@účet smazán (29.09.2016 08:55): Prý je problém s odezvou, že to prostě má pár milisekund zpoždění a to v rychle přestřelce je problém. To myslíš? Jinak mě se nechce utrácet 23 táců za něco co se teprve začíná a teprve se rozhodne co bude budoucnost z těch všech VR :) Proto to řeším jen přes mobil, kde brýle stojí 500 :)
Ahoj, konečně jsem našel nějakou českou komunitu. Rád popovídám o zkušenostech, či denní rutině v Elite :) Než jsem našel databázi, tak jsem vytvořil i vlastní stránky k Elite. Budu i rád pokud mi je pomůžete lépe rozjet, či navrhnout co by jste tam rádi chtěli. Budu rád za jakýkoliv postřeh a další Elite přátelé, kteří milují vesmírné simulátory.
Najdete je zde: http://elitecz.webnode.cz/

Jinak teď řeším virtuální realitu, ale přes mobil. Návodů a programů na to v tom rozjet Elite je plno, ale stejně se mi to stoprocentně nepodařilo.
Tak jsme si řekl, že vyzkouším Elite: Dangerous Arena, když je zdarma. Dost m ale zaráží hodnocení na steamu. Kouknu do recenzí a:

- Sees free game and decides to download it
- "Please Create a frontier account"
- Redirects to website even though i have a frontier account
- Logs in
- Needs product key for a free game
- Proceeds back to launcher to log in
- "A verification key has been sent to your email"
- Enters verification key
- "Please purchase/redeem Elite Dangerous to continue"
- Steam page said it was standalone so I go to their site
- Find Elite Dangerous: Arena in their store for free
- Add to cart and proceed to checkout
- Requires credit card and billing address for a free digital game
- Decides its not worth the effort to play

0/10 Watching paint dry is a lot less stressful go waste your time that way

A není sám, kdo o tom píše. Tohle je jako fakt?

Pokud ano seriem na to...
@sxg (07.06.2016 13:25): AI NPC lodi je ted lepsi, a navic pomerne zabugovany, takze te sestrelej raz dva. Uz na to byl mensi patch, ale porad se objevuje plno lodi ktery te sestreli driv nez stihnes cokoliv udelat. Doporucuju se ted soubojum spsi vyhybat, nebo brzy zbankrotujete. Urcite to brzy daji dokupy, ale ted to je tak trochu jako kdyby tam byli Borgove..odpor je marny:)
@účet smazán (07.06.2016 09:18): To neviem, nemal som čas sa v tom špárať, čo som si všimol, že tam kde bola veľká stanica v Atfero system je teraz maličká obchodná, takže ešte musím zistiť čo sa stalo s mojou Cobrou vylepšenou, ta je v Phanes.
@sxg (06.06.2016 21:51): 3 miliony... ta inflacia.... v povodnom Elite sa bojovalo o tisice, milion tam asi nikdy nikto nezarobil.
Pamatam si tu radost ked som po XYZ hodinach zarobil 1500 na docking computer, ale to bolo niekedy very early 1990`s.
Dnes uz je nahrada za vtedajsi tisic rovny milion.
dnes vychazi update 1.6 pro zakladni hru s novym systemem misi a update 2.1 pro Horizons s nazvem Engineers se systemem vyroby predmetu a dalsimi novinkami. Je tu mrtvo ale proc to nerict:)
Tak se nam to vydavani noveho obsahu zacina zpozdovat. Toho jsem se presne bal, cim bude hra starsi tim to bude horsi. Tenhle rok tam maji pridat ctyri zasadni rozsireni a venku neni jeste ani jedno. Odklad engineers moc nenasvedcuje tomu ze by to vsechno tenhle rok stihli, doufam ze se na konci roku nebude kupovat dalsi season pass s vecma co meli byt uz v tom letosnim. No uvidime...
Dnes som prežil také užastné dobrodružstvo, že Vám to ani písať nejdem.
PS: Ak robíte rutinu, pustite si nejaké nezávislé rádiá, ale ak robíte dobrodružstvo, jediné čo sa hodí je: OST
PS: Tak som sa tešil, že som pristál v civilizácií, že som dáta zabudol predať. Ale save je!
Fungují vám jejich stránky? Chci si koupit horizons a načítá se to hodinu. Nemůžu se ani zalogovat.
Kdesi z Brabena vypadlo ze ma vyvoj Elite naplanovan na 10 seasonu, venku jsou dva, osm schazi, každý rok jeden. Hmm, to pomalu pujdu do duchodu :)
Horizons je presne to co mi na Elite scházelo, skoda jen ze se na planety s atmosférou a zivotem ještě musí cekat do buhvi kolikateho seasonu. Ale i tyhle bez atmosfery jsou fascinujici. Meritko planet a mesicu 1:1 tomu dava ten spravny pocit vyjimecnosti.

