@AlieN (06.06.2020 14:33): Me trosku irituje ze ty majaky a ruiny clovek samovolne najde jen nahodou a je proste treba konfrontovat nejaky navod a podobne. Chapu proc to tak je, jsme ve vesmiru a zkoumame a hledame ale treba nejaky frakcni ukol ktery by k tomu vedl by spatny nebyl. Ja z toho pak nemam radost ze neco najdu kdyz jsem si to nekde precetl. A hrat to uplne naslepo by mohlo klidne znamenat ze to nenajdu nikdy :)
Ale je pekne ze ve hre muze byt neco o cem nikdo jeste nevi a muze se stat ze hrac objevi ruiny ktere nikdo jeste nevidel nebo neco dalsiho. Je to takove cele rozporuplne a porad nevim jestli to je dobre nebo spatne.

nebo je mozne ze mi neco unika a nejak se samovolne orientovat jde, jen jsem na to jeste neprisel, ani po tech cca 600 hodinach co jsem to celkove zatim hral.
@AlieN (05.06.2020 20:55): Imperial Cutter by mohl byt dobry na obchodovani a plneni prepravnich zakazek s tim ze se vetsinou dobre ubrani. A proste je peknej, hlavne. Bude zalezet jak se mi s nim bude litat. ja jsem taky trosku zatizenej na tu Imperialni rodinu lodi protoze co jsme kdysi hraval Elite II tak Imperial Courier mi tam dost prirostl k srdci (bohuzel v te novodobe elite stoji krapet za hovno a Clipper docela taky, tak snad se chytne aspon ten Cutter)

Jo, to nabizeji ti specialni obchodnici a jsou k tomu potreba ty emzacky soucastky a navody. K tomu jsem se jeste taky nedostal :)
@Charllize (05.06.2020 18:21): Mě láká Type 10 a zkusit s ním nějaký divný turretový bojový build - ale to bude opravdu chtít ten engineering na max. Jinak dělám rank na Federal Corvette,- důvod proč v condě nebojuju je v tom že velké lodě se tak pomalu otáčí, a tahle z nich právě je nejpohyblivější. Plus, vypadá trochu jako Star Destroyer, a trochu se tak i chová :))
Imperial Cutter je krásný, ale... krom toho že je krásný vlastně nevím k čemu je ta loď opravdu dobrá :D

Asp Exp mám taky, fajn loď a nějaké cesty přes 1000ly už jsem s ní taky udělal, ale vleze se toho na ni míň... a líbí se mi lodě co mohou vypouštět malou stíhačku, mám z toho takový správný pocit. Na jump range si sežeň/odemkni FSD Guardian Booster - přidá ti 10ly, bez ohledu na váhu lodi. A jinak čarovat s poddimenzováním méně potřebných částí lodi na co nejlehčí varianty, třeba těžkých štítů, to přidá taky dost.
@AlieN (05.06.2020 14:44): Ja si myslel ze ze mne bude velky obchodnik kdyz si poridim type 9 a po par preletech me ta lod tak srala ze sem ji zase prodal. Ted dokuncuju reputaci na Imperial Cuttera, tak doufam ze to nebude zase zklamani. (musim ho koupit protoze se mi libi a mam na nej nakoupeno uz par skinu a podobne:)
Jinak kolem te galaxie bych nejspis letel z Asp Explorerem, a momentalne mam na nem asi 39 jump. A nevim jestli jeste nejakyma kouzlama u inzenyru to pujde dostat na tech 50. Nepouzivam navody a rady takze kolikrat delam kontraproduktivni hovadiny (T9) a takzvane se ucim ze hry. Problem taky trosku je ze jsem hru hral pomerne dlouho (od vydani) na PC a pak presel na PS4 verzi a nejsem tam jeste tak daleko.
@Charllize (05.06.2020 12:00): Jo, to je otázka čím tu hratelnost vyplní. Při běžném provozu to asi moc užitečné nebude, spíš jen jako cool featura, ale třeba dobývání cizích lodí by být mohlo, rozšířit možnosti pirátství. U Star Citizen třeba bude ten pohyb po lodi nezbytný, vypadá to že se budou dělat manuální opravy a úpravy lodi, ovládat přístroje na ní, no už teď se dá manuálně nakládat cargo, spát na lodi, atd. Ale do takového detailu Elite nikdy nepůjde.

