Tahle rally hra je vážně nedoceněná! Grafika na PC vypadá v 1440p excelentně i na dnešní poměry v roce 2021. Grafika na Xbox One S vypadá hrozně (3x tfuj, je to na blití), ale na Xbox Series X je to paráda jako na PC (měl jsem možnost testovat na 4K TV).
Jízdní model je výborný, jde cítit váha vozidel, rozjeté auto nezabrzdí na pětníku, s patřičným nastavením realismu, které je zde nepochopitelně skryté (jde vidět že Coddies cílili na příležitostného hráče), je i zde velmi obtížné dojed trať na první pokus, nedej bože ještě k tomu na bedně. Tohle Rally má mnohem blíž k Dirt Rally/Dirt Rally 2, než většina lidi tuší. Obtížné dojet trať je pochopitelně na controlleru, o volantu ani nemluvě, tam mě to přijde ještě těžší.

Vzhledem k tomu že mám na starším PC rozehraného CMR 2005 (kariéru) musím konstatovat, že stejně jako tam, i zde bez pořádného tréningu, 5-15 opakování v průměru a téměř dokonalé znalosti trati je nemožné vyhrát na poprvé. Ze všech Coddies CMR a Dirt (ne Dirt Rally) her je Dirt 4 a CMR 2005 absolutní top pokud se bavíme o arkádově pojatém rally. S tím, jak poskočil výkon dnešních PC je samozřejmě Dirt 4 na hony vzdáleny svému duchovnímu předchůdci CMR 2005 ale to je pochopitelné.

Hrozná škoda, že ve hře není více zemí. Generované tratě mi nevadí, byť chápu že ruční design nebo realita alá WRC8/9 je někde jinde.
Jezdíme Dirt 4 na volantu na PC, ale i na Xbox Series na ovladači - děti to fakt baví. Někteří hru srovnávají s legendárním druhým dílem série CMR, ale tady auta jezdí jako skutečná auta. :)
Ačkoliv jsou tratě generované, graficky hra vypadá stále dobře (2021), a hlavně v modu simulation je to opravdová rally!
Dojet trať čistě, ať již na volantu, nebo ovladači je výzva a není to vůbec snadné pokud by člověk byl rád na bedně. Není neobvyklé přijít i o pneu. A především auta tu nekloužou jako v CMR2, což je bytelný rozdíl.

Za mě velmi povedený díl. Kdyby tam bylo více zemí a tratě ručně udělané tak bych se samozřejmě nezlobil.
Pětka zatím vypadá fakt skvěle. Jsou v tom na první pohled cejtit Evolution. Snad ten "revoluční" příběh nebude příliš otravná srágora :)
Líbí se mi Dirt 3 (škoda že to není jen Rally alá CMR), grafika i po těch létech vypadá stále k světu! Coddies prostě umí. Dirt 4 se ale nedá jezdit na klávesnici, musím vytáhnout gamepad. Je to klávesnici hrozně citlivé na rozdíl od CMR série které se dá jezdit na klávesnici úplně v pohodě.
@Victor (04.10.2019 23:49): Udajne (Steam forum) to HB vi a snazi se to s Codemasters resit, na Codemasters support telefonni lince pry nekomu rekli, ze o problemu vi a snazi se zjistit, co se stalo.
Dobře codemasters:...
Your Steam key activation has been revoked by the publisher of the game, because a pre-release beta or test period has ended. The content associated with this Steam key can no longer be used as a result.

If the developer has already released a coming soon page or launched the product, you’ll be able to find it on their Steam Store page.
zdar ten steam pres kterej mi originalka jede je zlo posrala se mi spousteci ikona ze startu ktera spoustela hru pres steam a nejde to nijak spravit chce to po me soubor v adresari pres kterej to mam jakoze spoustet (otevrit v programu) vubec nevim kterej to jako ma bejt... ted musim spoustet steam a v nabidce her zvolit dirt4 proc to delat jednoduse jednim klikem kdyz muzu dvema... ma s tim nekdo skusenosti a poradi jak to opravit? preinstalace steamu a dirtu probehla vsechno pri starym nema to na to vliv,diky =)
Tak jsem nakonec neodolal v 70% akci zakoupil. Snad to bude stát za to. Beru to jako oddychovou Rally hru, přeci jen Dirt Rally je hodně hardcore.
Když jsem ještě před vyzkoušenim hry četl od ostatních o nudných tratích díky jakémusi generátoru tratí, řikal jsem si, že to snad nebude tak hrozný. Bohužel, jak to už nějakou dobu hraju, přestává mě to bavit. Erzeta se jede z bodu A do bodu B, ale často mam pocit, že jedu nějakej závod na několik kol, když se opakujou stejný úseky, zatáčky, skoky... takže něco jako Trackmania, kde se v editoru uplácala trať z omezenýho počtu opakujících se úseků, zatáček, skoků... Najednou jsem si všiml, že erzety dojíždim jen kvuli tomu, aby se mi odemkly další "levely" a jízdu si vůbec neužívam... asi pujdu od toho :-(
Než Dirt 3 je to lepší určitě, jako ostatně spousta věcí. HW nároky podobný jako u Dirt Rally, grafika taky. Je to podle mě trochu lehčí, auta mají při defaultním setupu lepší grip, ale to jde částečně opravit. Aspoň už je na nich trochu znát hmotnost.