Mimochodem každý spravny hrac Elite musí podniknout vylet na Sagittarius A*. Je to giganticka black hole, je to takovy test schopnosti a vydrze. Cesta tam a zpet muze zabrat i několik desitek hodin (cca 22 hodin tam a pak 22 hodin zpet), je to zhruba 25 000 svetelnych let daleko od obydlene casti vesmiru. Ja tam taky ještě nebyl, ale urcite tam vyrazim, mozna přes vanocni svatky :)
Včera som zahral Horizons:
Nechcel som riskovať ASP, takže som kúpil Sidewindera, dokúpil mu vozítko a hurá na prvý mesiac, krása. Predal som ho a s ASP som zrobil missiu dovážka carga na mesiac, autodock fungoval. Dnes som sa jal hľadať Cobru MKIV, našiel som. Momentálne už zvážam svoj majetok Cobra MK III /100%/, ASP Exproler /85%/ a Cobra MKIV /30%/ na jednu hromádku. Ja na tie mesiace a missie nemám ani čas.
@Karasman (30.11.2015 12:58): Slušný peníze si můžeš vydělat i jako bounty hunter. Tam je však třeba si vybírat cíle. Tj. větší ryby. K tomu slouží tuším warrant scanner, který ti řekne, jaka je na ně vypsaná odměna. Vyčkávat u navigačního majáku a pak taková anaconda vysolí většinou 300 000+ kreditů. (nesmíš na ní ale útočit sám, ale počkat až na ni zaútočí AI policajt, což je hned)A je to asi nejzábavnější na hře.
Pak jsou jisté prachy v obchodování. Našel jsem si trasu, která byla dlouhá snad jen 10 svět. let a zisk za jednu cestu vždy 150 000 kreditů. Za hodinuj jsem si tak vydělal přes 600 000. Ale není to taková zábava, jako bounty hunter :)
@sxg (30.11.2015 08:18): Dockovací computer je to poslední, co mě zajímá, s přistáváním na stanicích nemám nejmenší problém. Spíš celkově jsem pořád nenašel něco, na čem pořádně vydělat. Questy nemůžu brát, protože na to nemam požadavky, težba je zdlouhavá jako prase a vynese pár tisíc, exploringu nerozumím, ... Zatim jsou dojmy takový rozpačitý...
Ak ťa to nebaví tak to nezapínaj, v skutočnosti tam nič nové nie je, to iba nám s génom Vikinga skrášlili prostredie, pre Teba to môže byť ako plávať k "horizontu", čiže nudné, monotónne a budeeš vrieskať: "Kde je ten vodopád na konci sveta."
PS: Preto existuje COD, kde je "vodopádov" niekoľko. :D
To si takto nájdem obchodnú cestičku, jeden skok 100 000 +, ASP plná paládia a zlata, investícia taká /cargo 112/, že bych nemal ani na poistku a vraj kontakt, Anaconda, kua kľud, 6 nových kontaktov, všetky v poho ale Anaconda je tam furt, nakoniec kto to prehnal nebola Anaconda, ale my obchodníci máme tak hypeštítovú loď, že som utiekol.
Nejaké nové videjká v CZ:
Cesta do stredu galaxie: https://www.youtube.com/channelhttps://w ... sQapKvP19-UaA/videos
Úvod:
@Karasman (27.11.2015 13:45): Ihneď ako niekde nájdeš si kúp dokovací kompjúter, ušetríš fúru času. Viem že na začiatku je to ťažké, ale dá sa, ja si teraz kúpou Sidewindera ukladám discovery dáta, proste zariadiš sa.
PS: Steam píše cez 200hod, tak ako pri X Rebirth zvyšujem hodnotenie na 80%. Teraz už každá menšia stanica vyzerá inak, zmenil sa aj vzhľad poľnohospodárskych báz, proste už sa líšia.
@Karasman (27.11.2015 13:45): Jedna z mála her, která využívá snad celé rozpětí klávesnice :) ale v reálu budeš potřebovat znát tak třetinu. A ostré hry se neboj. Na skutečné hráče jsem alespoň já narážel jen občas a ti tě nechávají na pokoji.
Vozítko na planéte:

Ak Vám nejde myš na steame, od Valve:
"We have just published a hotfix for all users that should correct this issue. Please go to the Steam menu in the client, and choose Check For Steam Client Updates.
If you go to About Steam (in the Help menu), the package version will end in ...3308 if you have received the fix."

Elite: Dangerous - Česká "A.S.T.R.A." - len pokus
***
Nově totiž budou mít dané typy lodí možnost nést v doku stíhačky
http://games.tiscali.cz/preview/rozsiren ... nnou-posadkou-267040
Konečne, po tom som túžil ja.
Ako to je z palivom, ak sa pozriete na pravo je že FUEL a sú tam dva pásiky, hrubší a tenší, ak miniem ten tenší, čo sa stane? Pretože už som letel k vzdialenejšej stanici a tenkého mi zostávala 1/3 by som nedoletel, som radšej zrušil missiu.
Dnes vyšiel nejaký patch, DC funguje zdá sa lepšie /častejšie spomaľuje/ a na prevoze carga som sa zahojil, cca 5 missií do jedného systému z jedného, a od 18.30 do 20.00 mi to netrhalo, na staniciach, kua ale keď si spomeniem, NOVÁ COBRA, kua ...
@Charllize (06.07.2015 12:14): no však právě proto na velkou stanici přistávám pod plným XD bez nějakého docking-computeru. Je sice pravdou že docking computer je dělaný na všechny lodě, ale mí tot na malé lodi je minimálně nepraktické, protože ti naprosto zbytečně zabýrá slot na jiný užitečnější modul. Tudíž pokud nebudu lítat T9 která má slotů na moduly 3 prdele a těžko se s ní mánevruje a tudíž i dokuje. Je to naprosto zbytečné, kord u addera, Hawku atd. kteří mají modulů poskromnu.