Pro Thargoidy mají imho rezervovaných ještě dost uzamčených systémů, některé jsou i kousek od bubliny.

Já přemýšlím jestli se vydat ven teď a nebo grindit na fleet carrier a vyrazit pak s ním, 50+ jump range už na anakondě mám teď... i když ji stejně používám jako náklaďák a minera, protože přece nebudu mít nejvíc op loď ve hře na boj, radši si vytuním maličkého Vipera :D
@AlieN (05.06.2020 11:57): On ten okraj galaxie ma dost malou hustotu soustav a moc tam nejde skakat, takze by to spis byla cesta při okraji nejspis. Ale laka me to. na tech krajich galaxie jak je Abbys skoro nikdo nebyl :) Ale musel bych jeste taky maknout na inzenyrech, zatim jich mam tak polovinu. Chtel bych aspon skakat 50 ly na jeden skok, na tech krajich by to asi bylo potreba.

Ja jsem kdysi nejvetsi sance v dobyvani planet daval Egosoftu, ale ti se jim vyhybaji jako cert krizi. Ovsem prochazky po lodich a stanicich meli uz v X Rebirth. A prave z toho prameni trochu moje obava ze to vlastne nebude nic moc. Protoze v Rebirth to sice bylo fajn, ale jen chvili, pak tam clovek vubec nechodil, nebylo moc proc a vse se resilo pres interface v lodi. Egosoft k tomu vsemu mel nejbliz, jen by potrebovali maknout na tech lodich a zbavit se tech sektoru + ty planety. X4 je spis zklamani, podle me se to neposunulo skoro nikam, v nejakem vetsim meritku. Ale pro tak male studio je to asi neresitelna vec.

Tak nejaka Thargoidska galaxie by to ospravedlnila, to by bylo zajimave :)
@Charllize (05.06.2020 11:36): Kolem galaxie... já ještě nebyl ani u Sag A*...
Po prvních výletech v okolí s ne moc dobrými loděmi na exploraci (první cestu do California Nebula jsem dal s Pythonem s jump rage 15, to byl BLBÝ nápad) jsem zůstal zaseklý v bublině s tím že než budu mít všechno vyinženýrované tak to nemá cenu.

No a teď jsem nějakou dobu nehrál od té chvíle co jsem hlupák při odvozu 200 tun diamantů poprvé zůstal někde zaseklý bez paliva. Musím zavolat Fuel Rats...
@Charllize (05.06.2020 11:36): To by bylo neuvěřitelně pitomé, věřím že to bude spíš jako v Horizons kde přistávání bylo hned všude, ale až postupně přidávali aby na těch planetách bylo i co dělat (inženýři, Guardian bases, Thargoidi) - tady by taky boj proti živým Thargoidům mohl přijít až později.
@Charllize (05.06.2020 09:56): Jo, to rozhodně, na civilizované světy můžeme zapomenout. Já jsem zvědavý hlavně na interiéry lodí, základen a stanic - byl by solidní průšvih kdyby tam toto nebylo, ale pak je zvláštní že se tím nijak nepochlubili v tom traileru.
@AlieN (05.06.2020 00:29): nebud negativni :)
Ale osobne pochybuju ze tam budou planety z nejakou civilizaci a prirodou. Pouste, led, lava a podobne. Tedy cca to same co tam je ale zrejme s atmosferou a nejakym zakladnim zivotem + FPS shooter. Uz je kvuli umyslu vydat to i na PS4/Xone, kde asi uz ta sila hardwaru na nejaky mega mesta a pralesy plne mimozemstanu moc neni :)
Ahoj, potřeboval bych poradit, hraju Elite na PS4 a nějak nemám k dispozici ANT. Můžu jen nastavit systém a zbraně.
@Rapier (20.02.2019 23:03): Je to TVOJ príbeh, Lore je as také: Zdedil som šuňťácku lodičku, kua kde kúpim lepší motor? Na tri skoky je hitech stanica a chcú ovocie, trošku sa mi do lodičky vojde. Kua ten motor je mastný a potreboval by som aj lepšie štíty ... Ako to, že tu nemajú Imperial Clipper? To musím ísť až tam a vybudovať si reputáciu? Mno čo idem na to.
@Rapier (20.02.2019 23:03): Na HW to moc narocne neni. Kdyz se pohybujes nad planetou nebo po ni jezdis je to horsi,ale taky nic co by mohlo dnesni prumerny pocitac rozhodit. Pribeh jsi ty, je na tobe co budes delat. Samo je tam plno lore podhoubi, valky mezi frakcema a plno informaci co se ve vesmiru deje. Ale ocekavat nejaky souvisly pribeh, ktery ma scenar a dalsi prvky co se od klasickeho pribehu ocekava nelze.
Zakladna lidi co to hrajou je pomerne velka. Samo to neni nic jako pocet lidi ve Fortnite ale jde to.

