@Junglista (komentář): Tak mi stačilo si jen přečíst komentář a hned se mi ta hudba ze hry vybavila a nemůžu se jí zbavit. Děkuju pěkně :D ale hned bych si to znovu zahrála, jak u toho člověk nemusí tolik přemýšlet tak se u toho dá příjemně odreagovat (hlavně u okopávání kachen)
Těch fanouškovských kampaní tam je neskutečné množství. Pár jich asi vyzkouším - do Zajímavostí jsem sepsal menší návod jak je nainstalovat, protože to není úplně jasné.
@ugraugra (27.10.2016 11:03): Ok, je toho vážně docela dost:), pak jsem se jim tedy opravdu pouze úspěšně vyhýbal:). Byť je to asi především tím, že se jedná převážně o RPG z 80. let, příp. z přelomu 80./90., které jsem nikdy příliš nehrál. Já byl spíše na RPG z pozdějších devadesátek (tak maximálně rok 93+, jen výjimečně něco staršího- EoBy třebas), kde už většinou bylo standardní ovládání myší, v dobách vzniku Dinka o to spíše. A tyhle RPG preferuji víceméně dodnes, zase až takový herní archeolog asi ještě nejsem:).

Ale chápu, že pro někoho, kdo je s těmihle staršími kousky dobře seznámený, se pak dotyčná věta o "originalitě ovládání", může zdát jako naprostý blábol:).
@Isair (26.10.2016 17:34): Ultima V, Ultima VI, obě Worlds of Ultima, tehdy nesmírně populární Gold Box hry (asi 10 her - Pool of Radiance / Darkness, Krynn série, atd.), Wizardry VI, pak samozřejmě všechny rogue-like hry, které tehdy dost letěly (NetHack, Moria, Angband - průběžně vycházely nové verze) a pak taky dost her nabízelo možnost ovládat to buď myší nebo klávesnicí.
@ugraugra (komentář): ""jen klávesnicí ovládané RPG?" - však to bylo v 80. a 90. letech poměrně normální "

Mohl bys nějaká konkrétní PC RPG z devadesátek vyjmenovat? (nejlépe nějaká alespoň trochu populární). Já si z té doby totiž pamatuji převážně samé dungeony a isometrická RPG ovládána myší (ADnD a Ultimy). Krom zmiňované Zeldy, která však na PC původně nebyla (to až později v podobě Zelda Classic), si vážně žádné jiné nepamatuji. Jiné to samozřejmě bylo na všemožných sega megadrive/genesis a jiných konzolích, ale pro čistě PC hráče je myslím Dink poměrně originální záležitostí. Rozhodně si nevzpomínám na nějakou záplavu RPGček ovládaných čistě pomocí klávesnice...

""hra je neskutečně odfláknutá" - mě přišla dodělaná a promyšlená - herní svět a NPC dokonce reagují na proběhlé události "

Možná na to koukáš příliš jako na freewarovku, já to hrál v době, kdy byla ještě placená a opravdu mi to kvalitativně přišlo maximálně tak na úrovni nějaké té freewarovky- amatérské, nedomyšlené, krátké, pročež jsem ji logicky označil za "odfláknutou".

""Dalším velkým záporem je velmi jednoduchá obtížnost" - nic extra těžkého to není, ale pokud člověk negrinduje, tak jsou souboje poměrně dobře vybalancované "

Nevím, už je to leta, co jsem to hrál naposled, ale nepamatuji si na jediný složitější souboj- vše šlo do kopru po pár zásazích a to jsem nějak zvlášť negrindil, ale samozřejmě jak mám ve zvyku v každé hře, prolezl jsem co se dalo... vybalancována se mi hra zdála maximálně tak v začátcích...
@ugraugra (komentář): ""Inspirace sérií Quest for Glory je zjevná" - s QfG to má společného akorát to, že to je kombinace adventury a RPG. Jak jsem říkal, daleko blíže to má k Zeldě. "

Písíčkáři Zeldu neznaj... Ono přeci jen rozdíl mezi Link a Dink je...
je tam k dispozici ke stažení 8 vybraných dobrodružství včetně Mystery Island a tady jsou k dispozici další: odkaz

viz popis že prý hra nemohla konkurovat Diablu - mě tedy přijde mnohem lepší než Diablo - hrál jsem asi 1 nebo 2 už hodně dávno a pomatuji si že mě to nijak moc nebavilo - spíše jsem to hrál jen kvůli tomu abych vždy viděl nějakou tu předělovou scénu ty byly nějak dobře animované.

A také se v popisu hry, v komentáři píše že se Dink vydává pomstít svoji matku ale o tom ve hře není ani slovo pokud vím - prostě se domnívá že se jedná o nehodu ( když prozkoumá krb ).
Me na tyto hre zaujala jen existence fan modu s reunionem Milli Vanilli. To je IMHO jeden z nejzabavnejsich a nejujetejsich napadu v dejinach videoher vubec.
Herní doba asi 12 hodin - všechno důkladně prozkoumáno - nakoupeny všechny zbraně... ( nejdražší je za 25 000 na kachním ostrově ). Asi si to dám znovu a pak teprve nějaká nová dobrodružství.
super - já jsem si dneska na tuhle hru náhodou vzpoměl - už jsem si ani pořádně nevybavoval název věděl jsem jen že je v názvu určitě wood ( možná také smallwood ).
Hrál jsem to naposledy před hodně dlouhou dobou asi na mém prvním PC ( 486 ) - kde jsem hrál Supaplex, Dina blaster, Prince z Persie 1,2, Transport Tycoon ( a ta hra mi zabírala většinu místa na HD - měl jsem ji nainstalovanou z nějakého CD herního časopisu které mi někdo půjčil - ale pak se PC nějak porouchal a od té doby jsem se ke hře už nedostal - vím jen že mě hodně bavila a dohrál jsem ji několikrát ).

Tak se teď ke hře znovu vracím - a když tak si také zahraji nějaké ty další stahnovatelná dobrodružství protože je to hra opravdu dost krátká.