@Gordon (17.06.2020 08:35): @DEU (17.06.2020 06:15): Ale ten dokonalý pocit, když se povede za použití správně zvolených gadgetů a zbraní takovou náročnou arénu zvládnout, se nedá srovnat s ničím, co jsem ve hrách zatím zažil :-)
Čtyřku i Eternal hodnotím stejně, ale zrovna ten finální boss mě v Eternalu zklamal. Moc nemusím tyhle hory masa bez nějaké hloubky, které ještě navíc musím na několikrát "pižlat". Ve čtyřce imho dává finální boss vetší smysl. Závěr byl celkově lépe podaný ve čtyřce, protože hned po ní jsem se díky takovému nenasíracímu cliffhangeru těšíl na další díl. Po Eternalu vlastně nevím, není tam nic co by navnadilo na další pokračování.
@DEU (17.06.2020 06:15): Jo, některé ty arény to opravdu gameplayově sráží, ten combat je dělaný tak že se hráč musí hýbat, ale v některých těch pasážích to prostě nejde a to je i důvod, proč jsem tam často umíral.
Už jen fakt, že jsem hru na rozdíl od čtvrtého Dooma nedohrál na jeden zátah je důkazem, že nejde o nic převratného. Čtyřka v mých očích Eternal poráží s výjimkou finálního bosse prakticky ve všem. Není to vyloženě špatná hra, nicméně devitková rozhodně ne. Chybí mi tam více volnosti při boji s monstry. Za mě 7-8 z 10.
Denuvo Anti-Cheat v novém updatu odstraněn. Snad zase začnou přibývat pozitivní recenze, těch 41 % za posledních 30 dní je fakt smutných.
Update - Podle všeho se Steam rozhodl Doom Eternal refundovat i mimo standartní 2-hour okno. Akorát člověk prý musí do refund requestu svůj požadavek víc rozepsat, proč žádá o refund mimo standartní postup. Viz link.
@SimonEndt (18.05.2020 12:01): Tak jasně, ale jak píšu, mohli tam implementovat nějaký normální anti-cheat a né tenhle megapras, který by se dal klasifikovat jako trojský kůň. Hromada online her a MMO má anti-cheat opatření, které ti v PC nedělají bordel a navíc jsou daleko efektivnější než tohle.
Pokud vím, jeden z hlavních bodů, proč to tam přidali, bylo, že lidi si stáhli trainer (cheat) do singlu na nesmrtelnost, dohráli to na Ultra Nightmare, získali zlatý armor a s tím pak se chlubili na sociálních sítích a nebo s tím šli do multáku. Sice to nic neovlivní, ale není to fér vůči ostatním hráčům, kteří to prošli poctivě. Čímž netvrdím, že je to správné rozhodnutí.
A hlavne, pridať do hry dodatočne protipirátsku ochranu kvôli multiplayeru, ktorý málokoho výraznejšie zaujíma, to dokáže len Bethesda :)
@H34D (18.05.2020 07:13): *Facepalm*

Tak znovu pro vysvětlenou:

Clarifications:

Denuvo Anti-Cheat is NOT the same as Denuvo Anti-Tamper ("Denuvo").

Denuvo Anti-Tamper (henceforth DAT) is DRM software used to obfuscate code during the compiling process. This makes it harder for pirates/crackers to crack the software through reverse-engineering. This software has no bearing on the operating system as it is built into the executable. It (anecdotally) may cause game performance issues at times but that is the extent of it. This is what people generally are talking about when they say a game has "Denuvo".

Denuvo Anti-Cheat (henceforth DAC) is the new anti-cheat introduced with update 1. It is an extremely invasive anti-cheat software that runs at ring-0 (kernel level) of your operating system which gives it full access to your machine. Read the thread linked above for more information

