Na rok vydání ta hra vypadá opravdu velmi dobře, úplně mě to zaskočilo, čekal jsem něco daleko horšího. Hlavně se mi líbí vegetace, která se hýbe podle větru, což v té době nebylo tolik zvykem.

Btw hlavní menu je taktéž pěkné:)
Mám i s datáčem, ale je to dovezený z Ruska (angličtina tam nechybí) :) Akorát to nemůžu najít, ted jsme se totiž stěhovali a leží to někde na dně v krabici. Jestli to najdu, tak dám vědět :)
Není tu náhodou někdo, kdo by se rád (a levně:)) chtěl zbavit disku Dungeon siege?
Karasman: Dvojku jsem nehrál, mluvil jsem o prvním díle Diabla :-)
Ta za pět hodin zvládnout jde a myslím, že speedrun je za pár minut, ale upřímně jsem to hrál na dvakrát, takže mi to zabralo více času.
Taky se přikláním k názoru, že Dungeon Siege 2 je fakt parádní pokračování a skoro ve všem překonává první díl. Přirovnal bych to zlepšení k Diablům (první díl je sice super, ale to pokračování je teprv mňamka) :-)
Diablo na 5 hodin? To bys byl slušnej rychlík. Pamatuju si, že když jsem hrál poprvý v životě dvojku, tak to bylo u kámoše a první akt jsem hrál od devítí večer do šesti ráno :) A to mě čekaly další tři a po čase daťák... :)
Každopádně DS2 rozhodně doporučuju (kdyžtak tady je moje recenze. Dělal jsem tenkrát i kompletní mega návod. Safra, hned bych si to zase zahrál :D Dvojka je prostě super. Bohužel daťák k ní stojí za starou belu .
Karasman: V prvním díle byl level design suprový a spolu s grafikou to byla "nice" hra. Ve dvojce je lepší? Hmmmmmm, asi to někdy zkusím......

Jak někdo říká, že si DS nechce znovu zahrát a místo toho dá Diablo. No, možná to může být i tím, že Diablo vydrží na 5 hodin a DS na 30, ne? Moje doměnka, u každého to bude asi něčím jiným.
Abych se přidal - mně DS taky vcelku sedlo, ale jak už tu poznamenal někdo dole, nemám absolutně chuť ho dát někdy znovu. Znovu ale dám někdy DS2, který první díl zadupalo do země designem, spoustou subquestů atd.
Ta hra je celkem návyková, kdyby mě kámoš nevyrušil od hry přes icq, tak asi zítra nevstanu na brigádu :-)
Sice si to dávám jen 4 hodiny denně, ale to jen kvůli toho, že více času prostě nemám :-(
Tak jsem se dostal do močálů a ani za prase nevím kam mám jít, ale já na to přijdu :-) Zatím jsem nějak náhodně poplnil vedlejší questy a zítra se asi z bažin dostanu.

Jaké tam jsou ještě prostředí? Takže jsem zažil, lesy, zasněžené lesy, močály a samozřejmě spoustu dungeonů.
Kurva, jsem si zapomněl koupit bonbony, protože miluju tohle sekání, kde jednou rukou klikám a druhou šmátrám v tom balíčku a pak to celou dobu žeru. No nic, comp se konečně načetl a já to můžu jít hrát....UŽ SE NEMŮŽU DOČKAT :-)

Jo, jak dlouhá je ta hra? Když jsem něco za Merikem, tak jsem v půlce nebo čtvrtce?
Takže dneska jsem si to zahrál na menších pět hodinek. Na jak dlouho tahle hra asi vydrží?

Jinak nádherná krajina a ty nestvůry jsou originální, ještě to vybavování mě též dost baví. No zatím jsem hrál jen Sacred, Diablo a teď Dungeon siege. No ještě cosik dema apod. ale to nepočítám.
Ano, dokonce jsem ho několikrát dohrál :-) Stačilo klikat a dávat si bacha, abych neumřel :-) Navíc tam není žádná parta...
"kde se vlastně ani nemusím o nic moc starat a hraje se to v podstatě samo. Prostě něco jako D1"
Vážně jsi hrál Diablo 1?
Né asi... Takhle to ale dělám v každém RPG... Až na to, že v DS mám dva válečníky, jednu lučištnici a dva kouzelníky (každého s jinou magií)...
Jinak ten systém nemá chybu :-D
Mám tři válečníky a pokaždé ten nejsilnější nese zbraň a vždy jak zesílí, tak si vezme novou a tu starou dá tomu méně zkušenému, který zase jak nabere sílu si vezme po tom lepším tu jeho zbraň a tu svoji dá tomu třetímu nejméně zkušenému rytíři. A ty staré kusy prodáváme obchodníkům :-D
To prostě nemá chybu :-D
Tak pro mě je Dungeon Siege jednoznačně D2 killer... D2 je moc složitý na to, aby to byla oddychová mlátička a moc jednoduchý na to, aby to bylo komplexní RPG a takovýhle hybrydy nemám rád. DS je klasická bezduchá akce, kde se vlastně ani nemusím o nic moc starat a hraje se to v podstatě samo. Prostě něco jako D1...
No jo, asi zítra nebo dneska :-)
Ještě to musím jít hrát, je to strašně moc fajn hra a líbí se mi, že je na konci každého dungeonu boss. Jen si nevzpomenu, co byl ten druhý.

