@HEX (13.12.2019 05:48): A nakonec si ještě odnesli sošky za nejlepší scénář, nejlepší RPG a nejlepší nezávislou hru :)

Takže mají celkem 4 sošky, letos je to hra, která jich dostala nejvíc :) to udílení cen má ještě naději!
@BUMTARATA (11.12.2019 20:14): Není to jediná možná interpretace, ale jeho výskyt a vůbec možný dopad na případ už ty pravidla porušuje. A navíc Rose použije Pale na tebe, paranaturálno ti přímo zasahuje do vyšetřování.

ad 3 bych započítal ještě tu, kterou musíš navštívit, abys našel Rose.
@Shoggot (11.12.2019 16:51):

ad 2 a 4: Pořád nejsem přesvědčený o tom, že tohle je jediná možná interpretace.
ad 3: Kdybychom chtěli, tak bychom mohli tvrdit, že přímo s vraždou souvisí jen jedna.
ad 8: Tady bych řekl, že je tím myšleno, že jsme na stejné vlně s detektivem, což myslím jsme. Oba dva víme, že někde něco, a oba dva se nic nedozvíme.
ad 10: Myslel jsi bratry Claireovy. :)

Řekl bych, že bez debat porušená jsou pravidla 1, 6, 9 a 10, když se budeme bavit o případu.

Ale jo, i tak zajímavé.
@BUMTARATA (11.12.2019 13:33):
Porušení pravidel

Pravidlo 1
Zločinec musí být někdo, o němž je zmínka brzo na začátku příběhu.
O komunistovi na ostrově se opravdu dozvíš až na úplném konci. Je tu drobná subverze i toho samotného porušení. Při snovém výjevu hned snad první den ti může mrtvola muže říct, že jí "Zabil komunismus". Ale podle mě to na porušení pravidla stačí :)

Pravidlo 2
Zvláštní a podivné schopnosti plasmida, které ovlivnily našeho pachatele. Je naznačeno, že i Bledo (pale) má co dočinění s tím, v jakém stavu světě je a stav světa je částečně zodpovědný za vraždu.

Pravidlo 3
Tajná chodba v hostelu ke Klaasje, utajené místnosti za knihkupectvím, skrytý bohatý člověk v kontejneru, komunista v tajném koutě ostrova, tajná uzavřená chodba co vede na ostrov, atd.

Pravidlo 4
Inu, plasmid :))

Pravidlo 5
Ne vyloženě Číňan, ale tvůj Watson je Kim, který je zjevně asiat. A vrah taky :)

Pravidlo 6
Kolik šťastných náhod a tvých nehod a skoro nadpřirozených intuicí ti během vyšetřování pomůže, to snad nejde spočítat :)

Pravidlo 7
Neporušeno.

Pravidlo 8
Henry tobě jako hráči svým pozorováním několikrát ODKRYJE stopu, ale pokud selžeš ve skillchecku, zůstane ti neodhalená. Henry si něčeho všiml, ale ty/Henry sice víte, že tam stopa je, ale nikdy vám nebude "sdělena".

Pravidlo 9
Kim je všechno, jen ne duchem chudší partner, ba naopak :)

Pravidlo 10
Bratři Erhartovi :)
@Jab (11.12.2019 15:06): Však já neříkám, že to bude zítra :) naopak, to se přece shodneme, ty fantazie o brzkém AI předčící lidský mozek mi připomínají, jak o tom mluvil jeden náš rodinný neurolog: "Je to trochu jako kdyby teď zvládli udělat z Lega lodičku a bili se v prsa, že hned dokážou udělat kopii celého Londýna." :))

I s tou úpravou mozku vzhledem k tomu počítám, abychom si to nefantazírovali příliš brzo :)
@Shoggot (11.12.2019 14:26): Nah. Že to porazí šachové velmistry neznamená, že to má inteligenci úrovně člověka. A lidský mozek je na příští století tou hlavní věcí, na které budeme provádět upgrady, neb nic lepšího k tomu nebude. AI je a ještě dlouho bude na úrovni pravěku (proti člověku). Genetické inženýrství, kybernetika... Hlavní potenciál je stále v nás. :)

Příští rok se k DE imo dostanu. Tohle si ujít nenechám. :)
@Jab (11.12.2019 13:46): Já tak nějak gnosticky uznávám, že eschatologii můžeš mít jen svou vlastní :) lidstvo čeká eschatologie pouze technologická a to bude pravá noční můra neboť pozbydeme smyslu.

A už to rozehraj. Zrovna na tvůj play jsem velmi zvědavý :)
Funguje to i na touchscreenu, ale lepší je myš (šmejdění nad objekty - ty na které jde kliknout se zvýrazní). Do menu se umím dostat jen escapem z klávesnice, nemáte nějaký hint jak do menu vlézt jen s pomocí myši?
@BUMTARATA (10.12.2019 15:42): The Outer Worlds kapitalismus příběh je o tom, že tady není chyba v kapitalismu jako systému, ale v lidech, kteří jsou momentálně v tomhle systému u kormidla, takže stačí jen rozmrazit ty spravný kádry z archy a kapitalismus bude opraveny.. Takže jo, jen tu lepší družku mu chtěj nasadit.
@Shoggot (10.12.2019 13:03): B3 ani TOW jsem nehrál, ale není ta jejich „kritika“ kapitalismu jen takové to centristické volání po kapitalismu s lidskou tváří spíš než sypání sole proletariátu do ran buržoazie??
Pro ty, kteří už dohráli, tohle jsem např. nenašel!

