@Charllize (17.11.2023 21:27): No stejně u tebe ten Xbox skončí. Jako správný Bethesda fan si ten Starfield přece ujít nenecháš. A klidně se tu s tebou vsadím, že Xbox bude mít na konci generace víc exkluzivních RPG, než PlayStation. Jednou tě Phil dožene. :)
Nedávné trailery na pokračování mě opět nalákaly na instalaci. Co vám budu povídat, stará láska nerezaví. Ke drakovi to byla opět jedna neskutečná jízda a finální epická bitva taky :) Teď už si zase běhám po Everfallu a pomaličku brousím zuby na Bitterblack.
Škoda, že to prostředí je asi nejmdlejší prostředí, co může být. Vůbec tam nechci být a něco prozkoumávat.

Ale souboják to prodává a ten zůstal!
@Fritol (24.09.2023 10:23): Působí to dost hotově, možná se nebude čekat tak dlouho. Ale bral bych aby to bylo až s příchodem ps5 pro :)

Z mojeho pohledu je nepochopitelné proč se tomu pořad tolik lidi vyhýbá. Většinou to pak dopadá tak ze to zkusí a po dohrání vykrikují ze byli blbci a nehráli to už dávno. Tedy pro příběháře to moc není, i když za mně ten oribeh je dobrej, ale pokud někdo věnuje čas tomu tu hru pochopit jak funguje tak se od toho nezvedne :)
@Charllize (24.09.2023 10:12): Vzhledem k tomu, jak dobře běží jednička na Switchi bych řekl, že není problém výkon staré generace, ale spíš už fakt, že než to vyjde, tak uživatelská základna už bude docela malá na to, aby se vyplatilo to optimalizovat. Na XOne by neprodali nic a kvůli PS4 to už nemá smysl asi. Taky si totiž myslím, že to nevypadá na žádný nextgen, ač se mi to teda dost líbí. Klidně bych se vsadil, že na novou Nintendo konzoli to pak naportují a ta má zas dle posledních leaků prej výkon PS4. :D

Musím si tu jedničku konečně zahrát.
@HolyMeatball (23.09.2023 19:56): Mně to přijde úplně super. Přesně v tendencích prvního dílu jen ještě daleko víc opracované a hezčí.

Evidentně se nehnali do experimentů a snaží se dotáhnout již dokonalé na vyšší úroveň. Teď už jen čekat :)

Doufám ze po tom mega boomu co hra během posledních deseti let zažila, Capcom do toho vložil dost peněz na to aby nemuseli škrtnout půlku hry jako u jednicky.

A přijde mi ze grafika není kdovíjak next gen. Jako velký upgrade oproti prvnímu dílu ale mám pocit ze by to zvládla i minula generace konzoli. Ale kdo vi, třeba ne, kdo vi co tam bude a jak to bude vypadat na vydání. I když Capcom ten next gen moc nehrotí obecně.
@S4TW (26.06.2023 10:15): To je těžký. Dogma je hlavně gameplay. Zkusil bych ji a uvidis jestli te bude bavit, když ne tak Pathfinder. Ono to každému nesedne. U Pathfindera to je myslím jistější ze bude sedět :)
@S4TW (13.06.2023 09:35): To bys neměl dávat do fronty ale okamžitě hrát :)

Nejdulezitejsi je ze potvrdili ze u dvojky to bude zase čiste single player se stejným systémem pawnů. Uff, já se bal ze půjdou cestou živých hráčů jelikož to k tomu svádí, obvzlast v dnešní době ale vydrželi to. Tvůrci vědí co bylo na DD to super.
Tohle je docela pogano. Vypadá to, že DD1 budu muset co nejdřív zařadit do fronty, protože ta dvojka vypadá parádně :)
Uff, jestli Bioware vydá DA4 ve stejný rok DD2 budou solidně zatlačený do kouta, velmi kulatně řečeno. Tohle vypadá dobře.
@SilentWolf (25.05.2023 15:08): Capcom s tím bude mít úspěch velký si myslím. Po těch deseti letech si ta hra našla hodně zarytych fanoušků i když to po vydání nikoho moc nezajímalo. Co koukám třeba na různý youtubery co to zkusili až v posledních letech tak jsou z toho vždycky dost nadšený. Taky doufám ze tentokrát nevystrihnou půlku hry a budou to dělat s tím ze to je žádané pokračování a dají tomu prostor se vším co vymysleli. Jediný čeho se bojím ze to přeženou s on-line funkcema a doplňkovou monetizací. Jakoze daji pawny jako reálný hráče a podobně.