EDIT: Tak mě hra bude bavit až do konce stejně. Vím, že to u tohohle typu her u mě bývá zvykem a Sacred jsem si užíval dvakrát po dobu jednoho hraní asi 60 hodin.

Diablo mě též celou dobu bavilo zhruba stejně.

Jo, a jaké jsou tam oblasti ještě? Lesy, zasněžené lesy, budou pouště, či něco podobného?
Hm, já DS rozehrál asi před týdnem; zpočátku absolutní nadšení - i na dnešní dobu pěkná grafika, nádherná hudba a hlavně suprová hratelnost. Momentálně se nacházím v doupěti vůdce banditů a bohužel musím konstatovat, že nadšení znatelně opadlo, místo toho mám pocit děsnýho stereotypu, navíc ten okleštěný vývoj postav mě začíná docela štvát. Konstatovaní některých herních kritiků, že DS je "D2 killer," mi začíná přicházet fakt úsměvný.

Btw, složení mojí party je následující: 2x melee, 2x range, 2x natural magic, 1x combat magic a 1x osel :). S touhle bandou zatím hrou proplouvám až podezřele hladce...
O kouzelníkovi jsem uvažoval, ale tak zatím mi stačí lučištníci a rytíři :-)
Teď jsem v nějaké vesničce v zasněžené oblasti a hodně se mi tu líbí :-D

Dungeon Siege má dobrý náběh stát se mojí hrou měsíce a jednou z několika vyznamenaných na konci roku.
Pivo - Žádný kouzelník? To dělš docela chybu, bez pořádného léčitele se nedostaneš přes většinu bossů. Časem se k tobě sice přidá Merik, kterej je dobrej léčitel, ale to bude ještě chvíli trvat, takže doporučuju jednu postavu aspoň trošku profilovat i do nature magic.
Cobra: Jo díkes.

Jinak už to mám vymakané.
Na začátku hry se ke mně přidala Ulora a zezačátku bojovala pouze šavlí a já ji trochu dopomáhal s výbavou. Pak se ještě ke mně připojil Gyorn. Všeci jsme bojovali zbraněmi nablízko a mě furt na tom něco nesedělo, navíc Ulora se strašně pomalu vymakávala a zlepšovala a radši jsem ji kvůli nízkého "healthu" nechával opodál.
Pak jsem ji dal novou funkci - bijec. Místo šavle pořádný kyj, ale ani tady neprokázala, že je tato funkce stvořená pro ni. Pak u nějaké klece, co jsem s ní sjel dolů jsem nechal své pomocníky bokem a vrhl se do katakomb sám a přemýšlel, co vlastně s tou Ulorou dělat. Jako zkušený válečník jsem se se vší havětí vypořádal sám a pak mě napadlo, že jako zkušený bijec mám svou pravou ruku Gyorna, který je sice slabší, ale v boji dokáže trošku pomoct.

Potřebujeme někoho, kdo by nás kryl z dálky, takže jsem Uloře svěřil do ruky luk a ejhle. Ulora byla jako stvořená pro útok střelnými zbraněmi a tudíž to byla taková naše opora.

Jenže moji válečníci ještě nejsou moc silní, takže jako správný vůdce je musím krýt a ve všech vyhraných soubojích mám lví podíl.

Jo, je to fajn hra :-)
Pivo: Kolik jich můžeš mít si teď nejsem jistý, myslím že 4 + 3 oslíky (když vyhodíš oslíky, možná budeš moct mít víc spolubojovníků).
Vyměnit je můžeš, ale není to moc vhodné a ani to vlastně není potřeba, protože jsou vytrénovaní a navíc si je můžeš vždycky začít trénovat v něčem jiném.
Co všichni máte proti Uwemu? Nikomu se tak detailně nepodařilo vystihnout atmosféru žumpy, jako právě jemu (před několika lety i Ed Woodovi).
Ugra, cobra: No, řekněme, že jsem se o těch spolubojovnících chtěl jen ujistit :-)
Spíše jsem se měl zeptat na jakém principu fungují. Cobra už řekl, že se se mnou zlepšují, výbavu jim dávám normálně. Ale kolik jich můžu mít maximálně? Můžu pak vyměnit někoho za někoho jiného?
pivo: "nějaké postavy mě furt sledují a nevím co po mě chcou"

"Pivo, to jsou tvoji spolubojovníci"

lol
Není žádný rozdíl mezi hlavním a vedlejším úkolem, jen že ten vedlejší plnit nemusíš :-)
Ty postavy co tě sledují jsou další bojovníci - normálně je můžeš vybavit a oni se budou zlepšovat s tebou...
Cobra: Tak jsem asi nějaký ten vedlejší úkol už splnil, ale stejně si nejsem tak úplně jistý tím rozdílem mezi hlavním a vedlejším.