Osobně mě hlavně štvou ty repetitivní tratě, jinak je tam oproti předešlejm hrám v sérii dost vylepšení.
@Rapier (15.06.2017 20:31): Počkal bych na recenzi od Case, snad nějaká bude. Sám zatím jediný jasný pozitivum co jsem v ohlasech zaznamenal proti DR bylo lepší chování auta na asfaltu, takže jsem dost skeptickej.
@Rapier (15.06.2017 20:31): Myslím že by sis to měl někde sám ozkoušet, každému to sedí jinak. Ovládání si můžeš vybrat Gamer nebo Simulátor a ovládá se to dobře. Graficky mi přijde stejně. Myslím si že je to dobře udělaná hra a v kariéře můžeš postupně jezdit a odemykat auta, takže tě to donutí zahrát si všechno a máš z toho radost. Je tady i pár novinek a řekl bych že potěší, protože to vůbec neškodí hře.
Stojí to za koupi? Dirt Rally mě přišel na joypadu do těžký ale chytil mě. Je to lepší než Dirt 3? HW nároky jsou stejné nebo nižší než u Dirt Rally? Vizuálně je to lepší nebo horší než Dirt Rally?
Ta kariera je hrozna nuda. Oproti trojce je to umele natahovane a ty trate jsou tezka zivacka.
Zatím sem odjel v kariéře tři závody, moc se mi hra líbí. Překvapila mě na trati mlha, málem sem naboural, musel sem se více soustředit. :D Co říkáte na mlhu? Nebo soundtrack ve hře?
Na delší recenzi teď nemam náladu, takže zatim jen krátce: s tou mlhou to trochu přehnali :D
Musím to mírně rehabilitovat, koupil jsem si Group A Escorta a s tím je na štěrku zábava. Stejně tak rallycross je výbornej.

Pořád nějak nedávám Španělsko. Možná je to proto, že jsem zvyklej na asfaltovou fyziku z Project Cars, ale nějak nemůžu najít dostatečnou přesnost na to, abych ty zatáčky dával v dostatečný rychlosti. Navíc je to lokace, ve který ten generátor funguje snad nejhůř. Neskutečně jednotvárný tratě, ozvláštňuje to jen občasný městečko nebo lesní požár.

Štěrkový rally jsou se správným autem o dost zábavnější, ale mohly by tam bejt i užší tratě ve stylu Řecka z DR.

AI je divná a nepředvídatelně osciluje mezi šnekama a chrtama. V rallycrossu je konzistentně natolik pomalá, že je člověk schopen bez větší snahy předjíždět pomalejší auta o kolo. Přinejmenším v RX Lites a S1600. V rally umí AI občas zatápět, aby v dalším eventu dostala mrtvici a dojížděla s desetisekundovým zpožděním na tříkilometrovou erzetu.
Zbývá mi třináct minut na refund a pořád nevím. Asi si to nechám, ale žádnej zázrak to fakt není. Když pominu, že minimálně půl hodinu jsem ztratil řešením zamrzávání a crashování, vaděj mi především tratě a nedostatek moderních aut. Ty novější WRC auta tam prostě chyběj a nepomáhá tomu to, že R5 třída je v podání DiRT 4 dost bezzubá, tichá a nevýkonná. Přitom v reálu jsou to celkem slušný bestie jen o chlup pod výkonem WRC. Tady jim chybí výkon v pomalejších zatáčkách a působěj ve výsledku dost nedotáčivě. Snad to půjde aspoň částečně srovnat jiným nastavením brzd a diferenciálů, ale v základu je to dost meh.

Druhá věc jsou ty tratě, který prostě působěj všechny stejně. Jedna zatáčka jako druhá, a ve výsledku se to podle mě ohraje rychleji, než ty dvě unikátní erzety na lokaci, co byly v DiRT Rally.

edit: nevermind, R5 auta jsou celkem v pohodě, nevšiml jsem si, že ta Fiesta, se kterou jsem měl problém, byla R2.
ech... nevím přesně co k tomu říct. Budu silně subjektivní, jaké mám pocity.

Není to Dirt Rally, tomu se to vyhnulo obloukem. Grafika je dokonce horší, tratě nejsou dělaný ani zdaleka tak detailně (a ani tak dobře). U DR když jsem viděl louži nebo nějaký výmol, hned jsem cítil jak jsem to projel, tady nic. Jediné, co je lepší je, že líp cítím tíhu auta a jeho těžiště, takže se to dobře řídí, jenže ty tratě jsou fakt jen upgrade trojky. Jakoby ti lidi z oddělení co dělali DR tam přišli vždy jen na kafe.

Jako je to úplně jiný, není tam moc aut a i jako na tu největší "simulaci" ježdění – já nevím, mám pocit že i Forza Horizon je víc simulace, pardon, ale mám ten pocit.