Ocekavat od toho muzes plno sezeni v kokpitu a cumeni do tmy. A asi ten nejlip udelanej realnej vesmir co kdy kde ve hre byl. Braben, tvurce hry, je snilek a realista s vedeckou dusi, podle toho hra vypada. Je to pomerne sucharska hra s obrovskou hloubkou a nekonecnou hratelnosti.

Dostanes malou lod a starej se. Primarni cinnosti je vydelat penize na lepsi lod a vybaveni a to porad dokola. U tehle hry je nutnost mit kladny postoj k vesmiru a scifi obecne. proste jestli te nekdy zajimalo jak zhruba vypada vesmir nad nasima hlavama, tady mas jedinecnou prilezitost, je tam 1:1 velikost (aspon teda milky way, zatim)

taky jsou tam pirati, nepratelsky frakce, emzaci a tak, to abys mel do ceho strilet :)

Muzes objevit planetu, nebo mimozemskou strukturu na planete a klidne muzes byt jediny kdo tam kdy byl a bude. Budujes si reputace u frakci, muzes delat obchodnika, pirata, autobusaka, tezare, lovce odmen, pruzkumnika a tak dale. Ja treba jeden cas vyvazel z jedne planetarni zakladny fekalie, nejak nevedeli co s nima a zrejme nechteli v tom smradu potupne zemrit takze castky co nabizely za odvoz byly skutecne kralovske:)

Ta hra je hlavne pro snilky a teoreticke vesmirne cestovatele co maji doma nad posteli obraz kapitana Picarda:)

jako hrac leteckych simulatoru bys nemel mit zrejme problem se s Elite kamaradit. Neni to uplne tak vzdalene. Jen snad, priprav si more volneho casu, vsechno tam zabere opravdu hodne clovekohodin:)

