Zjištění - s gamepadem to neumím (vybírání položek z nabídek je děsně na dlouho) a hrát to sám je docela nuda, v těch dvou je to větší sranda kor když jsme spolu v místnosti. Hlavně se líp vše stíhá, dny jsou delší atd.
@Walome (13.12.2015 13:58): Já to na klávesnici nehrál tak dlouho, že ani nevím jak se to tam ovládá a to UI mě naprosto mate :D

Stačí držet tlačítko, to funguje u všeho myslím. Ale zrovna u boje je to trochu taktičtější. Pokud je protivník jeden, tak stačí držet a on nebude mít šanci uděřit. Pokud je jich víc, tak je lepší rána a útěk a tak pořád dokola.
@Bodkin (13.12.2015 13:13): A musíš xko mačkat opakovaně nebo stačí jen držet? Protože u klávesnice stačí držet mezerník pro dělání nejbližší akce (sbírání předmětů, sekání dřeva atd), ale při útoku musíš klikat, což je děsnej maglajz. A mezerník právě u útočení nefunguje.
Together rozehráno s manželkou, která to hrála posledních 14 dní se svými sourozenci. Komanduje mě :(
@Whirt (21.12.2014 16:29): Díky díky za reakce.
Mno, ono neustále dělat vše od začátku, je dost opruz.Ale SAVE to nemá, co..:)
A když chcípnu, tak musím vše dělat znovu? i výzkum, atd?...
@Mirus (21.12.2014 12:37): Opečení sice ztratí určitou část jedu, ale není to nejlepší způsob - jak psal Bodkin - hodí se k tomu hrnec. Případně to maso můžeš vysušit, ale tak bude stále lehce jedovaté. Jediný charakter, kterému to maso nevadí je z Reign of Giants.

Reign of Gaints ale rozhodně není pro někoho kdo začíná, vzhledem k tomu, že to opravdu přidává na obtížnosti nejen díky všem čtyřem ročním obdobím.

Jinak já Silk moc na pruty nevyužívám (spíš si ho nechávám na zimu, kdy se hodí na vyrobení stanu a přečkání dlouhé noci), jen si vždycky vyrobím prototyp aby se mi z vědy doplnila sanity. Většinou ryby a žabí stehýnka chodím sbírat do bažin, kde hodně často Mermové doplatí na to, že zaútočí na chapadla.

Ale asi bych měl zmlknout, je větší zábava, když na to člověk přijde sám :D

Co se týče původní hry, tak nevím, jak to funguje v Together, ale normálně po vypnutí hry se ti načte tam kde si ji opustil.
@Mirus (21.12.2014 12:37): Pavoučí maso je jedovaté, potřebuješ ho hodit do hrnce s bobulkama a pak bude košer.

Silk z pavoučích hnízd je super na rybářský prut -> prut + rybníček = 'nekonečná' zásoba ryb.

Na hrnec potřebuješ vynalézací stroj, uhlí, šutry a nějaké dřevo. Dobrý je projít mapu, najít beefalos a hlavní kemp si udělat někde kolem nich. Btw - hráváš to is Reign of Giants nebo ne? Jestli jo, tak to vypni. Byť nevím jak to funguje u toho Together.
@Mirus (21.12.2014 08:18): Stále lepší si počkat, než něco platit :D

Co se týče hub, tak osobně si myslím že jsou hodně užitečné. Je to dlouho co jsem to opravdu hrál, ale opečení pouze posílí pozitivní účinek a sníží negativní. Myslím, že jsem hodně často používal zelenou houbu. Ještě se hodně často hodí při vaření v crook potu.

Jinak začátečníkům doporučuju zlikvidovat každé pavoučí hnízdo na které narazíte, protože nechcete vidět důsledek toho, když tam zůstane dlouho :D
Tak zahrádky ještě nemám.To jsem je asi nenašel.Dobré vědět, díky.Nebo našel a nevím co s něma.Kolem čeho si, na co lze kliknout a má to nějaké totemy" jsem už byl.
Kotlík nemám, nemám NIC :D a chcípu :/
@Mirus (21.12.2014 10:37): Jsou tři druhy hub, každá zvedá jednu věc a ostatní dvě snižuje (nebo naopak) a jejich opečení to invertuje? Nejsem si úplně jistý, houby ignoruju a nejím.