Jenom se ke mně přidávají nějaké postavy a mě se nechtělo číst ty dialogy v tom místě, tak nevím, co po mě chcou, ale furt mě sledují :-D
No snad najdu v deníku něco dodatečně dočtu.
Danny: No dobrá, je to první Uweho film, který jsem nevypnul po 5ti minutách. A když si člověk odmyslí Uweho, tak jde skutečně o celkem povedenou béčkovou blbost, která se dá dokoukat do konce. Nebo to možná bude tím, že jsem v telce viděl dementní a přesto zajímavý konec a do očí mě trklo megalomanské obsazení, tak mě začal zajímat i zbytek filmu.
Já jsem si říkala, že se na ten film dodívám, ať je to jakkoliv hrozný, ale když hlavní hrdina hodil bumerang, zasáhl a bumerang se mu vrátil zpátky, tak jsem to vypnula. To už na mě bylo trochu moc :)
Nate: Film je překvapivě povedený?! Tak to jsi snad upad! Já u toho vydržel necelou čtvrt hodinu, pak to šlo z disku... prostě stejná pakárna jako kterýkoliv Uweho paskvil.
Film je překvapivě povedený. Nejlepší film z produkce Uwe Bolla :). Asi je to tím, že je tam spousta sympatických herců (včetně Gimliho, terminátorky, Hellboye a Kurýra a taky Burt Reynolds či Ray Liotta) a že jde o prachsprostou kopii Pána prstenů :)
Zhruba do půlky se hraje moc dobře, pěkný prostředí, ty lesy jsou fakt fajn, do toho skvělá dobrodružná hudba. Ale osobně mě to přestalo bavit v místech kdy se začlo bojovat proti robotům apod. havěti, to mi do středověku moc nesedí a atmosféru mi to akorát zkazilo. Narozdíl od Diabla je to celkem znovu nehratelné, já to dokázal tušim jednou nebo 2x.
Ono se DS hraje dost dobře, ale na rozdíl od D2 jsem nikdy neměl chuť rozjet to znova:-(
Jsou tam vedlejší úkoly, ale není moc poznat, že jsi je splnil - obvykle v RPG musíš dojít za zadavatelem, aby se úkol splnil a něco jsi dostal, v DS ne, tady se prostě splní automaticky a odměna je to, co si najdeš...

On začátek je dost zajímavej. Asi jako u Diabla. Ale časem to omrzí... Taky mě to ze začátku bavilo podstatně víc než Diablo...
A vedlejší úkoly nebo tak, tam jsou? Zatím jsem to hrál tak hodinu a půl a vždy jak dostanu úkol, tak se mi zdá, že to je asi jenom hlavní. Teď mám sebou nějaké dvě další postavy a nevím kam je zavést, ale tak na to všecko snad přijdu :-)
Češtinu asi potřebovat nebudeš, navíc jsem musel stahovat i patch protože na základní verzi nešla. Jestli tam je nějáká jiná mapa to nevím, zkus tab tam je taková mapa oblasti kde se právě nacházíš.

Btw konečně u nás vyšel film, tak jsem zvědav
Jste se posrali, ne? Takové nízké hodnocení :-) Už jen ten kousek mě baví o dost více než Diablo a to, že se hra hraje sama, to mi nevadí. Mě jde stejně o to sekání a to je jako v Diablu. Navíc prostředí je tu skvělé a systém vývoje postavy je též fajn.

Jo, je tam někde mapa? A vyplatí se stahovat češtinu? Zatím tomu jako v pohodě anglicky rozumím, bo tam není nějak těžká, ale jestli někde bude hra vyžadovat nějaké větší znalosti angličtiny :-D
Já mám grafiku ati radeon hd3470 hybrid x2 256MB snad neni špatná a ty patche sem zkoušel a bylo to stejný díky za rady zkusím to znovu. Nebo není nějaky nastavení ve hře ktteré by to mohlo ovlivnit co???????
Tak pokud bude problém v grafice tak zkus nové ovladače. Dál taky existuje několik patchů, možná to s některým na vistách pojede
Vistou to nebude, na té se mi to podařilo bez problémů spustit a i dohrát. Spíš bych viděla problém v grafické kartě, ale co s tím, to ti neporadím.
Neporadil by mi někdo o tom jestli mi DS1 poběží na vistách 32 děkuji předem.
Skáčéu mi tam kostičky.
Já jsem se s timhle "mlátim mečem a tim se mi zvyšuje skill" setkal poprvý právě tady. Ale je možný že už to bylo v nějaký jiný hře předtim.