TL:DR - Jak říká AlieN, není to protipirátská ochrana, je to "anti-cheat" system (který podle všeho ani správně neplní svou původní funkci) co má kompletní přístup k tvému OS, je aktivní i když hru vypneš a i když DOOM Eternal odinstaluješ, stejně ti tam zůstne a dál sbírá data dokud ho manuálně nevyhodíš. A samozřejmě v neposlední řadě naprosto krásná bezpečnostní díra ve tvém PC a je jedno jestli používáš firewall nebo antivir.
@H34D (18.05.2020 07:13): Není to protipirátská ochrana, a je to typ "ochrany" který by byl extrémně dobrým důvodem pro refund hry - což už pro většinu lidí tak úplně nejde když je pár měsíců od vydání.
Rychle všichni snížit hodnocení hry kvůli protipirátské ochraně! A hlavně hodně plakat, prý máme sucho, tak se snažte. :)
Už je to chvíli co jsem tu 2016 hrál, s odstupem ten rozdíl vidím velký. Budu si to muset projít znovu pro aktuálnější porovnání
@pajmič (15.05.2020 14:21): tam ty arenové prvky nebyly tak výrazné a nebyl kladen důraz na použití pily. Prostě se to dalo ustrilet ve většině případů. Hopsalo se tam taky ale zdaleka ne tolik.
@leebigh (komentář): Ted, když jsem si přečetl tvůj komentář znovu v bdělém stavu, tak zřím, že jsi vlastně popsal Doom 2016. Arénovka maskující se jako Doom hra s přidanými kontraproduktivními mechanismy. Jako komentář se čte pěkně, ale nějak nechápu, proč tu nadáváš na věci, které byli v předchozím Doomovi též. Vypadá to, že si silně protiřečíš.
@leebigh (14.05.2020 16:32): tam to je dle me skromne zkusenosti tak ze starsi Doomy ani hrat nechteji. Nedavno jsem tam jednomu pel ody na doom64 a kdyz koukl na mobilu na video tak prohlasil ze to uz je moc stary a ma to dost hnusnou grafiku. To, ze jsem mu rikal ze to je super, ignoroval :)

Predevcirem pan tak kolem padesatky povidal ze chce prodat eternal na Xbox One, ze to je takova sracka ze mu je uplne jedno co za to dostane, jen at to je hlavne z domu, Na moji zminku o Doom64 se chytil okamzite s jiskrou v oku :)

A ta tva 70 je stejne takova se sebezaprenim, protoze tu serii mas hodne rad, tak jsi byl dobrosrdecny:)
@pajmič (14.05.2020 16:12): Ja u nas v praci vidim jak se hraci tohoto dilu deli vzasade na dve skupiny. Ty starsi kterym hra nesedla a ty mladsi kterym sedla:) Proste jak je nekdo 40+ tak je skoro jisty ze na eternal bude drzkovat:)
@leebigh (komentář): Ten, kdož hodnotil Doom Ethernal více než 70% bude popraven motorovou pilou. Leebighovo slovo je svaté, jeho číslo nepopíratelné, střeste se, kacíři tvrdošíjní, vaše duše se budou rožnit v pekle, muhaha.
Andrew Hulshult už si brousí zaručeně zuby a trsátko :D To bych si snad i toho Dooma zahrál.
@Tarhiel (06.05.2020 15:40): Tak soundtrack k Doom 2016 je super, ale k Eternalu uz nic moc. Se tam neustale opakovala takova ta radobyambientni vec s temi chorusy kvuli ktere jsem hudbu ve hre hodinu pred tim, nez jsem hru vzdal docela dokonce vypnul. Zmena je zivot, urcite najdou dustojnou nahradu. Gordon jim to tim soundtrackem k Eternalu docela ulehcil, po 2016 by to bylo slozitejsi. :)
@Tarhiel (04.05.2020 00:05): Vyšachovali Micka Gordona ze soundtracku a nahradily ho méně kvalitním, dřív tu o tom byla diskuze a já psal že na soudy je brzo z dvou postíků. Mick sám by chtěl soundtrack dodělat, protože jak píše, má k Doomu pozitivní vztah, ale kvůli rozhodnutí firmy nemůže, jak píše.
Ahoj. Díky ještě jednou za info, o tom vím, měl jsem prostě dost v určité fázi a chyběly zbraně. Jsem teď hodně blízko konce. Mám opět dotaz. Vyskytuje se v této sekci černá hlava, ale nevím, na co je....
@standa72 (25.04.2020 11:30): Když rozvedu Gordonovu myšlenku. Ve hře jsou legální cheaty, akorát je musíš najít ve formě disket v různých skrýších a ty pak aktivovat (přiznám se, že nevím kde). Jsou tam věci jako nesmrtelnost, nekonečná munice atd. Jde to i nelegální cestou pomocí traineru, nicméně ta hra se dá hrát dobře i v základní formě, ty cheaty jsou takové zpestření.
Ahoj, DOOM je super pokračování těch předchozích, je to fajn, když po řežbě s klienty během pracovní doby (dělám v reklamě a marketingu) můžu taky řezat do démonů. Nějak ale jsem nezachytil, jak zapnout meč. Asi hledám špatně, ale nikde nic. Díky za pomoc