When you enter the bookstore the middle island is filled with board-games. Harry, who is besides a raging alcoholic, self loathing paranormal genius also a dweeb, finds the slightly-very-obvious self referential role playing game the most interesting find.

The player can decide to buy the game for a very steep 25 "reals". Upon inspection of his newfound addiction Harry finds the usual geek-essentials, a die which opens some white checks and a peculiar figurine. This figurine is emphasized by Kim joining in on the confusion very clearly stating "oh look it is a communist. How did it get there? That is pretty strange would you not agree?". So the game, a game about rolling dice and roleplaying, which was placed in a game, about rolling dice and roleplaying, but with the (not very)subtle difference one of them had a strange unexpected communist in it. That is, until you reach the end of the game.
Tak vzhledem k tomu jak tu na mne všichni rvete, určitě na tom co říkám něco bude :)
“tak děje se to každou chvíli že někde někdo vykrikuje jak je něco dobře napsané“
Deje sa každú chvíľu akurát to, že tu vletíš a melieš čím ďalej bizarnejšie hovná. Tá tvoja úzkostná paranoia, že jedna indie estónska hra ti ohrozí tvoje milované korporátne molochy, kde ťa existenčne ohrozuje len číra existencia ľudí s iným vkusom a hier alternatívnejšieho typu, tá vskutku nepramení z tohto sveta.
@Charllize (09.12.2019 15:52): Zrovna recenze na bonuswebu byly vždy ta nejkonformnější zívačka. :) Já se neživím recenzováním her, ale psát umím, ostatně jako spousta uživatelů zdejší databáze. Ale whatever, abysme to nezakecali, mě především překvapuje, že do této diskuze chodíš ještě exhibovat, poté, co jsi tu ze sebe udělal totálního pitomce tím mínuskováním, protože jakkoli jsou všem ta mínuska buřt, principielně těžko vymyslet tupější svévoli.
Na více místech jsem si všiml, že chvála směřovaná na Disco Elysium by se měla vyvarovat následujícího a nepsat, že jde o hru chytrou, dobře napsanou, s myšlenkou, lepší, než hra XY, radit budoucím tvůrcům her, že by se zde mohli jednu dvě věci přiučit. Když se nic z tohoto nezmíní, tak by pak mohlo být pochroumáno o dost míň křehkých hráčských dušiček.
@MCZ (09.12.2019 15:28): Vzhledem k tomu, že jeho obava z postupů indie her dosáhla úrovně naprosto předmětných obav ze změny světa, jakože například Todd Howard vyškrtne z dalších TES titulů soubojový systém, a bojuje s touto úchylnou avantgardní ideou tím, že mínusuje komentáře mnohem lepší, než by kdy sám dokázal vypotit, nemůžeme být příliš překvapeni.

@Charllize (09.12.2019 15:29): Dobrá, možná nejsi komunista, ani teplouš, ale hysterická fňukna, co má z Disco Elysia strach jako obecní pablb z Horní Dolní z černých znásilňovačů, ta asi budeš. :D
@Ajantis (komentář): To s těmi skrytými checky mě také napadlo. To by totiž ty další průchody ještě zatraktivnilo, kdy bys zažíval *wow* momenty i se stejným buildem, protože bys neměl tucha, že tam a tam byl check (i když tohle vlastně do jisté míry platí už teď, protože v prostředí a dialozích skryté checky jsou). Mě ale nakonec spíš mrzelo, že některé z nich jsou zjevně povinné.
@BUMTARATA (09.12.2019 14:42): Jop, Charllize navštíví diskuzi ke hře, která se mu nelíbí a ani ji nehodlá hrát, někdo tam cituje recenzi a on se hned cítí, že je mu něco vnucováno. To nevymslíš.
@BUMTARATA (09.12.2019 13:22): Pokud jste proto někdy chtěli hrát za komunistického policistu, který je naprosto přesvědčený, že je místní celebritou, a zároveň dokáže mluvit s neživými předměty, v Disco Elysium takovou možnost najdete.
Na Hrej.cz to už také dohráli!

Vzhledem k naprosto zjevnému zaměření hratelnosti by bylo zcela chybné kritizovat hru za něco, co je očividně s přehlednem jejím největším kladem — tedy velké množství textu a dobře napsané dialogy.
@Radecker (07.12.2019 09:18): v těchto obavách máš mé naprosté pochopení. "Ještě si trošku zahraju a za půl hodinky jsem u tebe, bejb!" O pět hodin později se plížím do ložnice... :D Disco Elysium je nové "Zajdu jen na jedno!" A to člověk stihnul pouze prokecnout pár postav a posunout se lokací o pár metrů dál.

Jade Empire se ovšem dá sfouknout dost rychle, co si tak pamatuji. :)