Dragon Age II: The Exiled Prince

08.03.2011

rozšíření

The Exiled Prince je příběhové DLC pro Dragon Age II. Děj se točí kolem postavy Sebastiana Vaela, lukostřelce urozeného původu, který touží po pomstě za brutální vraždu své rodiny. Hlavní hrdina, Hawke, se rozhodne najít společně se Sebastianem viníky, učinit tak spravedlnosti zadost a pomoci Sebastianovi uklidnit jeho hněv.

DLC je součástí Signature edice hry a také dostupné ke stažení za BioWare body. Rozšíření přidává dalšího stálého společníka do party, několik nových postav, i pět achievementů a nové předměty.

@Jack_Dark (03.06.2012 19:50): Ano, ale pokud se nemýlím, tak tam je pouze možnost stažení zdarma.
Něco podobného jako u DAO, kde bylo součástí normální verze i "kartička" s kódem pro bezplatné stažení DLC The Stone Prisoner...

Mmm... Seba má docela hezky vypadající brnění, to je jako fakt. A taky se mi líbí, že je poněkud nábožensky založený, taková postava mezi parťáky trochu chyběla. To je ale si tak všechno, mimo samotného Sebastiana, DLC přináší dost mdlé a nudné lokace s absolutně průměrnými až nezáživnými souboji, ani ten boss fight zde nebyl povedený. Byť má samotné princátko celkem obstojně naspané dialogy, člověku příliš k srdci nepřiroste. Potěší sada nových banterů mezi parťáky, pár nových dialog. možností s revered mother v klášteře, plus se dá i docela pohrát se speciálními možnostmi samotného prince. Ovšem nejedná se o nic velkého, úplně klidně to mohlo být součástí původní hry, ale počítám, že v oné době už EA měla hodně zatnuté drápky, co?

Netřeba kupovat. Sebastian není nějak zvlášť hrozně napsaná postava, ale vzhledem k dost neoriginálnímu obsahu, kterým navíc prosvištíte jak moje kočka, když ji chytne rapl, člověk může tohodle jednoho parťáka s úplně čistým svědomím minout.

Pro: Sebastianova povaha a některé schopnosti, nový banter

Proti: je toho málo, nové prostředí nesmírně nudné, stejně tak souboje

První z trojice a zároveň rozhodně nejslabší DLC. Jednak proto, že tohle je vyloženě násilně vytržená součást původní hry (asi jako Javik v Mass Effectu) a jednak proto, že je to obsahově docela bídné. Sebastian je sice na první pohled sympatické modroočko (no homo), ale po bližším prozkoumání je to otravný debil, co furt žvaní cosi o Oltáři a nevyleze z něj absolutně nic zajímavého. Prostě postava do počtu. I jeho questy jsou dost podprůměrné. Na placené DLC tohle imo prostě ani zdaleka nestačí. Klasická EA vyžírka.

Pro: eeeh, troška nového obsahu?

Proti: Sebastian, průměrný quest, cena

Osudem stihany princ oblasti Starkhaven mi k srdci prilis nesedl - na palebnou podporu jsem si radeji bral jen Varica, ktery zastal i odprstovani -vlastne odpastovani a odemykani truhel. Pozoruhodne na tomto DLC je predevsim absence jakekoli nove lokace, vsechno se podarilo nacpat do lokaci puvodnich. V kazdem z aktu prijde na radu vzdy jeden quest - vybiti skupiny zoldaku, kteri krvave zapracovali na zbytku kralovske rodiny, odstraneni slechtickeho rodu, ktery si masakr objednal a nakonec setkani se sestrou Nightingale, levou rukou nejvyssi predstavitelky mistni cirkve, kterou neni nikdo jiny nez Leliana..

Predevsim me potesilo vetsi mnozstvi s Grand Cleric Elthina, pro mne asi nejsympatictejsi predstavitelkou libovolneho mocenskeho uskupeni v Kirkwallu, od ktere si muj jinak ateisticky smyslejici Hawke jeste rad nechal udelit pozehnani... Takze Sebastianova reakce na Andersuv atentat je zcela pochopitelna, i kdyz v momente, kdyz jde s mestem vse do kopru, rozhodne prilis nepomuze...