Hmm, teď mi došlo že kolem hlavní brány Gran Sorenu jsou zbytky mostu v podobným stylu jako je videt v celku v tom traileru. Určitě to bude prequel :) A nebo nebude. Ty zbytky jsou i v tom traileru, tak třeba postavili most a bude to po prvním dílu, lol. Nevím :)
Je potřeba si všimnout s jakým citem k prvnímu dílu to je udělané. Nenechali se strhnout dnešní módou flashy barviček a dalších kravin. Gransys vypada trosku jinak a přijde mi ze to bude před prvním dílem. Blue Moon Tower je videt ale ten dlouhý most ke Gran Sorenu? Kočičáci? Kouzelník co vykouzlí most? A jeden ten záběr na vesnici s tou velkou branou vzadu je zas podobný závěrečné lokaci Bitterblack isle. Už se nemůžů dočkat :)
@SilentWolf (14.06.2022 17:49): Tak myslím ze next gen update pro původní hru je pomerne realisticka představa.
A vzhledem k tomu kolik toho museli ze hry vystrihnout by nějaký content update nemusel být sci-fi. Navic se to s oznámením dvojky nijak netluce. Rozumíš, jakoze by fanoušci měli co dělat než ta dvojka bude :)

@MickTheMage (14.06.2022 17:47): Tak další komiks nebo seriál je samozřejmě taky možnost, akorát by pak asi museli chodit kanalama.
Stacil ten mindfuck včera v te capcom prezentaci, tolik zklamanych ksichtu se jen tak nevidí. Včetně mě. Jsem tu vykřikoval co to jako mělo být :)
Nah, DD2 nebude, na tej akcii k 10 vyrociu len oznamia novy Netflix serial a tym naseru vsetkych ludi, ktori cakaju na dvojku :D
@MickTheMage (22.07.2021 13:02): Mě to demo tenkrát vůbec nezaujalo. Jsem si říkal, Capcom a rpg? Nějaká akční ptákovina..heh..velký omyl :)

Otazka je jestli ten multak nahradí pawny nebo ne a jak moc to hru ovlivní, pokud pawni zůstanou a půlka obsahu nebude multi only nemusel by to být problém.
@SilentWolf (21.07.2021 19:19): Ten engine by měl být nástupce MT framework engine na kterém běží MH:W a tam ty venkovní lokace byli super i když neslo o open world.
Kazdopadne hlavně ze to fakt asi dělají, jedine z čeho mám největší obavu ze to zaměří z půlky na multak jako to má MH, dost to k tomu svádí.
Jakoze proč si půjčovat pawny když lidi můžou spolu hrát naživo a proč nedat plno mikrotransakci s kosmetikou když původní dogma byla taková bzunda fashion show :)
vlastne jsem si skoro jistý ze tam ten multiplayer bude...
Nějaké neověřené info o dvojce.

Apparently, the team is satisfied with what they have achieved with the expanded RE Engine, especially in dungeons. "Magics are amazing but for now, there is a very limited ray tracing, some sources are baked in a smart way, especially a new kind of fake tone mapping," the leaker reveals.
Nj, nic moc zajimavyho. Má to být graficky údajně dechberouci, což by samo bylo dobre. Mě by stačila i kvalita MH World.

Vydani údajně konec 2022, začátek 2023.
@Ronik (06.05.2021 18:17): Tak je známo ze plno puristu hraje starší hry na crt televizích a monitorech, takže nejsi daleko od pravdy. Já bych ale už takhle přísný nebyl, a novou TV či monitor bych bral jako dobrý úmysl. A chápeš DD na ps4 běží 30 fps, takže se tak moc nezměnilo :)
@Charllize (06.05.2021 17:27): A není vlastně deklasování záměru tvůrců i hraní ve vysokých rozlišeních a frameratech? Přece jen na PS3 to běželo kolem 20FPS s černými pruhy na stranách v menším než HD rozlišení, což by taky mohlo přispívat k atmosféře. Taky bych si dal pozor na to, jestli televize, na které to hraju, není moc velká, abych se trefil do záměru z roku 2013...
@Charllize (06.05.2021 13:50): jak říkám, mě šlo vždy převážně o kontrast. Ať jsou dungy temnější a pochodně mají teplejší barvy. Sníh ať je bělejší a voda mokřejší. Prostě jak reklama na prací prášek.

Krom New Vegas, tam jsem s tím žlutým filtrem hrát nedokázal a instaloval jsem to, abych se ho zbavil.
@SilentWolf (06.05.2021 12:35): Pořad to je zásah do hry a deklasuje to záměr tvůrců. Obvzlast u DD kdy v noci nic nevidíš a dungeony mají nějak nastavenou atmosféru díky nasvícení mi to přijde spis kontraproduktivní. Textury možná OK, ale museli by být stejne jako má originál jen detailnější, což pochybuju ze tak bude a spis to taky změní atmosféru a vizuální záměr.

Jako když by to bylo udělané nějak s citem proč ne, ale moderi mají často tendence dělat z her něco co nemají být. Viz třeba Skyrim kde už kolikrát ani není poznat ze to je Skyrim, i když to vypadá skvěle.
Jedine co vím ze bylo dobre řešit modem bylo prepalene HDR u PC verze kdy louce a další světla dělaly nepěkny efekt. Ale mám dojem ze na to vyšel patch nějakou dobu po vydání.
@Charllize (06.05.2021 12:21): ENB zlepšuje hru jen vizuálně a tak to opravdu není na škodu, pokud na to je mašina. DD je navíc docela ošklivá. Je třeba si užívat pozice master race. PC nejsou na okrasu. :-D

@Jessy (06.05.2021 11:50): takže pokud se ti to líbí vizuálně, proč ne. Mám většinou zkušenost, že ENB mody dělají lepší kontrast a nepůsobí to pak tak vyblitě.