Edna

1997 PC
Čarodějka Edna dělá na vedlejší pracovní poměr sudičku. Jednoho dne ji král odmítne nechat předpovědět budoucnost své právě narozené dcery a vyhodí ji. Edna se samozřejmě cítí hrubě uražena, chystá pomstu a hledá spojence. To však není jednoduché. Čarodějka neví, komu může věřit a kdo ji bez milosti udá. Navíc ne každého pomoc je nezištná. Vlákna příběhu se zaplétají a rozplést je už budete muset vy. Nezapomínejte, že Edna se řídí základním pravidlem: Bude plný smutku, den bez zlého skutku.

ugraugra: Ja urcite ne, pauzu si dava ten, kdo hraje hodne a potrebuje od toho pauzu.

Edna je co se ovládání týká tak trošku podobná sérii adventur o vajíčku Dizzy. Edna má u mne mnohá prvenství. Už jen skutečnost, že jsem před ní nehrál žádnou jinou adventuru podobného ražení ať už se jedná o ovládání tak i grafiku. Chvíli trvalo než jsem se do ovládání dostal. Ale neodradilo mě. Hra má libivou grafiku a čarodějka Edna omezený inventář tuším na tři předměty jestli si pamatuji dobře. S Ednou jsem se učil prvním kouzlům, řešením hádanek ale také vyvářením lektvarů ve svém kotlíku. Edna je myslím dostatečně zajímavý počin. Neměla by chybět, coby zářez v klacíku, každého alespoň trochu nostalgického hráče. Ještě doposud si pamatuji jak jsem originální cd s Ednou vyměnil za dvě cd časopisu Score č.80 kde jedno plné demoverzí a druhé cd obsahovalo simulátor letadel. A ještě jedna vzpomínka na jednu hlášku ze hry (je jich požehnaně):

"Bude plný smutku, den bez zlého skutku." :-)

Pro: milá grafika, dialogy, čeština

Proti: občasné bloudění