Krátká, leč milá hra na téma přátelství a vyrovnávání se se ztrátou blízkého člověka. Překvapí kvalitou dabingu a zpracováním, které je jistě jednoduché, ale pěkně graficky ztvárněné a hudební doprovod také potěší.

Pro: příběh, vizuální stránka, dabing, hudba

Proti: těžkopádné ovládání

Adventúry nie sú práve moje obľúbené hry, ale sem tam si nejakú zahrám. Na Eternally Us som natrafil náhodne, a keď som ju spustil, hneď ma zaujala zvuková stránka hry, a hneď po nej pekná grafika. Hra je naozaj jednoduchá, ide v podstate o interaktívny film, alebo časť seriálu, kedže jej prejdenie mi zabralo pár minút, ale štýl rozprávania príbehu aj jeho výpovedná hodnota sú skvelé. Naozaj hra, nad ktorou sa dá aj trochu zamyslieť.

Pro: príbeh, zvuky, grafika

Proti: krátkosť