V solo play to skube o dost min. pokud ho nehraješ tak se tam v klidu prepni, protože z open play není zadny benefit, leda bys mel potrebu hrat s lidma dohromady.
Samozrejme taky zalezi na pocitaci a kvalite pripojeni. Me osobne to trha jen při skoku do jiné soustavy, a občas v blizkosti planet..ale z 90% to mam plynule.
KUA, ušporel som na Cobru, Adder som uložil do skladu, vyletel som s Cobrou a začalo mi to tak smíkať a trhať, že som ju roztrieskal pri výlete zo stanice, kua nech s tým niečo urobia, ráno mi to vôbec nerobilo. Takže už nemám Adder ale mám Cobru.

docking computer jde namontovat do kazde lode, coz logicky znamena ze je delany pro všechny lode, kolikrat ma ten computer co delat aby pristal s malou lodi, natoz s velkou. S rozbitym sklem zalezi jakej mas life support, standart je 5 minut, ale jsou i na 15 a vice, a nejsou nijak drahy. takze to pak zase takovej stres není.
pasovat na velky stanice je o hubu, mají tam scannery, jistejsi jsou outposty (ty jak se pristava na plosinu venku) tam se mi nikdy nestalo ze by me scanovali, maximalne to udela hlidka co tam poletuje, ale taky to je spis rarita.
@sxg (06.07.2015 08:43): Doporučuju vytahovat landing gear už před průletem stanicí. Na metodu přistání si přijdeš a až pak budeš ostřílený pilot stihneš přistát i pod časovým tlakem(např. při pašování, nebo když ti někdo prostřelí sklo(máš v základu 3 minuty na to, přiletět ke stanici a zadokovat, jinak se udusíš.)

docking computer je dělaný pro velké lodě, ne malé stíhače XD
Ako vypnem tie obežné dráhy, pre screenshot /letím k Zemi/.
Ako je teraz skratka pre debug kameru /čo som našiel tak to mi nejde/
Ovládanie mám "firemné" K+M
PS: Našiel som Docking Computer a je to fajn, z 30x ma to 2x oprelo porádne. ale je to stále menej ako keď som pristával ručne.
To já jsem nedávno objevil svou první Černou díru. A kdybych nechtěl ztratit všechna ta data, co pár týdnů sbírám, asi to do ní ze zvědavosti naperu. :) Vypadala opravdu úchvatně. Dokonce se deformovalo světlo.
@sxg (04.07.2015 21:50): Já měl včera taky fajn zážitek, pronásledovala mě parta lidí z Federace a nebylo to moc vtipné, ale díky bohu za Cobru, protože té stačí osolit motory na plný tah a zdrhneš naprosto všemu. Takže hoši pak byli trochu frustrovaní, že jsem srab když nechci bojovat 4 vs 1, ještě mým směrem prohodili pár nadávek, ale navíc se nikdy víc nezmohli :D
@sxg (04.07.2015 21:07): když vyskocis tak musíš bud..okamzite zpomalit nebo stocit lod mimo slunce. Když jsi moc blizko lod to vyhodi z hypercruise a jelikož jsi pak pomaly jak snek upeces se. Je skoda ze si nejde manualne urcit kde lod vyskoci a vždycky se objevi před nejakym sluncem. Ze slunce si muzes doplnovat palivo pomoci fuel scoopu, zapina se automaticky jakmile jsi dost blizko u slunce, je to velmi nebezpecna procedura. je třeba zpomalit a pomalu se přibližovat ke slunci, sledovat teplotu, fuel scoop bude nabirat energii, cim jsi bliz tim rychleji.
Teda neviem čo to bolo, ale vyskočil som zrejmä pri bielom trpaslíkovy, loď sa začala prehrievať 200+ a nebolo možné sa z jeho gravitácie dostať, buchol som tam, hra mi dala na výber Sidewindera zadara, alebo 5 000 za Addera + vylepšenia, teda čakal som to masnejšie, ale takto to je vpoho, vylepšených vecí som mal iba pár. Ale prídete aj o dáta, ktoré sa dajú predať.
Adder som zakúpel, ale ešte nevzlietol, som v rochote. príjemne prekvapilo to druhé kreslo, kedy sa dostaví Yisha? :P
@silon (02.07.2015 11:49): Konfliktním zónám se zatím vyhýbej.

Ak sa do takej dostanem, tak na mňa zaútočia aj keď som neutrál?
PS: Bojovať zatiaľ nejdem, taký obchodník, cestovateľ budem.
@sxg (02.07.2015 11:22): určitě dobrá volba, mě se adder fakt moc líbil a chvíli jsem s ním létal. Osobně ti pak doporučuji střední třídu "Cobra". Má tu výhodu, že každá lepší loď je pak pomalejší, tudíž 100% úspěšnost ve zdrhání.

Co budeš chtít robit? Piráta, kupce, bounty huntera, těžaře, průzkumníka nebo mix?

Asi nejrychlešjí cesta k výdělku je obchodování. V začátku by se ti možná ale vyplatilo potunit motory aby jsi mohl ze startovního systému co nejrychleji pryč, protoože pak se dá slušně zbohatnout na ničení pirátů a v zájemném boji frakcí o suroviny.
To ti pak stačí se držet lodí frakce, která je dominantní v systému a čekat až nějakou jejich nepřátelskou loď napadnout, oskenovat ji, uvidíš že je "wanted" a pak se připojíš k útoku. Stačí pár výstřelů. Když se ti to poštěstí tak třeba zrovna budou kosit anacondu, nebo imperial clippera :D u nich víš, že za sestřel nejde cena pod 50k.