jinak taky se nemusis bat hru poridit na Xbox (pokud mas X verzi) bezi tam 60 fps a ma velmi dukladne promyslene ovladani pres gamepad. Ano, geniove z frontieru vymysleli zpusob jak dostat na gamepad desitky ovldacich prvku co ta hra ma a nutno rict ze kdyz venujes par hodin mapovani (jsou to desitky a desitky polozek) mel bys byt spokojen. A konzolove komunity Elite jsou take pomerne zive, i kdyz asi na PC to bude zivejsi.
Priapadne podpora ruznych ,,kniplu,, tam je taky, i na konzolich.
Dosud jsem vesmírné simulátory více méně ignoroval ale nové Elite jsem svého času hodně sledoval a říkal jsem si, že by to stálo za koupi. Otázka zní, co mohu jako hráč nepolíbený vesmírnými simulátory očekávat? Je to náročné na HW? Hraje to někdo? Má to nějaký příběh? O co tam vlastně jde? Jen tak si poletovat a kochat se?
@Kvasa (10.11.2018 09:05): šak to nemusíš hrať, pusti si lunčer a ako tak prehľad získaš, podstata je, že už sa neobjavujú na okraji, ale sem tam aj vo vnútornom okruhu ... niečo ako útoky nožom...
Všetky lode som stiahol k planéte Zem, keď ide do tuhého treba chrániť domovinu. Stanica A.L. o niečo radšej by som bol na G., ale najdrahšie lode sťahujeme k poslednej línií, takže s menšími ideme vyvolávať "trenie" do vonkajšieho priestoru, musíme nasrať banky a korporácie, iba tak, niečo dajú aj na obranu ľudskej rasy.
PS: Idem si robiť fotečky pri Zemi, už som tu dlho nebol...
Vysla verze pro PS4. Ja jen ze tahle hra by si zaslouzila hype jako mela No Man Sky, skoda.
Jinak hra na PS4 bezi dobre, na normalni PS4 pouziva variable fps nastaveni a obcas vypina vsync takze je videt lehky tearing, ale nic zasadniho. Nejvic me prekvapila rychlost jako se nahrava treba mission board (na PC to trva vecnost). Pak taky z jakou gracii dokazaly narvat vsechny ty ovladaci prvky na gamepad, je to intutivni a po chvili cviku se to ovlada paradne. Pouziva to i pohybovy senzor v ovladaci pro rozhlizeni v kabine, nebo treba dotykovou plochu pro posun na galacticke mape. Konzolova verze by mela podporovat i USB mys a klavesnici pripadne HOTAS knipl. PS4 PRO verze by mela bezet 1080p 60 fps s vypnutym v syncem, 4K si nejsem jisty jak funguje, nemam kde zkusit. Za 1100 korun krabicovka i s Horizon season pasem a 1000 body (cca 350 korun) do Frontier storu na nakup, kde treba jedna kamuflaz stoji 100 bodu. Myslim ze tohle se Frontieru hodne povedlo.
"Nejsem žádný extra nerd." Kdyžtak "nejsem nerd", nebo bych radil použít výraz geek. Vím, plete se to, ale pořádek dělá přátele.
Taková rada. Nezapínejte tichej mód kvůli pašování zboží moc brzy a daleko od stanice. Začne se vám smažit i loď, jelikož se vypnou i chladící systému. Byl to dobrej trapas, když se mi přehřál cargo hatch a všechno nelegální zboží vyletělo pryč.
@Garion (01.02.2017 08:52): Nemá. Pro Solo hraní musíš být připojen stále k internetu. Jediný rozdíl oproti open play ("mmo") je, že nemůžeš narazit na jiný hráče.
Kampaň si v podstatě "tvoříš sám".
@Kvasa (01.02.2017 08:48): No, to budeš muset prostě přistávat na planetách a zkoušet. Jinou možnost jsem nezjistil. Ale spíše teď obchoduju než abych prozkoumával, takže by někdo jiný mohl odpovědět lépe.
@BINGMAN (27.01.2017 20:42): Včera jsem to zkoušel a fakt to nejde, omlouvám se za zmatek. Pak jsem se trochu pídil a přistávání na planetách s atmosférou bude až v novém placenem season passu, což není moc fajn. To mě trochu naštvalo :).
Každopádně můžeš přistávat na planetách bez atmosféry, což je většina. I tak to stojí za průzkum a hledání odkazů po mimozemských formách života.
@BINGMAN (27.01.2017 14:41): Podle mě jo. I když jsem se dostal jen k novým misím a přistávání na planety. Je to zase další stupeň prozkoumávání, ale ještě jsem nevyužil obsah kompletně. Každopádně budeš mít víc misí za větší počet creditů a samozřejmě přistávání na planetách. Sice nepořešili přistávání skrz atmosféru, ale i tak mě to baví zas o kus víc. Hra je celistvější. Pokud jsi viděl nějakou obyvatelnou planetu a mrzelo tě, že se tam nemůžeš mrknout, tak je pravý čas se vrátit :).
@BINGMAN (27.01.2017 14:29): To jsem rád, že nejsem v podobných trapných situacích jako jediný. Nemluvě o neuvěřitelném opakování stejné chyby - moc pozdě zpomaluji při míření do cílové destinace v supercruise. Nemluvě o přistávání na planetách a řízení scaraba. To je u mě pořádný terno. Příště si vezmu při hledání černé skříňky na povrchu planety kinedryl.
@Shadrac (27.01.2017 14:23): Já zas vzpomínám na své první pašování: tichý režim, bezproblémová cesta přes hlídky, rychlé vniknutí na stanici... No a tam mě rozstřílí, protože jsem si zapomněl zažádat o povolení přistát.
@BINGMAN (27.01.2017 14:14): Jo, ty detaily ve hře jsou skvělý. Nikdy nezapomenu, jak jsem poprvé pašoval zboží do doků a měl naloženej Docking computer. Nahodil jsem tichej chod a zpomalil. Docking computer to samozřejmě vypnul a scan moji lodi ihned naskočil :). To učení je ve hře skvělé.
Jinak díky za pochvalu :)
@Shadrac (komentář): pěkný koment, který přesně vystihuje mé pocity. "Ku*va, to je dvouhvězda! Ku*va, to je neobjevená obyvatelná planeta! KU*VAAA, to je černá díra!" já na to dostal zas takovou chuť :)