Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Downfall: Redux

14.02.2016
76
19 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Předělávka indie point 'n click adventury Downfall postavené na AGS enginu, a také další titul od autora R. Michalskiho (autora úspěšné adventury z roku 2012, The Cat Lady). Remake staví na stejném zpracování jako The Cat Lady a vytváří tak osobitý styl autora, který se od roku 2009 a vydání Downfall značně posunul. Horově laděná adventura má nově řadu vylepšení a celý změněný vizuální styl. Přibyl také profesionální dabing a kompletní soudtrack.

Příběh je o dvojici, která se vrací z dovolené a rozhodne se přes noc zůstat ve starém hotelu, než znovu vyrazí na zpáteční cestu. Po probuzení se ale oba z páru nachází na jiném místě. Jako Joe tak budete muset najít manželku Ivy.


Poslední diskuzní příspěvek

@Isair (03.10.2021 23:55): Dík za tento príspevok. Originálny Downfall som kedysi prešiel a myslel som si, že v takom prípade sa mi redux neoplatí hrať, ale podľa toho čo píšeš, to asi predsalen bude za zahranie stáť. :)

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 50
U nového remastru Downfall je přímo vidět, že jde o dílo předcházející fantastickému The Cat Lady a tato kvalitativní zátěž je cítit na každém kroku. Nenechte se však mýlit, Downfall: Redux je povedená adventura převedená do sympatického stylu vypracovaného R. Michalskim - adventury hratelné pouze pomocí klávesnice, ovšem s jistou dávkou elegance a komfortu na rozdíl od jiných pokusitelů. Znovu se může hráč těšit na povedený příběh v černobílých kulisách, což vytváří vhodný titul na nadcházející měsíce a jejich večery. Ovšem, zde bych spíše myslel večer či dva jelikož hra je rozsahem o něco menší než The Cat Lady a obtížnost je zde podobně malá.

Hlavním lákadlem mimo osobitého stylu zpracování je jistě ponurá atmosféra, která ještě s kvalitativně vyšším zpracováním oproti originálu z roku 2009 skáče o několik stupínků výše. Podobně jako umělecké ambice autora, které právě z The Cat Lady a Downfall: Redux dostávají maximum a je radost pohlížet na různé malé detaily a vizuální zpracování, které dosahuje rozeznatelného rukopisu.

Je trošku škoda, že Downfall je spíše krokem zpět než posunem od The Cat Lady - ovšem pochopitelným, při ambici přepracovat své původní dílo do podoby která autora více méně proslavila a dostala na mapu uznávaných tvůrců adventur. Pro samotného hráče znamené Downfall: Redux příjemný zákusek (pokud má již dohranou Kočičí paní), pro ostatní vcelku zajímavou indie adventuru, kterou pro její krátkost a údernost stojí vyhradit čas.

Pro: nový remastr vylepšuje takřka vše

Proti: ale jde o základ, který nebyl nejlepší adventurou

+22
  • PC 85
Herní výzva 2018 - 10. "Válka periferií"

The Cat Lady je jednou z mých nejoblíbenějších adventur vůbec. A jelikož jsem Downfall ve své době minula, počkala jsem si na redux verzi s už namlouvanými postavami. Je to technicky zmáknutá hra na jedničku? Ne. Má nízké rozlišení, se kterým nelze hnout? Ano. Lze hrát něčím jiným, než pouze na klávesnici? Ne. A jsem za to ráda, protože jsem ji tím pádem mohla zařadit do Herní výzvy 2018 do kategorie "Válka periferií" a spojit tak příjemné s užitečným. A ta atmosféra! Ta je opět skvělá. Ba ne, je jednou z nejlepších, co jsem ve hrách zažila. Hudební podkres i herní výkony hlasových herců skvělé. A příběh opět velmi poutavý.

Díky tomu, že už jsem si "prošla" The Cat Lady jsem potkala pár známých postav, a některé jsem viděla velmi ráda. Možná i proto jsem byla ze hry o něco nadšenější. A jestli vás napadá otázka, co tedy zahrát dřív, tak upřímně nevím. Oba příběhy mají to své, oba můžou zaujmout něčím jiným. U mě je to právě úvod kočičí lady, co mě na hře prvotně zaujalo a dostalo k dílům Harvester Games. A pozor, chystá se Lorelai, další podobně laděná temná adventura. Tu si taky nenechám ujít!

Ale zpátky k Downfallu. Je to komplikované. Dali by si na Facebooku do informací o vztahu Joe s Ivy. Ale ne, žertuju. Komplikované to přes to je. Joe se se svou manželkou snaží udobřit. Něco se v jejich vztahu změnilo, není s ní řeč a Joe, jako asi každý muž v tiché domácnosti netuší, co zase tak hrozného provedl. Jenže tady to bude všechno trochu jinak. Temnější, depresivnější.. a dál to rozvádět nehodlám. Protože tohle si musí člověk zahrát sám.

Pro: Atmosféra, herecké výkony, hudba, grafický styl, příběh, svět, zážitek ze hraní

Proti: Rozlišení, technické problémy

+16
  • PC 75
The Cat Lady to pravda není, ale za zahrání to stojí, minimálně pro fanoušky předchozí hry. Tedy za předpokladu, že zvládnete hustou, depresivní atmosféru a máte silný žaludek. Haluškoidní příběh mi každopádně v přímém porovnání přišel o něco slabší a stejně tak mi nepřirostly k srdci ani poměrně ploché postavy. Ale co by člověk za ty krátké 3 hodiny hraní mohl chtít. A teď si budu muset dát něco veselejšího.

Pro: atmosféra, soundtrack, stylizace, originalita, víc konců

Proti: nevhodné pro slabší povahy

+13