Když máš štěstí tak za hodinu dáš 500 K jak nic. Chce si to jen najít ideální systém :D

Konfliktním zónám se zatím vyhýbej.
Jinak jsem nedávno narazil na konfliktní zóny do které jsem se vetřel. Po chvíli boje se mi rozblikala celá loď a hodila hlášku "capital ship hyperdrive decetcet" :D po chvíli záblesk a skočila přímo předemně(asi tak 500m), úplně mi to rozhodilo loď a stejně všechny tak v okolí. Nahodila štíty a začala to pálit do všech stran.

Co je krásný na zážitcích z elite, je to, že nic z toho co jsem popsal není nascriptovaná scut scéna, prostě to byla fakt úžasná haluz že jsme fightovali zrovna tak blízko kam skočila :D
@BINGMAN (01.07.2015 13:12): Funguje to prostě tak že skočíš ke slunci spustíš discovery scanner a ten ti ukaže objevené objekty, pak k nim musíš přiletět a analyzovat je(provést scan každého objektu), získané data pak prodáš na stanici a bude ti připsáno, že jsi objevitel. Omlovuám se za "trolling" když ti poskytuji tuto informaci.
@BINGMAN (01.07.2015 13:12): hele, tohle presne netusim jak funguje, ja se ještě na zadnou dalekou vypravu nevydal. Ale teoreticky se mozna musíš priblizit k telesu hodne blizko. nebo musí data o telesech napred prodat a az pak se tam objevi tve jmeno, coz asi dava smysl, pac se muze stat ze je nedovezes a tim padem nikdo nebude vedet ze jsi něco objevil:)
PS: Silona neposlouchej, je to troll a mele kraviny:)
@Charllize (01.07.2015 12:41): Jsem na průzkumu, vzdálený asi 5000 světelných let od obydlených části, spoustu planet a souhvězdí jsem objevil jako první, resp. neměli žádné jméno objevitele, ale neobjevilo se tam ani moje. To na to musím mít nějáký zvláštní scanner? Mám ten advanced discovery scanner + ten detailed surface scanner.
@sxg (01.07.2015 12:46): budes mit moznost si ji koupit zpet vcetne veškerého vybaveni, nebo muzes pouzit jinou lod kterou vlastnis. Pojisteni se ti odecte od celkove ceny. proto je dobře mit vždycky v zasobe kredity na rebuy lode, protože pojisteni drazsi lode a vybaveni nepokryje. Sidewindera by pokryt mělo. Proste az budes mit drahou lod mej cca stejny počet kreditu v zasobe co ta lod stala, pokud je mit nebudes a lod nekde rozmlatis tak o ni prijdes. Zkracene, když kupuješ novou lod, mej peníze jako bys kupoval dve:) Kup si taky docking computer, automaticky za tebe pristane na stanici, usetris plno casu a snizis riziko ze se nejakym omylem rozbijes o stanici. Pouziva se tak, ze zazadas o povoleni k pristani (7.5km od stanice) a snizis rychlost na nulu, tim se zapne automaticke pristani na stanici, zatím ze zkusenosti je na 99 % presne. prodavaji he jen nekde, je třeba ho pohledat. Když nesnizis rychlost na nulu, muzes pristat manualne, občas to chce, aby clovek nevysel ze cviku:)
@sxg (01.07.2015 07:12): pojisteni nikde nekupujes, mas ho automaticky. SideWinder ma myslim všechny sloty plne, mozna nejaky utility slot je volny, takze jo, vymenujes za lepsi. Scanner si musís priradit nekam do zbranoveho retezce (panel vpravo) pak zvolíš retezec klávesou a normalne pouzijes fire, (knoflik kterym strilis.), a musíš ho cca 5 vterin podrzet. Soustavy které patri nejake frakci mivaji vse objevene, u ostatních muzes tělesa objevit ty. Ma to ale dvoji rozmer, takzvany first discovery - tam se zapise tve jmeno k popisku tělesa a zanemna to ze jsi první ze všech hracu co tělesa scanoval, a pak obycejne discovery - kde jiz někdo teleso objevil ale ty osobne jsi tam poprvé.
Otázky:
1, Kde kúpim to poistenie lode? -ako sa to volá-
2, Sidewinder čo dostanem má aj nejaké prázdne sloty na moduly, či je plný a všetko treba vymieňať? -fakt sa vtom nevyznám-
3, Ako spustím ten Basic Discovery Scanner?

Nejlepší hra minulého roku a bez komentáře?

MCH. ten obal je originál? přijde mi celkem "nemarketingový" :D
@Zx Atari 500 (17.06.2015 21:58): Demo vpravo hore: http://www.elitedangerous.eu/ Ak sa prihlásiš cez https://forums.frontier.co.uk/showthread.php?t=62562 tak tam je officiálne demo.

Dnes 6:50 som skysol bez paliva pri "slnku" uškvarený, vrátilo mi to loď a dokonca dalo 1000 Cr, takže som zarobil cca 400 za pokuty.
Idem skúšať, keď mi ovládanie prejde do krvy zmením
účet - mení sa takto: https://www.youtube.com/watch?v=q7RBnoNIzJI
@sxg (17.06.2015 10:23): Pokud lo'd rozflákáš máš dvě možnosti:
1. Dostaneš zadarmo základního Sidewindera
2. Pokud máš dostatek kreditů na pojistku, dostaneš úplně stejnou loď, jako předtím i se všemi vylepšeními. Nebo pokud máš jen část kreditů, můžeš si vybrat, které moduly na té lodi chceš a které ne.