Disgaea 4: A Promise Unforgotten

06.11.2011
12.08.2014
29.10.2019
10.09.2020

Upír Valvatorez byl dříve známý jako tyran a jedna z nejmocnějších bytostí ve vesmíru. Před čtyřmi sty lety ale potkal lidskou ženu, které slíbil, že nebude pít krev, dokud ji nedokáže vyděsit stejně jako ostatní lidi. Jenže ta nečekaně umírá a Valvatorez není schopen svůj slib splnit. Dnes spokojené pracuje jako Prinnie instruktor a je pouhým stínem svého bývalého já. Vše se ale změní, když vláda nařídí masové vyvraždění všech Prinnieů. Valvatorez začíná plánovat svou rebelii.

V dalším nepřímém pokračování série Disgaea opět hráč dostává na starost skupinu bojovníků a na čtvercových polích s nimi pohybuje, tak jako ve většině SRPG. Největší hratelnostní novinkou je možnost spojení dvou monster postav pomocí Demon Fuse mechaniky a vytvoření jedné větší a silnější variace této konkrétní postavy. Ta navíc může být v boji změněna na zbraň pro humanoidní bojovníky. Nově lze také nepřátele zajmout a vymámit z nich peníze nebo je rekrutovat na svou stranu.

A Promise Revisited představuje rozšířený Vita port hry. Přidává příběhovou epizodu odhalující více ze života Valvatoreze jako tyrana, nové postavy, všechna PS3 DLC a několik dalších vylepšení. Hra v roce 2019 vyšla i v technicky vylepšené verzi Complete+ na PlayStation 4, Nintendo Switch a roku 2020 také PC. Po obsahové stránce vycházející z A Promise Revisited.