Endless Fables: Dark Moor

16.07.2018
19.07.2018
16.06.2020
18.06.2020

V pořadí se jedná o třetí díl v sérii Endless Fables, které spojuje hlavní postava antropoložky Pamely Cavendish. Ta se v tomto díle vydává na oslavu narozenin své neteře do severního Skotska. Z narozenin se ale stane nadpřirozené dobrodružství a neteř je unesena banshee.

Jedná se o tradiční hidden object adventuru. Kromě interaktivních obrazovek, kde hráč hledá objekty podle seznamu či obrysů, je součástí hry také sbírání předmětů do inventáře pro jejich budoucí využití. Hra je také protkána logickými hádankami, a protože je příběh strašidelnějšího rázu, také párkrát hráč musí bojovat s démony a příšerami. V průběhu hry je také možnost sbírat dva druhy skrytých předmětů (collectibles), za jejichž zkompletování hráč dostane achievement.

Hra má tři základní úrovně obtížnosti, které především ovlivňují, jak často může hráč využít nápovědu nebo přeskočit logickou hádanku. Možné je také využít mapy, která zobrazuje všechny aktivní lokace.

Ačkoliv často pochybné kvality, hidden object adventury jsou pro mě komfort a žánr ke kterému se budu stále vracet. Bohužel tahle cca 3hodinová jednohubka patří k tomu horšímu. Nepřestává mě totiž překvapovat (a děsit) jak moc překombinované ty příběhy jsou. Zpravidla od těchto her totiž neočekávám příběh, na který budu vzpomínat do konce života.

O to víc mě vždycky pobaví, jak z jednoduché zápletky, hra skáče z žánru do žánru, a vlastně člověk ani nedokáže pořádně vypíchnout v jakém období a zemi se postava ocitá. Ve zkratce: po dohrání a zavření hry, po hodině ani pořádně nevím, o čem to vlastně všechno bylo.

Tomu negativnímu hodnocení moc ani nepomohlo šílené zanimování obličejů mluvících postav, říkám to snad u každé HO hry, kterou komentuji, ale tady to tomu nechtěně dodávalo k tomu hororu... neb ještě neposedlé dítě, vypadalo jak z Exorcisty.

Kromě výše uvedených nedostatků, kvůli kterým to nedostane ani 50%, se ale jinak jedná o celkem standartní HO adventuru. Celkem vyvážený poměr hádanek a HO obrazovek. Hádanky jsem neměla potřebu přeskakovat, nikde jsem se vyloženě nezasekla, vizuál (až na ty animace) ok. Dost mě pobavil vizuál některých "démonů" (kombo očních bulv, strašáka a vrány), opravdu nevím v čem ti, co to dávali dohromady jedou.