Hlad je dost rychlý, jako u všech těchle surival věcí. Nejlepší je mít minimálně 4 vylepšené zahrádky, strkat do nich semínka a manure a pak to házet do hrnce na ratatouille, což ti zaplácne půlku bříška. Masové koule jsou ještě výživnější.
Vše co má barevné (zelené) pozadí se kazí. Když opečeš věc, kde žlutá přechází do červené, tak opečená věc má pak zase zelené (je zase čerstvá). Maso jíst syrové je blbost, obzvláště po monstrech. Dobré je postavit si kotlík a jídla dělat v něm.

Sanity (Mozek) ti taky snižují vnější vlivy - Tma, pokud jsi blízko Evil flower či máš jejich lístky přímo v inventáři, některé houby...
@Lario (21.12.2014 00:09): Již vím, psal jsem to v době, kdy to ještě nebylo oznámeno. Každopádně early access, který je teď na steamu si rozhodně kupovat nebudu. Přeci jen za to nevyhodím dvacet euro.
@Lario (21.12.2014 00:09): Díky.
A ještě se zeptám.Když si něco opeču, má to vetší účinek, nebo je to jedno.Všiml jsem si, že se tuším opečený bobule kazí, mrkev ne..králíka vždy slupnu opečenýho hned, to nevím, jestli se kazí..
@Whirt (01.12.2014 14:25): Mulťák se odemče pro všechny až na jaře (nebo později). Prostě až tam bude všechen obsah a bude odladěný.

@Mirus (20.12.2014 22:17): Pokud jde o ten možek, tak sbírání kytek zlepšuje náladu a pokud si z těch kytek uděláš věnec, tak ti nálada přes den přibývá.
S mladším bráchou jsme zkoušeli multiplayer (pro vlastníky Dont Starve je za 5 eur/dolarů, chce to je trochu oblbnout Steam a za tu cenu může člověk někomu koupit původní hru a přístup pro oba do bety multiplayeru).
Pokud jde o připojení, tak to možná pomůže profiltrovat nabízené servery, V tomhle ti jinak moc neporadím, s bráchou hrajeme totiž přes LAN :)
Hraju multák, zatím sám, abych si to omakal.Nehrál jsem původní hru.
Nějak nerozumím těm serverům.Vytvořím, ale kámoš se nepřipojí.Asi to chce veřejnou IP, což nemám/e :)

BTW:Rád bych se dozvěděl, proč mám mozek stále vyštavenej.Včera jsem přežil 10 dní, dnes osm.Vždy byl na vině prázdnej mozek.
Hra to niekto? Funguje v tom uz ten multak co tam mal byt pridany cez leto? Lebo s tym by som sa do toho znovu pustil :)
@Bodkin (14.05.2014 16:59): Počkej, ale to tak není. Aspoň já když už jsem si jednou udělala třeba prototyp toho slamáku, tak jsem to pak uměla i v tom dalším světě. Ledaže myslíš, že se to tam nepřenese z tý původní hry.
Na Adventure módu je nejhorší to, že se nepřináší i vědomosti a znalosti a 'vynalézat to všechno dokola' v rámci v podstatě jedné hry mi nepříjde příliš košer.
@Walome (28.04.2014 00:03): To je možné, proto jsem s tím čekal tak dlouho. Tyhle roguelike-liky za prachy jsou dost hit/miss, ale zatím jsem docela uchvácen. Nemůžu se dočkat, až se večer vrátím a... :D

@LuccinyHry (28.04.2014 06:23): Uvidím, včera na mě vyběhlo pár Houndů a udělali mi čáru přes rozpočet.

@Walome (28.04.2014 07:52): To není pravda, od svého 25 roku života jsem po ránu měkký. Navíc ženské mají vyšší Endurance, chlap bonus k síle.
Konečně jsem se k tomu dostal a paráda. Kam se na ten survival a ukrutný gameplay hrabe Dark souls!

BTW - zrovna umírám hladem.