@Isair (03.10.2021 23:55): Dík za tento príspevok. Originálny Downfall som kedysi prešiel a myslel som si, že v takom prípade sa mi redux neoplatí hrať, ale podľa toho čo píšeš, to asi predsalen bude za zahranie stáť. :)
Rozhodně stojí za to si zahrát i originál, těch změn je tu celá spousta, originál zaostává především slabým technickým zpracováním (je tam i dost drobných bugů) a někomu nemusí sednout to přílišné lpění na klasických adventurních postupech (klasické neduhy tohohle žánru jako pixel hunting, kombinace předmětů apod.).
Jinač příběh je víceméně obdobný, ale z remaku vystřihli to přilehlé město u hotelu, místo toho tam jsou některé pasáže navíc v hotelu, závěr je dost rapidně předělán (těžko říct jestli k lepšímu), hudba je odlišná, stejně jako většina pasáží ve hře, včetně většiny dialogů. Atmosféra taky působí dost odlišně, zatímco redux má blíže k The Cat Lady, originál je spíše takový Silent HIllovský.
Těžko říct, co se mi líbilo více, Redux je rozhodně více vypiplanou hrou, ale některé pasáže působily možná lépe v originálu a naopak... každopádně to působí jako dvě dost odlišné hry, jakkoliv se zabývají stejným tématem.
Propojení s The Cat Lady je značné, takže těžko říci co si zahrát jako první. Obojí doporučuji, co jsem koukal tak ten původní Downfall měla taky něco do sebe a docela by mě zajímalo jak se dějově lišil. Co mi opravdu nesedlo, je hlas hlavní postavy a antiklimatický konec. Jinak jsem byl příjemně překvapen.