Grafika na ultra na RX480, 68-90 fps. Na hight 100 až 120 fps 1920x1080. Takže na 1070 vám to utrhne monitor :)

Jako není to sebastien evo od milestone, to ani v nejmenším, žádný průšvih to není, ale kdo miloval DR a učil se tam každou blbou zatáčku a loužičku nebo kopeček, tak tady to teda fakt nehrozí. Já teda nemám pocit, že bych nějak promrhal peníze, jako občas si to zapnu, ale nic nad čem bych přemýšlel přes den a těšil se večer, že pokořím zase část wallesu v simulátoru smrti v mini, to teda nene.

Jestli máte Dirt Rally a Forzu Horizon 3, tak tohle s klidem ignorujte do nějaké slevy.
Ono to neurazí, ale ani to nějak nenadchne. Zase ale oproti konkurenci je to zlaté. Jen je to takové nemastné...

A teda přiznávám, že patřím mezi ty co milují DR a tím pádem tady mám spíš pocit, že to šlo o hodně zpět.
@montana (08.06.2017 23:48): Jo, včera jsem četl recenzi, tuším na zing.cz, a typ to tam popisoval obdobně. Že jednu skupinu, co kvitovala náročnost Dirt Rally, to spíš zklame, a ty, kterým naopak přišlo zbytečně těžké, to zase osloví.
Mam za sebou par prvnich zavodu a jsem vcelku nadseny. Vzhledem k tomu, ze si chci proste jen po vecerech pohodove zalitat, tak jsem si dal "gamer" settings a hraje se to krasne. Peknej navrat k CMR4 a 2005 ^_^
Nudná trať no. Ale jako o jedné to není, že ne. Počkám si na finální produkt a zkouknu všechny.
kriste pane to vypada otresne na tom videu... ale jo, od generatoru trati jsem pruser cekal, ale ne zas az takovy.... mozna je to nejaka fakt blbe nastavena trat s minimalni komplexnosti? No pockam si na nejake odbornejsi recenze HC publika...
Tratě v kariéře jsou fixní, aby jejich podobu měli vývojáři mírně pod kontrolou, ale taky vylezly ze stejnýho generátoru. Jinak jsem si zrovna všiml, že v předchozím videu je ten samej úsek nejen v 1:31 a 2:45, ale minimálně ještě 2:02.:-D
@USER47 (06.06.2017 21:56): Tak ono bylo hned od začátku jasné, že tam bude někde háček, jde vidět, že ty úseky se hodně opakují a jsou třeba ozrcadlené a otočené, aby to nebylo tak okaté. Pokud má generátor sloužit jen jako doplňek k nějakým X deítkám vymakaným tratí, tak je to podle mě ok... Pokud jsou generovány všechny rallyové tratě v této hře, tak asi za moc stát nebudou.
Tak ten slavnej generátor tratí stojí zjevně dost za hovno, jak se dalo čekat. Soudě podle dostupnejch videí je to schopný generovat jen značně jednotvárný sekvence zatáček, navíc s copy-paste celejch několikasetmetrovejch úseků nejen v rámci lokace, ale i v rámci jedný erzety...

Žádný ostřejší vracečky ani větší převýšení či pěkný výhledy. Zlatý Dirt Rally.
@Korbitch (04.06.2017 13:05): U Dirt Rally nebylo tolik času tomu věnovat pozornost, ale samozřejmě že i okolí a celkový design tratě je důležitý. Stejně jako grafika. Hru to prostě dotváří a dělá to z ní kompletní celek. Nejvíc důlležité je to ale spíše u arkád a her typu Need for Speed, kde máš čas si okolí prohlížet.

To nic nemění na faktu, že jízdní model je to hlavní a ten musí člověka chytit, aby ho hra bavila.
@MarezCZE (04.06.2017 13:13): No přesně. Možná právě proto, že se vysrali na tyhle podružné blbosti a věnovali se celkovému dojmu z jízdy, fyzice a reálnému chování aut, dokázali z Dirt Rally vymáčknout maximum. Oproti minulým rallye hrám od codies rozhodně progres.
@Hoonza (04.06.2017 12:04): 3x? To je v pohodě. SimBin jsou v tomhle směru asi větší šikulové - např. Race: The Official WTCC Game... Race 07: The Official WTCC Game... STCC: The Game... STCC: The Game 2... RACE Injection... Race On... GTR Evolution... a k tomu pochopitelně několik datadisků... no jo no, každej dělá, jak umí :D
Codies válí, opět je půlka 3d assettů (auta, objekty kolem trati), jejich textur a zvuků recyklačka z několika posledních her... Tak se to dělá! Není nad to, když vám někdo jednu fušku zaplatí 3x :-)
@montana (31.01.2017 11:42): No to každopádně. Jak to tak vypadá, Codies budou v tomto duchu pokračovat. Naštěstí si uvědomili včas, že předchozí produkty nebyly to pravé. Dirt Rally byla jako rána z čistého nebe, neskutečná bomba. Konečně pochopili, co chceme, a tak nám to dali. Jen tak dál a ostatní rallye hry budou daleko za nimi.